Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 03.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пловдивската ботаническа градина?  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано04.07.04 20:00



Аз да пипитам, че не знам - след като върнаха имота на бившата Пловдивска ботаническа градина и сега там се сее жито, има ли някаква идея това достижение на нашата съобщност да се възстанови някъде?

Сигурен съм, че ако се определи място и някой се заеме (защо ли все си мисля за Аграрния университет? - навремето, доколкото съм чувал легендите, именно оттам е бил човекът с най-голям личен принос за създаването и функционирането й), мнозина пловдивчани ще откликнем с някаква подкрепа. Често виждам хора, които са готови да подарят някому, който би полагал подобаващи грижи, свой домашен ботаничен любимец, но не знаят към кой да се обърнат...
Също така би могло да се разкрие към нея и крило/приют, където да се оставят временно за през зимата или за лятната отпуска различни цветя и по-големи екземпляри (срещу съответните месечни и транспортни такси...).
Това налага наоколо да има парници или оранжерии, които да се приспособят за целта; експозиционна площ; информационен център; магазини за закупуване на определени видове и атрибути за отглеждането им, както и за подобряване на домашната и дворна микросреда; складови помещения; детски кът; кафе и т.н.


Пък всичко това може да бъде построено и "на чисто", ако се съчетае с мноооого старата ми идея за "Градче на познанието" (но това е друга тема...)





Тема Re: Пловдивската ботаническа градина?нови [re: Vetrim]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 15:41



Ти с тези свежи идеи защо не вземеш да досаждаш на местната управа? Иначе само с питането ще си останеш....
А тази работа с ботаническата градина е супер. Може да се даде под аренда на някоя от цветарските фирми - и за тях добре, и за нас добре. Но се иска хем мисъл, хем действие. Доколкото се ориентирам, тука с мисленето проблем няма, ама с действието нещо не се получава.
Впрочем къде се намира този имот? Да не са му вдигнали мерника по подобие на римските останки под пощата?



Тема Re:нови [re: Eмa]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.07.04 22:23



Преди "Скобелева майка" вдясно (преди кръговото под надлеза към шосе Е80).

Що фирми, бе Ема, като навсякъде по белия свят това се прави в синтез между държавата и висше учебно заведение. В случая имаме редкия шанс да имаме два университета, които имат подобен предмет на дейност, че и едно висше училище. (АУ, ПУ, ВУЗК)
Що те да не печелят?!
Пък там могат да се водят практикуми, наблюдения и др. не само на студентите по подобни специалности от ВУЗ-овете в Пв, но и от учениците ни!

Даже мога да предложа и терен, ако бащиците нямат идея къде да се ситуира това нещо...
Джендем тепе с прлилежащите територии
(макар, че заради два-три вида го определиха за защитена зона - нека си остане защитена, но с привнасяне на нови, нехарактерни растителни видове за района... - мисля, че може да се дискутира...)

Инфраструкутра има някаква, доразвива се и - ето ти един шедьовър на Балканите!




Тема Re:нови [re: Vetrim]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 18:25



Как "що фирми"? Ами какво стана с идеята на археолозите чирепите от една от неолитните находки да продават на туристи, за да се събере някой лев за нови разкопки или поддържане на обекти? Рече се:"Не може! Вие сте археолози, не търгавци, няма ви вписани в търгорския регистър - не!"
И пак провисват на помощи и дарения, щото ако се чака на държавната субсидия, нали знаеш какво става?
Така че фирми му е майката - някой знае, ама не може, друг може, ама не знае. Защо да не се съберат двамата, че да свършат една полезна работа? Какъв е проблема, че някой предприемчив човек също ще изкара някой лев покрай някое ВУЗ, особено ако си плати и данъците? Че нали бизнесът не е новия "враг", от чието съществуване традиционно изпитваме такава нужда! Ако резултатът е добър, защо не?
А какв ще е резултата - ето, това никой не знае и твоя, и в моя вариант!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.