Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 04.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано06.10.04 19:51



ако мога да те цитирам, голям виц каза :)

ок, значи утре ще сведа за инфо + линк сайтът с хостингите, да видим кое как...

Някой друг с подкрепа? Ветрим? Майлс? Андоне? Вие какво мислите по въпроса?

do NOT click



Тема Айде де...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано06.10.04 21:00



Ами, като ви чета, разбирам, че за да ви разбирам, трябва малко да почета...

Преди малко се прибрах и третия сайт, който погледнах бе този.

ОК!
Мога да дам едната лепта от 10 български лева годишно.
Може и безусловно, а бих бил поласкан, ако някъде накрая с най-дребен шрифт има и имената на трегерите...
Нищо човешко не ми е чуждо.

Препоръка - сайта да не "закован", понеже отсега не можем да предвидим как ще се разрасне или кое би било удачно да се сложи.
Но дори и скромен, важното да е прегледен - да са ясни "дърветата" по които се върви и кое на кой клон е.

Иначе идеи - много.
Венс даде добри такива.
Друга възможгност (за унифициране на позициите и по-лека възприемчивот от административните структури) е да има И рубрики, дублиращи направленията в ОбС - те все пак не са изсмукани от пръстите и явно опита и социалната практика ги е наложила...

Добре, много добре...




Тема Re: Айдееее...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано06.10.04 21:28



Вече разбрах какава е идеята...

Сега, не можем да си позволим голям сайт за Пловдив само, пък и да не дублираме съществуващи. Създателя може да каже какъв обем от снимки може да се качи максимално, но явно от него ще се определя и простанността ни.

Все пак - нужно е да има една водеща (основна) тема - тази, която да се обмисли.
Другите са си някакви постоянни рубрики, които могат да се обновяват, архивират и т.н.

Трябва да се помисли и за начина на номиниране, гласуване, награждаване. Последното е втори ограничителен критерий.
За името - трябва да е кратко и да съдържа неподвеждаща коректна и съдържателна информация. Тъй като диренията почват с ключовото име Пловдив, един от логичните варианти би бил: Пловдивинфотос (многозначно, но вярно) - това е моето предложение.
Логично е да има възрастови категории - поне 2 минимум.
Логично е да има разделение според вида на използваната техника - цветно, ЧБ, графика?, керамика? и т.н.

До момента от дискусията схващам, че е добре сайта да си върви, но един обем памет да се запази за конкурса.
Фолъне, как ще се запазва авторството на публикациите? (май беше повдигнал подобна тема в Право?)
Възможен текст би бил, че публикуваните снимки са изключителна авторова собственост и всяка публикация трябва да се урежда или лично с автора, или чрез посредничеството на уеб администрацията на сайта... (импровизирам)





Тема Re: Айдееее...нови [re: Vetrim]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано06.10.04 21:51



Сега да кажа каквото знам... Сайта надали ще е по-голям от 50Мб дори и платен което ни ограничава до една максимална бройка от 100 снимки с добро качество за да има малко място и за други неща все пак.
Като запълним пространството ще му мисля как ще лавирам из нета за да мога да качвам снимките някъде където ще е безплатно и да пускам линкове към платения сайт като неговото място да бъде запазено за конкурсите и новините. Рубриките не са проблем, те ще са текстови формат което няма да заема място а и е хубаво да има някой новини все пак.
До утре ще пусна тема с работния вариант на сайта от някой БГ фрий сървър.

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано06.10.04 23:52



Пълна грозотия ако питате мен, но за тая вечер исках да направя нещо пробно а както знаете бързата работа срам за майстора... Не че съм майстор де ама.
Мисля, че с един банер над горното меню ще изглежда по-добре... Също фона ще се смени... Нещо по-семпло за да не отвлича вниманието... Клетките най-вероятно ще ги премахна да не се виждат и ще го направя малко по-раздвижено... Абе за 1 седмица ако се хвана ще го направя целия...
Айде лека, че не мога да гледам вече

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Ето го и сайта:)нови [re: The Fallen Angel]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано06.10.04 23:53



Естествно щях да забравя най-важното



You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Идеятанови [re: The Fallen Angel]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано06.10.04 23:57



Идеята е много хубава.

Разбира се, че обаче като всяка една идея, тя трябва да има своята цел. Това със снимковия материал е много добре, колкото повече, толкова повече! Отделните сфери, дадени от Венс, също са страхотни!

От друга страна, ако се търси някаква подробна информация за града ни, то за това има много други (хубави) страници.

Каквото решите с вас съм! Ако плащаме - плащаме всички.

Иначе като безплатно -



Като първо и последно трябва да се изясни идеята и целта на бъдещата страница! Информационна, хумористична, образователна, развлекателна...




Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано07.10.04 10:19



Няма проблем за годишна лепта за хостинг, но все си мисля, че е хубаво да тръгнем от идеята, че сайта може да се разрастне като обем, и направо да се ангажират 100МВ или повече. Това с качването на част от материала по други сървъри не ми харесва - като кръпка е (no offense, pls)
Мен не ме вълнуват награди и т.нат., но ако смятате, че това ще е един стимул за останалите - вътре съм. Аз ще участвам просто заради идеята да споделя това, което съм видял и успял да снимам.
Информативни сайтове за Пловдив има достатъчно (макар, че са доста бедни и рядко се опресняват), така че мисля да се въздържим от това - освен ако не желае някой всекидневно да го обновява. Според мен е достатъчно сайта да представя фотографии и някакви вруги форми на изкуство, посветени на Пловдив.
Предложените категории живопис, графика, керамика ми харесват. Може да добавим - музика.
Мострения сайт не можах да видя, защото съм извън БГ. Разчитам на вас за коментари и препоръки - аз ще се включа след месец



Тема Re: Ето го и сайта:)нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано07.10.04 10:22



Адаш, не моа го отворя фе?...

do NOT click



Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: vens]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано07.10.04 10:23



Аз съм в БГ и не можах да го отворя...

do NOT click




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.