Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 05.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Таксита  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано16.10.04 16:28



Дал Бог добро!

Преди като ми трябваше да се возя на таксита го правих с 6124 (Старт) или 6161 (Атлантик). Те возеха за 1,50 лв. от центъра към покрайнините на града. Май тези фирми нямат много коли и доста често нямат свободни таксита или пък не искат да пращат (както и да е), та ми се е налагало да викам и 6182 (Корона), които возиха с 30 % отстъпка от цената, която е на апарата.

Онзи ден обаче шофьорът ми вика, че от няколко седмици вече нямали 30 % отстъпка. После от други източници разбирам, че вече не останали и таксита с цена от 1,50 лв.

Все си мисля, че трябва да има някоя фирма, която да вози по-евтино, нали конкуренция, това-онова.

Питането ми е дали е останала някоя такава фирма. Ако няма, то тогава коя ще да е най на сметка? А, кои номера на таксита са на принципа "Набери и затвори", ако са останали и такива. Не, че досега съм го ползвал този номер, но нека да има информация!

Благодаря!




Тема Re: Такситанови [re: Aндoн]  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 00:20



Вече няма таксита от точка до точка, но има една фирма, от която аз съм много доволна - никога не са ми казвали "нямаме кола", а и имат услугата "набери и затвори", тарифите им са повече от прилични /пътувам с тази фирма от около година и нещо почти всеки ден, дори и вече като няма фиксирана цена на курс/.
Телефонът:0898 55 61 91 /набираш, затваряш и те ти се обаждат/
Приятно пътуване!



Тема Re: Такситанови [re: Pepelna]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано17.10.04 20:49



Тази фирма я ползвам от времето, когато нямаше 4-цифрени номера, а беше с номер 681-681 :) Наистина съм доволен от тях...

do NOT click



Тема Re: Такситанови [re: Aндoн]  
АвторJoe The Taxi (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 11:10



Ами наистина от около 3 или 4 седмици всички гадни бакшиши се обединиха и вкупом си изравниха тарифите, като отпаднаха и префернциите от точка до точка.
Аз лично ползвам основно и единствено Мегатранс - 6662 или 0889 666622, и то ги ползвам по 2-3 пъти на ден. Преди нямаха отстъпка от точка до точка но возеха на най-ниските, гарантирано по брояч, тарифи, нямаха и щуротии от типа на "набери-затвори", но за около 10-12 секунди отлчино те разбираха какво и къде искаш. Освен това колите са им 100% нови, Ренца Клио, а не като другите с по 5 нови коли и 85 тракалясника, на които те е гнус да се качиш... Но за съжаление и те вече са със стандартната тарифа...



Тема Re: Такситанови [re: Aндoн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.10.04 19:52



ееее, товарищ, ти ся искаш и пари да ти дават като се возиш. Ми хората и те хляб ядат, и те деца имат, пък пустият петрол гони 60 долара за барел.
Така че нормално е да няма тънкажи вече. Иначе аз в Пловдив такси ползвам мноооого рядко, но винаги звъня на 6116. Не ги знам дали са най-добри, ама аз съм доволен.



Тема Re: Такситанови [re: Aндoн]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано19.10.04 16:11



На принципа "набери & затвори" ползвам 0887 610 303. Не знам дали са по-добри или по-лоши от другите, просто ми попадна този номер и го набирам от мобилния, когато съм на улицата. Цените са като на всички останали.
Само дето понякога набират малко бавно - до 5 мин след като си ги набрал. Обясниха ми, че имали някаква компютъризирана система, която сама набирала клиента.
Иначе един таксиметров шофьор ми сподели, че е изненадан как са успели този път да се разберат всички фирми едновременно, без някой да се опита да се прави на тарикат. Обаче се чудеше колко ли време ще изтрае, преди някоя фирма да реши да се "открои" сред конкуренцията с някоя промоцийка



Тема Re: Такситанови [re: vens]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано19.10.04 16:27



Можем да си направим игра с почерпки :))

Всеки слага по уев-два със предполагаема дата и този, който е най-близо печели :)) И води другите на почерпка със събраните кинти...

do NOT click



Тема Не ползвайте 6665 !!!!нови [re: Fallen_Angel]  
АвторHeh (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 17:23



Преди позвах само тях...

Докато няколко пъти ми направиха дребни номреца....
Последеният път беше върхът на сладоледа: Малко след груповото вдигане на цените се качвам на една тяхна кола, на относително дълъг курс, шофьорът-тарикат успя да напраави това, което мислех че е възможно само при софийските бакшиши, а именно : повече от 10(!!!) светофара хванахме на червено, през цялото време кара с по-малко от 40 км./ч. (!!!) и за капак км + престой > 3 лв. -крайна сметка!!! А този курс редовно беше около 2,0 - 2.20 преди.

Аз си му казах на тъпия бакшиш, че повече тяхната фирма няма да я полвам, въпреки, че близи година само на тях съм звънял... и му тряснах вратата....
Това стана преди около месец, точно след вдигането на цените, и се бях заканил да си излея яда публично, но нямах време, алабала, но сега не се сдържах...


Не ползвайте 6665 !!!



Тема Re: Не ползвайте 6665 !!!!нови [re: Heh]  
АвторJoe The Taxi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 11:46



Пич, аз в такива случаи просто казвам на шофьора да кара малко по-чевръсто... И да минава на червено. На мен ми връзват, щото им говоря супер високомерно и надуто и те се спичат! :-)
Сетих се за една историйка, която ми разказаха, таксифжийска...
Та значи в Сф в Обеля 2 една баба с две туби се качва в такси и казва да я закарат до Централна баня да си налее минерална водичка. Шофьора я закарва и бабата на слизане ми дава 40 ст. Бакшиша ахва! Щото сметката е към 5 лева... И бабата му отговаря "Абе момче аз ако имах 50 ст, щях на трамвая да се кача"
Сетих се просто...



Тема Re: Не ползвайте 6665 !!!!нови [re: Joe The Taxi]  
Авторsashoooo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 20:21



Az poprincip ve4e ne se vozq s 6665 sled kato katastrofirah s tazai firma s edno matiz-4e..Poprincip sa izrqdni no ot togava nikoga:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.