Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 02.07.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Предложения към КАТ и комисията по движението къмнови  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано02.07.04 23:13



Току-що прочетох бележките на Ема и се сетих, че и аз отдавна се каня да правя препоръки към КАТ и комисията по регулиране на движението (или както и там да се казва) към ОбС - Пловдив, но все не ми остава време, пък и възможности. Да оставим настрана, че и процедурите с официалните там салтанати не е за завиждане .

Затова, кой каквито нередности по движението в П-в забележи - нека ги сподели тук.
Кой каквито предложения има, за да се увеличи пропускателната способност на пътните артерии или да се облекчи общия трафик в определен участък (район, квартала и т.н.) - нека не се стеснява - да ги казва тук! Лесно е, няма да ти "дигнат мерника", а и е евтино (по-малко от едно билетче за гр. транспорт, за да идеш до КАТ).

Айде, пък, ако мода уреди - най-активните в тази рубрика могат и някоя точка бонус да вземат, ако е регламентирано в ППЗДП...



Тема Re: Предложения към КАТ и комисията по движението къмнови [re: Vetrim]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 10:24



Моето предложение с цел "да се увеличи пропускателната способност на пътните артерии или да се облекчи общия трафик в определен участък" (или поне да не се намали) е да не се вслушва никой в призива на разни идиоти за създаването на "Зелени зони по големите булеварди", в които "МПС-тата да не навлизат"
Ти работа нямаш ли си бе???



Тема Re "Гошо гледа лошо..."нови [re: Гoшo]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано03.07.04 14:08



Ми, дори и да си имам, такива като Гошо ми създават още повече...

Жоро, ти да не би да не си карал колело като малък, че сега те е яд насвета? А?
Жалко, ако е така.
Макар, че и качването на автомобил от по-висок клас развива подобен синдром...

По принцип по големите булеварди, където преди време предложих да има зелени зони, и сега си има паркирали неправилно МПС-та, които и така възпрепятстват движението.

Освен това, под трафик на движението би следвало да се разбира и преминаващи ППС-та през определен участък за единица време - т.н. "капацитет на канала" в РЕ техника (пълна аналогия)!
Така, че до момента неправилно игнорираш цяла група участници в движението. Да не говорим, че на друга изобщо не им се дава и възможност да си помечтаят да се възползват от тези благинки на силните...

Идеята ми при откриването на тази рубрика бе пловдивчани, ако забележат някъде конфликтни зони по малките райончета, където уличките едвам стигат две коли да се разминат, пък като и паркират от едната страна - просто става задължително налагането на еднопосочност по тези места. А пък, когато еднопосочността не е съобразена с околните подобни улички - те, конфликта е готов.

Пример - Откъм клуб Планет в посока ул.Радецки е еднопосочно (паркира се масово и от двете страни) и би следвало тази посока да се спазва до кръстовището на ДС Център. Но не би! някъде по средата отляво изскачат неограничени в десен завой коли и напират да излезат до СОУ Хр.Ботев (Дървото) срещу движението, претендирайки за предимство като изкачващи се! Кво прайм в тоя случай? По-културните си мълчат, другите - псуват.


Ако има и други подобни случаи с предложения за корекции - до КАТ ли ще ходим? Ами НЕ!
Как тогава да ги кажем - като се обиждаме ли?

Мисля си, че ще станеш много добър "старши на линия", като гледам как ревностно пазиш неясна своя позиция. Ако изобщо имаш такава...



Тема Re: Предложения към КАТ и комисията по движението къмнови [re: Vetrim]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 21:25



Vetrim, хич не ме е еня за първенството на идеята!Пет пари не давам кой ще ми облекчи живота, стига само наистина да ми олекне!
А за онзи десен завой или си напълно прав и такъв знак "улица без изход" наистина има, или си поне частично прав и такв знак е имало някога. Но за да се добереш до "безизходната" уличка, ще трябва яко да напрегнеш мускули. Защото опиташ ли ляв завой към "Св. марина" веднага попадаш в рисковото съотношение 99/1, че ще налетиш на някой неграмотник, дето се е втурнал срещу тебе и няма "задна".
Пък ако вярваме на статистиката, интелигентните хора винаги си имат "задна" и за това все им е отзад ...
А откъм предложения съм направо изобилна. Ще ги излагам поетапно, че иначе ще поникна на клавиатулата.
Първо, наистине не е възможно в един град със нашата архаична организация на движението да се освободи някаква зона от автомобили. Твърдо това ще осигури апокалипсис. Но поне в централната част движението може да се преориентира в еднопосочно. Ако "Гладстон" стане еднопосочна в частта си между тунела на пощата и бул. "Руски", а това се компенсира с увеличена пропусквателна способност на разклоненията преди и след въпросния тунел, ще имаме шанс да не клякаме в очакване на заветния "зелен" светофар до Търговсата гимназия още от пощата. Кръстовището на "Пещерско шосе" и "Васил Априлов" също е ярко доказателство за неограничените възможности на българина. Как въртят леви завои автобусите! Атракция и 3/4! Пък маркировката е такава висша абстракция, че до нея явно трудно се добират и умовете на катаджиите, щом на светофар и те спират на пешеходна пътека, че и след нея.
Благодаря за вниманието! Оттеглям се за семейна вечеря!



Тема Re: Предложения към КАТ и комисията по движението къмнови [re: Vetrim]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 12:44



...И за да продължа, ще ти кажа, че е много хитро да си пътен полицай в Пловдив, защото какви знаци и маркировки има само те си знаят. Винаги могат да те натиснат, че си сгазил пешеходна пътека например, защото няма начин да знаеш къде точно са били предвидени такива преди години, а понастоящем те просто са изчезнали. Или че не си спазил пътен знак № еди-кой-си, защото той или е добре скрит, или също е изчезнал.
А пък да си пешеходец, особено майка с количка, си е чист героизъм! Не че някои от пешеходците не се изживяват на платното като сърненца в национален парк, но да се гърчиш между напиращите возила, които демонстрират явно презрение към червения светофар (макар и подчти спрели) и да прешичаш "на зелено" на кръстовище си заслужава "Орден за храброст"! Пред мен (в качеството ми на пешеходец) вчера двама умници щяха да отнесат чифт майки с колички въпреки светофара! Ние пресичахме по елипсовидна траектория, защото на водачите на ръмжащи МПС-та им беше малко платното!
Защо още няма нито един санкциониран водач за неправилно спиране на кръстовище!?
Би трябвало да се регулират кръстовищата на прелезите на "Пещерско шосе" и "Шести сиптември". Там вече има катастрофи и как да няма! Това са 6 потока, за които има само един единствен знак, според който "Шести сиптември" е с предимство. А останалите 4? който и минавал оттам, знае каква е ситуацията! "Ляв завой" си е направо понятие само от сферата на теорията!



Тема Регулиранеситуацията около Клуб "Планет"нови [re: Eмa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано09.07.04 21:36



ема, минавал съм и по двете кръстовища във всички посоки. Не ме е затруднявало, може би, защото не съм мислил за това. Или защото имам над 300х.км. пробег - не са кой-знае колко, но човек свиква...

Твоята ситуация около "Св.Марина" още не съм я проверил, но тия дни минах пак покрай клуб "Планет" по ул. Иван Андонов към Радецки.
Ситуацията е наистина така, както я описах.
Горе - до клуба, има знак за ЕДНОПОСОЧНО движение. На 5-10 м. надолу - пресечката отляво с ул.Драган Цанков - знак ЕДНОПОСОЧНО в ляво (което е коректно),
НО на следващото кръстовище с ул. Йордан Йовков отляво, ония (левите) имат само знак №1 ??? И много от тях си тръгват надясно (СРЕЩУ ДВИЖЕНИЕТО) И НАГОРЕ С ПЪЛНОТО САМОЧУВСТВИЕ, ЧЕ ИМАТ ПРЕДИМСТВО, и гледат с недоумение идващия поток еднопосочно срещу тях. Няма как да се разминат, защото (освен всичко друго) по улицата са паркирали плътно и от двете страни и има само един тесен "тунел" за еднопосочните!!!

Е, това е кризиса там.

Има няколко възможности, и предлагам следното решение:
1. До знака №1 да има или задължително наляво, или забранено завоя надясно.
Друг вариант е и тя да бъде еднопосочна като горната, което се компенсира с обратната еднопосочност на следващата Радецки.

2. Кръстовището на Радецки е супер нелогично.
След като Радецки от хирургията е еднопосочна край ДС Център, тя изведнъж губи това си качество на това критично кръстовище. По нея към Гладстон изведнъж може да се върви в двете посоки??!!
При положение, че и по нея паркирането е плътно от едната страна и има възможност само колкото да се промуши едно МПС!
Логично е Радецки да продължи с еднопосочността си към Гладстон, а на Захари Стоянов да бъде забранено паркирането от едната страна (тя е достатъчно широка и при спиране само от едната страна може да пропуска трафик в двете посоки).

Ами - това е!
Не е трудно - два знака и поблема може да се реши.
Но така мисля аз. Може да имат и друго предвид като е такава ситуацията, но със сегашното положение се създават предпоставки за ПТП!





Тема Re: Регулиранеситуацията около Клуб "Планет" [re: Vetrim]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 18:46



И като към описаната от теб ситуаци добавиш и повсеместно паркиралите автомобили, работата се обърка съвсем! И съм категорична - вината със задръстените улички, на които няма разминаване или е невъзможен завой, не е на шофьорите! Общината е за това - да се грижи за обществените зони и проблеми!
Предложение: вместо в тъпите паяци, дето съвсем залостват движението като се развихрят, общината да вложи пари в построяването на етажни паркинги! Не е нормално да не мога да спра до училището на детето си за 10-ина минути! За това са там тия умници - да мислат и действат за общото благо! Като тероризират шофьорите няма да решат проблемите на града. А проблем с организацията на движението има! Хем какъв!



Тема Регулиране ситуацията на входа от Пазарджик!нови [re: Vetrim]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано16.07.04 23:49



На влизане към Пловдив откъм Пазарджишко шосе, малко след кръстовището на Околовръстен път (сигнализирано като особено опасно),
НЯМА никаква хоризонтална или вертикална сигнализация за ограничаване на скоростта около Зооветеринарния комплекс.

Обстановката там от няколко години е променена, което ИЗИСКВА и промяна в сигнализацията, водеща до коригиране на скоростта в едни безопасни норми.

Как е сега?
Малко след като са преминали опасното кръстовище на Околовръстния (с чест контрол от страна на КАТ), водачите БЪРЗО достигат максимално допустимата скорост, регламентирана от ЗДП, устремени към Пловдив.
При такава скорост първо се разминават със зооветеринарния комплекс отляво, после с бензиностанция Реметалк отдясно (без лента за ускорение при навлизане към шосето), веднага автоморга Шанс отдясно и малко по-нататък Т-образно кръстовище наляво (тирове, фирми, халета...). НЯМА ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТТА!!!

Променената ситуация и липсата на корекция на скоростта на трафика в тази зона е довела до създаване на предпоставки за възникване на ПТП!

Предложението:
1. Откъм Пазарджик към Пловдив
Малко преди зооветеринарния комплекс с два последователни знака скоростта се намалява първо на 80, а след това на 60, така че тази скорост да е валидна при преминаването край входа на зоок-са, вх. и изх. на бензиностанцията и автоморгата. Действието на знаците се неутрализира след излизане от Т-образното кръстовище.

2. Откъм Пловдив за Пазарджик
(в зависимост от възможностт за поставяне на пътни знаци - скъпи са - се решава дали за Т-образното кръстовище да се ограничи скоростта на 60. желателно е ДА)
След Т-образното кръстовище скоростта се намалява до 60, така, че с тази скорост да се преминава в зоната на автоморгата, бензиностанцията и зоок-са. По преценка, след това се възстановява до определени норми.





Тема Сдушили ли са се КАТ и ОбОхрана за паркингите?нови [re: Vetrim]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано28.09.04 22:40



А бе, откога е тая дивотия?
Имам предвид промененото регулиране около пешеходния мост до паргинг Марица?
Тия дни карах там и за малко паякът да ме отнесе...
Първо си помислих, че са откраднати знаците заеднопосочнос и забранено влизането, ама после като се огледах - нещата започнаха да се проясняват. Далаверка някаква се върти, май...

За какво иде реч?
Докато автосалон Анастасов беше на мястото на сегашния Паркинг Марица - нямаше проблеми с трафика околовръст. Ама сега тоя паркинг го направиха и си стоеше пуст..., докато на някой не му е хрумнала гениалната мисъл за "омагьоса" движението наоколо така, че щеш не щеш да си принуден да си дадеш левчето, че и повече...
1. Премахнато е еднопосочното по ул. Найден Геров (покрай Благоев в посока съда), като е сложен знак за вдигане от паяк, но това така и не трогва паркиралите до десния тротоар, които си знаят от памти века, че там е нормално да се спира, с което автоматично "затварят" улицата за двупосочно движение и си я правят еднопосочна, както и преди.
2. Премахнато е еднопосочното по ул. Висла и Хан Кубрат, което пък беше насочено да извежда колите от този район до ул. Марица юг, с което се ситуираше своеобразно "кръгово" движение (нещо, което беше нормално за района). Но колите по висла и Хан Кубрат пак си спират до единия от тротоарите (ако не могат и на двата...), с което абсолютно обезмислят освободеното движение.
3. Запазено е еднопосочното за влизане в този "капан" по ул Фредерик Жулио Кюри (източно от съдебната палата), което допълнително налива масло в нарочно създадения хаос по организацията на движението там.
4. Премахнато е безплатното паркиране на обособения паркинг непосредствено до платения Марица.
МНОГО ВАЖНО: НЕ ПАРКИРАЙТЕ ТАМ ПО НАВИК!!! ПАЯКА СИ ИДВА И СИ ВЗИМА ПОРЕДНАТА ПАРКИРАЛА КОЛА! НЕ МОЖЕ ДА НАСМОГНЕ!

Какво се получава на практика там?
Карате си по Марица юг в посока към Водната палата и търсите къде да паркирате в близост до Центъра без да си давате левчето. Още на първата пресечка вдясно след пешеходния мост ви прави впечатление, че липсва доскорошната забрана за влизане. Ура! И давате десен... След вас - втори прави същото. Но тъкмо влизате в малката уличка до джамията и хоп - срещу вас цяла колона от коли, бусчета и к`во ли не? Ми сега? Оглеждате се назад - няма накъде... Задръстването е готово. Ама това може да стане и по другата улица със същия успех!!!
Да не говоря, че масово се нарушава забранителния знак за влизане срещу движението на кръстовището Йоаким Груев - Хан Кубрат (наляво към входа на гимназията), за да се стигне до паркинга на съда!!! Предимно от работещи там магистрати (че кой друг ще може да паркира там...)

Що е станало така?
Хипотеза: Празен паркинг - що време стоя. Навил се е някой да го "разработи", ама без помощ отвън - няма как да стане тая работа. Звъннал тук, звъннал там, рекъл "Вашто няма да се губи, само "регулирайте" движението така, че наоколо никъде да не може да се спира, създайте малко хаос, пък аз ще въведа порядък!!!"
Речено - сторено. Махат се досегашните знаци, слагат се нови (предимно паякообразните), паяците хвърчат... само за там 2 бр. от тях не могат насмогна по цял ден да работят къртовски. И най-важното - повод има: строежът на административната сграда южно от моста. Товарни коли влизат - излизат... опасности създават за МПС-тата...


Е, кой да оправи бакията?
Че там са и редакциите на някой от най-четените вестници в района...

Не че имам нещо против някого, ама таман там беше нормално и айде - да го развалим...
Поне да си го кажа, не че някой чете...



Тема Направилно спиране на автобусинови [re: Vetrim]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано21.10.04 21:15



Аз ти чета темата, ама май само си чешиш пръстите. Дай наистина да се пише някакво предложение към тази Комисия, ако изобщо действа.

Мен примерно много ме дразни спирането на автобусите с номера 6, 22, 25, 26 и 116 в посока Изгрев, срещу Семинарията. Мързеливият народ седи и чака автобусите точно след като излезне от подлеза. Отделно, че автобусите спират веднага след като излезнат от кръстовището, а там са само две ленти и за колите и колоездачите остава само една. Спирката е много добре и ясно очертана с маркировка около 20 метра по на изток. Там вече лентите са три. Досега не съм видял там да спре правилно автобус. Иначе табелката за спирка, закачена за стълба е изкривена и не съвпада с очертаната маркировка за спиране.

Отделно маркировка в по-крайните булеварди като Освобождение, Цариградско шосе и 6-ти септември изобщо няма.

Казвай на кого да се оплакваме. Само да не е на Арменския поп?

Утре за съжаление няма да мога да слушам за Ситовския надпис, щото грабваме Чувалите и раниците и отиваме за 3 дни из Стара планина, ще използваме хубавото време за разходка и купонясване.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.