Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 17.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Мило дете,нови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор mellisa ()
Публикувано10.02.05 14:41



Амин !
Сега внимателно, че туку виж съм се разплакала от умиление след трогателните ти слова.
Казвам ти го за последно - ако имаш да кажеш нещо по темата, чудесно, слушам те. Ако не, изходът е горе в дясно.

И успех в порастването.

Cupitor Impossibilium


Тема Re: Мило дете,нови [re: mellisa]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa™ (ВИНАГИ №1 В ДИР)
Публикувано10.02.05 14:49



Благодаря за разбирането! Извинявай ако си се засегнала нещо, както и ако съм засегнал някого!

Но вече съм пораснал! Цели 8 години съм!

Хайде няма вече да ви притеснявам в тази тема! Може да драсна някой ред за снимките на Пловдив, защото ме кефят, а и имам въпрос за една, две от тях!


А ти се включвай в клуб Стара Загора, защо мислиш че аз пиша толкова много, защото няма много потребители. само около 10 сме заедно с тези, които ни псуват!

Чао!






Тема Абе да се върнем на тематанови [re: mellisa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.02.05 08:26



Спомням си, че на Бунарджика, точно в подножието на паметника отдясно има една плоча под едно борче(може елха или смърч да е). Та там имаше някакви данни за тепето.
Ако може някой да скокне и да ги види, мисля ще е полезно

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Абе да се върнем на тематанови [re: f(x)dx]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано11.02.05 09:29



В тоя студ... ако има някой наблизо да живее - да, ама специално едва ли близките два-три дни ще отиде някой

do NOT click



Тема Re: Извинявайте, обаченови [re: mellisa]  
Автор dma (irq)
Публикувано12.02.05 10:56



Мога да ти кажа какво намерих досега- размерите на най-голямото тепе (Бунарджика). Високо е 234 (най-високата точка разбира се) и заема площ от 220 декара.

Продължавам да търся .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Извинявайте, обаченови [re: dma]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано12.02.05 11:02



Ще го бутна и ще си построя къщата там...



Тема Re: Извинявайте, обаченови [re: mellisa]  
Автор dma (irq)
Публикувано12.02.05 11:02



Трихълмието: Небет- 204м, Джамбаз- 200м, Таксим- 186м.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Извинявайте, обаченови [re: The Fallen Angel]  
Автор dma (irq)
Публикувано12.02.05 11:03



Нареди се на опашката на бутащите

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Извинявайте, обаченови [re: dma]  
Автор mellisa ()
Публикувано12.02.05 17:10



Merci

P.S. Radvam se, 4e se zasi4ame

Cupitor Impossibilium


Тема Re: за 8-то и 9-тото тепета....нови [re: f(x)dx]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано12.02.05 19:02



Брей, за няколко дена да не съм в клуба - то голяма дандания станала...
1. Тепетата преди време бяха защитени като територии (уж за да се спрат строителните работи на тяхна територия, ама после с допълнителни и доуточняващи решения ОбС - нали помните: оня същия, дето реши с чужди пари ЧУЖД ПАМЕТНИК да прави на пъпа - донякъде обезмисли това) и е естествено данни за тях да има в РИОСВ - мисля, че в сайта им може и да се открие нещо.
2. Освен височината, която беше дадена за най-големите, ако някой ги обходи с крачкомер и изчисли обиколката им - би се получил и вероятния наклон, както и обема - при всички положения си мисля, че са значително по-големи от пирамидите в Гиза, но не съм сигурен спрямо Голамата пирамида на слънцето в Мексико...
3. Има поне 2 селищни могили (т.н. "плоски могили") - на турски "Ясъ тепе" - проучвани от известния археолог Петър Детев. На едната даже има и каменен надпис по тази тема... няма да повярвата в какво състояние са сега, макар да говорим за древност, съизмерима с Долнослав. От тази гледна точка, не бих се учудил, ако на мястото на сегашната бирена фабрика е имало още някаква могила, макар и по-големичка, която да е била съборена за направата й. Но това в никакъв случай не бива да се смесва със сиенитните каменни исполини, които доминират над града ни!
Ако приемем за хипотеза една митична легенда за сътворяването на града ни, то можем да отправим своя взор още във времето, когато Средиземно море е било съставено от обособени по-големи водни басейни, а Херкулесовите стълбове са се издигали доста над нивото на световния океан. Естествено и Черноморската цивилизация е била все още в родните си места, преди катаклизмите да я прокудят до сегашен Пакистан и оттам част от племената да се завърнат по-късно, за да основат сегашна България...
... та става дума за период изпреварващ поне 9564г. пр. н. е. (когато потъва о.Посейдония, на който е столицата...)
така, че нека не припомняме кой на кого е оказал мечешка услуга, която в ръцете на самовлюбени местни величия, придоби карикатурен образ...

Благодаря на Мелиса, че попита тук. При повече инфо, ще го постна, но и всеки останал може да го направи...

Може би има по-интересна хипотеза, развита като Свещенна география...

Редактирано от Vetrim на 12.02.05 19:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.