Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 14.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема БТК подлуди Пловдив?  
АвторBъзмyтeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 19:43



Съвсем по български и новите собственици на БТК се изложиха като кифладжии - днес подлудиха града с обаждания, че телефоните на граждани ще бъдат не просто изключени, а закрити като номера за неплатени декемврийски сметки... Просто хората не са си осъвременили базата данни за плащания по интернет и чрез банкомат...
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...



Тема Re: БТК подлуди Пловдив? Нима?нови [re: Bъзмyтeнa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано25.02.05 20:42



... и според теб (процентно) колко от "неизрядните" длъжници ползват посочените услуги?
Аз си мисля, че едва ли превишават 1%!
Тогава кой е виновен, че досега системата е толерирала натрупването на дългове? Та нали, за да се прави бизнес, където и да е, са необходими ясни правила, които да се спазват. Сега БТК било виновно, че си търси правата, за които се е договорило двустранно с партньорите си...
Аз приветствам такъв подход!
Даже бих го препоръчал и на енергото по отношение на далготрайните неплатени сметки (сещаш се какво имам предвид, нали?).
Ако има недоразумение някакво, то затова е и превантивното обаждане, за да се изяснят нещата. Това също е добро като подход.
Не разбирам кое те дразни. Може би твърдата решимост на компанията да си събира сумите за реално предоставени услуги?



Тема Кое ме дразни ли?нови [re: Vetrim]  
АвторBъзмyтeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 20:52



Ами това, че досега не съм пресрочвала нито една сметка, че винаги и всичко в срок си плащам, а ми се обаждат в 17,45 да ми кажат, че ако до края на работното им време не си платя сметката за декември ще ми закрият номера на телефона. И тогава аз си грабвам хлапето (още бебе), понеже съпругът ми е на работа и хуквам за пощата, че да видим кой греши и какво заварвам там - поне тридесет човека във втори пощенски клон чакат на опашка, за да покажат някаква фактура, че са си платили, но някой е решил, че не е така. И ако БТК имат договори с Борика или който и да е за плащане, да се допитат до него преди да тормозят (защото си е така) редовните си платци. Нищо де - поне знам, че и другият месец ще ме тревожат по същата причина - за януари съм платила още на 10.02, но като си провериха в компютъра все още тази сметка се води неплатена, но пък срокът за прекъсване на абоната не бил дошъл - след няколко дни ще дойде и тогава ще тичам пак да им обяснявам, че съм си платила.
Е, нищо моето време явно е нищо или поне не струва нищо, но поне си мисля, че беше редно да ми се извини служителката им на касите; да, ама не...



Тема Re: Кое ме дразни ли?нови [re: Bъзмyтeнa]  
Автор grynzel (непознат)
Публикувано28.02.05 17:02



Мисля, че си напълно права. Крайно време е да се научат как се работ извън държавно предприятие. Стига са кибичели, гледали на кръв, чакащи да се скарат с някой и винаги недоволни, че им закъсняли заплатите с два дни



Тема Re: БТК подлуди Пловдив? - ДА!нови [re: Vetrim]  
АвторBъзмyтeнa2 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 18:07



Г-н защитник на БТК, става въпрос най-просто казано за това, че

ако аз съм си платила сметката за телефона през банкомат, или по друг рекламиран от фирмата начин, аз съм ИЗРЯДЕН, т.е. спазващ договора клиент.

И не би трябвало:
1) да бъда ощетявана по какъвто и да било начин, включително МОРАЛНО. Това обижда хората на първо място.
2) Обмяната на информация между БТК, Борика и банките е нещо, което трябва да е отработено преди предлагането на дадената услуга.
Значи, ако сървърите на БТК и Банките не си говорят, клиента трябва да търчи с разписката?!?!?!



Тема Re: БТК подлуди Пловдив? - ДА!нови [re: Bъзмyтeнa2]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.03.05 08:15



напълно споделям възмущението ти, но този форум не е мястото, където ще си решиш проблема.
Пробвай например с нескончаеми мейли на central.office@btc.bg, а също и в комисията за защита на потребителите. При добро желание може да се обадиш в телевизия, радио, вестници.
Иначе само ще си пишем тука

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: ДАЛИ БТК подлуди Пловдив?....нови [re: Bъзмyтeнa2]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано01.03.05 22:14



Честита баба Марта!

В първия ти пост нямаше допълнителната информация, която после сподели с нас, което предизвика моя отговор.

Ако смяташ, че пак ще те разкарват (в това студено време с това невръстно дете...), можеш да заемеш активна позиция, като след като си платиш по избрания от теб начин, своевременно пратиш 1, 2, 3... мейла с необходимо присъщата информация до определено административно ниво в местното поделение на БТК (съдя, че номера ти започва с 64, след като плащаш във 2-ри пощенски клон/4-ти за БТК), който може да се намери на някакъв сайт на БТК - мисля, че в официалния (www.btc.bg) би слредвало да има препратки към местните структури и електронни координати, които да ти свършат работа. Ако пък искаш и да се реши по принцип проблема и за други потърпевши, ако вече служителите на реформиращата се компания не са го сторили към момента, освен електронната комуникация, съществува и приемна на различните водещи фигури в местните тереториални структури, които по същество и в оперативен порядък могат да се произнесат по съвместимостта и синхронизираността на базите данни със своите контрагенти. Но този въпрос, както те насочва и Еф хикс, според мен е на централно ниво и мейла, който ти е дал, предполагам, че е коректен.
Ти си се сблъскала с бездушието на уплашени от реформата служители, които са изпълнявали инструкции на определен алгоритъм. Като хора, те биха могли да ти съчувстват, но не биха могли да решат нещо.
По принцип, администрацията се поддава на въздействие по административен метод. При целенасочено и упорито въздействие, което е коректно спрямо останалите участници в "играта", дори и един човек може да постигне позитивни промени в кратък период.
Отделно от приемните дни, преди съществуваше и отдел "Жалби", който предполагам, че е трансформиран с ново наименование, но съществото му си остава същото - да се вслушва в предложенията и несгодите на партньорите си и да отправя препоръки до определени ресори, целящи коригиране на дейности, технологии или поведение (понякога и проверки на място в ролята на вътрешноведомствен контрол) с цел оптимизиране на работата и повишаване на качеството на предоставяните услуги... (или нещо подобно)
Успех, можеш. Не се отказвай, защото и други могат да са в твоето положение.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.