Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 06.10.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема GREEN LINES  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано21.06.04 16:48



Майни,(чки)!
К,во бихте казали да ПОМОЛИМ тези, от които зависи това, да се теглят едни "зелени линии" по големите пловдивски булеварди. Отстоянието от тротоарите, ако не е предвидено от ЗДП или ППЗДП, би могло да е 0,7 - 1,00м.
Така получената "зелена лента" би могла и да е щрихирана, за по-голяма видимост (цвета може и да е оранжев). Това да е лентата на КОЛОЕЗДАЧИТЕ!
МПС-тата да не навлизат в нея, а когато се налага да предприемат маневра, пресичаща зелената линия, колелата да имат предимство. Както е по "белия свят"!
Засега колоездачите и ролеристите са малко, но започва лятото и потенциално броя им ще се увеличи. ПП Честито първо лято!!!
Малкото алеи за велосипедисти са заети от паркирали автомобили. Тасима спрели МПС-та затрудняват и пешеходците по тротоарите!
Време е за отпор!
Време е за контрадействия! Пешеходци, колоездачи, ролеристи - обединени - да надвием по-силните (или съвместно с тях да живеем по-добре).
1. Тротоарите - за пешеходците.
2. Зелени зони по големите булеварди.
3. Вело-алеите - чисти от МПС-та.
4. Градинките - за децата и цветята.

Лято е - по-малко мръсни изпарения, повече движение!
Айде - пеша (на бира) и умната...



Тема Re: GREEN LINES [re: Vetrim]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано21.06.04 16:50



Ами айде де? Ако не искат да съдействат, излизаме с една кофа боя на Борис III и вапцаме :))) И ще напишем уеб-адреса на това обръщение - който иска, да го види и да разбере що за линии са това :))



Тема Re: GREEN LINESнови [re: Fallen_Angel]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано21.06.04 17:05



Не, че не можем,
Ама боята (хубавата, дето да остане поне година) е скъпичка!
Ако няма кой да го предложи официално на ония, не знам дали да не предоставим пълномощия на теб да ги уведомяваш от време на време. Нещо като ПР на Е-клуб!
Щото тук предполагаме пасивна позиция. По принцип всяка структура, реагира само (и единствено), ако бъде "сезирана" (атакувана/уведомена/притисната и т.н./. Никоя администрация не си навлича допълнително работа, ако и така може да си взема полагаемото.
Пък чувам едни работи за отпускани пари за малки проектчета по за 3 месеца за суми от 3-5х.евро с траен ефект за местната общност (градинки, стълбища, фонтанчета пред блока и др...) лансирани от "наши хора"... К,во да говорим!
Мисля, че някои от социалните могат да намерят работа на тези, дето вземат помощи, като средствата за консумативи да се "издърпат" от тези малки програмки. Така ем ще се свърши нещо смислено, ем и братята роми ще се чувстват горди, че освен за хигиената на града са способствали и за подобряване на "малкия транспорт"!
Пък и Пловдив може да е първи в това отношение и да даде пример на другите големи градове у нас. Най-вече крайморските - там тази тема може да е още по-важна!
Ама ако няма кой - да се срещнем първо с шефа на КАТ (за уточняване на нормативните възможности за отстоянието и изисквания при вапцането) - да запрятаме ръкавите, да взимаме баданарките и - айде на СЪБОТНИК!



Тема Re: GREEN LINESнови [re: Vetrim]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано21.06.04 17:22



С удоволствие бих помогнал, но съм по цял ден на работа, и то в 4-ти картофен поюс, няма как дори и обедната почивка да използвам... А за съботника - казвайте и отиваме, аз поне двама мога да осигуря - само да разрешат, дори за оформяне на документите пред фондовете мога да помогна, така че наистина първо с КАТ някой трябва да се срещне...



Тема Re: GREEN LINES [re: Vetrim]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано21.06.04 20:36



Бе то идеята е супер,ама кой ще ти го позволи така самоинициативно ?Напълно поддържам ,защото и аз съм с ново колело и ми се обикаля,но малко ме е страх от шофьорите,дето си мислят,че пътя е техен,на баща им или на вуйчото владика.
Засега си джиткам в парковете далече от колите и много внимателно с дечицата.



Тема Re: GREEN LINES [re: инaт]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано21.06.04 20:56



Мерси за отзивите!
Още утре може би ще поговоря поне с някой от шефовете на отдели в КАТ.
Доколкото си спомням (много време мина откакто учих за водач), индиректно отстоянието е указано в ЗДП като такова, което водачите на ППС (велосипедисти) не трябва да надвишават от тротоарите. Днес споделих с колега идеята и той отвърна, че е виждал нещо подобно в Германия, а в разговор с проф.шофьор разбрах, че в Европата велосите се ползват с предимство на кръстовищата (дори пред ТИРове!) и в зоните си!
Напоследък гледам голяма активност по продажбите на вело и ролери (дори и аз купих на детето), ама то си е екзотика да се карат в града - направо се чудя тия хора кога се возят и къде карат...
Пък да имаш нещо хубаво и да си го държиш за украса - не струва.
Тия дни бях в едно пловдивско село - там масовото използване на "лекия транспорт" дори е породило необходимостта пред кафенетата да се оформят "паркинги" за велоси!
Ей, кога ще го доживея и тук да стане така!
Кураж! Мисля, че е изпълнимо...
Само дето ще ядем майни от таксиджиите, ама нали сме колеги на пътя - все ще се разберем някак си.



Тема Re: GREEN LINESнови [re: Vetrim]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано21.06.04 21:31



Само че при ширината на булевардите в центъра кажи как да стане.Почти изцяло дясното платно е заето от таксита или паркирали автомобили,някои от които почти напряко.Дори автобусите вече спират по средата на пътя поради липса на място даже на самата спирка.Катаджии в центъра няма,висят на околовръстните за пари от скъпите коли,които направо летят.Ако тръгна да заобикалям паркираните няма начин да не ме отнесе някой състезател.
По селата няма проблем,освен ако не решиш да се добереш до Марково-там ще те смажат без да те забележат.Сина ми често ходи там и в Храбрино и направо ми настръхва косата.



Тема Re: GREEN LINES [re: инaт]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано21.06.04 21:52



А бе, затова казах, че ще ядем майни от таксиджиите...
Другите не ги мисля - ще се приучат доброзорно...
Но, както казват китайците, и най-дългия път започва с първата крачка...
Ако ние не отстояваме това, което ни е необходимо - кой да чакаме да ни го поднесе наготово?
Те, ето един казус (сега ми хрумва):
Група от 1000 (хиляда) колоездачи е "опасала" каре от булеварди и циркулира в кръг.
Как трябва да се регулира движението, за да функционира транспортната система нормално?

Това е напълно реална ситуация, доколкото няма забрани за движение на леки ППС (тип вело, рикши и др.) по цитираните артерии. Единствено е забранено да са двама един до друг или в непрекъсната колона (тогава има изисквания към колоната), но коя дистанция определя кои велоси са колона и кои - единични?...
Така че всичко опира до инициатива и разбирателство между администрации, хора, потребности, компромиси ...
Ама ако ние си чакаме - няма да стане.
А пък Марково си е направо Бевърли Хилс... "разбираш ли ме правилно?"



Тема Re: GREEN LINES [re: Vetrim]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано21.06.04 22:36



Мноооо жертви на две колела ще има,да знайш,направо не ми се мисли кой ще се съобрази.Нямам идея колко човека биха се отзовали дори след няколкоседмично раздухване-може би аз,ти и кой ли друг?У нас още сме далече от подобни инициативи,които да се приемат присърце.Всеки си мисли,че другите като отидат ще са достатъчно.А пък като гледам тука в клуба на една бира не могат да се съберат,за протест да не говорим.



Тема Re: GREEN LINES [re: инaт]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано22.06.04 00:01



Ами като не бием, с къв кеф да я пием?...
Повече вяра в другите!
Мойта стара Украйна е с ок. 20 счупени спици, ама имам купени нови. Ако вапцаме асфалта, обещавам да ги сменя и лично да мина от Колелото на панаира до Гарата и обратно. Невредим!
Що ли да не помолим ДСК да купи зелената боя (могат да ги изпишат за рекламни цели...) - "Зелена светлина за нашите идеи...", като от време на време по маркировките да има инициали ДСК (за Движение Само с Колела)?!...
Пък неправилно паркиралите на зелената зона, чрез условен рефлекс, могат да се отучат. Аз ли да казвам, че много от велосипедистите могат да имат кончове на обувките си и при преминаване през такъв "звяр", уекичко да му тръкнат боята отстрани...
Един почва, друг следва, трети - ползва...
Придобивките не се подаряват, трябва да се изстрадат и отстояват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.