Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 13.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: не бих нарекла статията негативнанови [re: dma]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 21:34



Подобни "травел" критици, според мен, са с предварителна нагласа да очакват негативното. Още повече, че е живял в Истанбул-- а пък добре зная, че и Турци и Гърци се отнасят с пренебрежение към България- мислят си я още за Комунистическа изостанала страна. Та, този поет кой знае какви работи е слушал за България и като е отишал точно негативното е търсил.

Друго нещо- само някой игнорамус би определил, Римският стадион на Главната, като "дупка в земята" и картините като "китч". Незнам той какво очаква? Може би произведения на Пикасо или Моне на площада???

Въобще трябвало му е няколко дена да усети красотата и дружелюбноста (не подправената изкуствена, а истинска) на Българите и духът и традициите на Пловдив. Тогава се е оттървал от клишетата и наистина си личи, че са се забавлявали в Пловдив.



Тема Re: не бих нарекла статията негативнанови [re: Фaлaнre]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано06.05.04 17:06



Именно това имах предвид - не трябва точно това лично мнение да се приема за "цялостна картина"... Прекалено много прекалено лични неща е казал, иначе има и вирни неща...



Тема Re: етонови [re: MissFix]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 17:15



Горе-долу е прав човека, но пък мен ако питат - кой го е бил да отсяда в Тримонциум, само щото има много звезди ли? Не съм отсядала вътре, верно не е по джоба ми, но пък това си е баш кич - отвън - сталинистка архитекрура, омазана в някакви бежво-лайняни цветове и тъпи неонови надписи - че и Тримонциум, че и принцес, отдека принцеси в Пловдив бе? Турска работа.
Както и да е.
Ми ресторантите - мале - точно тия дупки ли избраха - Грил? Дето менюто им се побира на една страничка ако не са картинките - невероятно беден избор, освен салатите само печено пиле минава за сносно ядене - всичко друго е арабски буламач. Или онзи бункер, ае, некви цигани с цигулки и задимено като в газова камера. Аз бих ги завела примерно в Туин Пийкс ако искат етно-атмосфера. А има и много други сносни ресторанти. Ебаси.



Тема А, бе ако прочетете по-внимателнонови [re: hella]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.05.04 08:41



статията и коментарите, които последваха, ще установите истинският проблем - хората, които се занимават с туризъм у нас, не знаят как да взимат парите на чужденците. Това между другото е една много интересна тема. Дали пък да не я обсъдим отделно?



Тема Най ме е яд...нови [re: f(x)dx]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 10:12



Когато разни "разбирачи" от бранша копират разни тенденции от Запад които обаче вече са старомодни, щото докато нашенците ги внедрят в България то минава доста сериозно време, и после си мислят че разбират всичко и чакат чужденците да им пляскат с ръце. Е не става така байни. Не можеш да впечатлиш Западняка с разен долнопробен дизайн който всъщност е второ качесто копие от същия тоя запад, ама в няк'ъв абсолютен кич и сбирщайн стил. Ако иксаш нещо да е хубаво и стилно, постоянно нон-стоп трябва да си сверяваш часовника с последните тенденции на модата и дизайна от Франция, Италия, Америка, Ингланд



Тема Re: Честито!!! Пловдив хвален и в "Ню Йорк таймс"нови [re: Фaлaнre]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано10.05.04 15:36



За съжаление повечето пътеписи за България са писани на база на подобни краткотрайни престои в страната Обаче американският читател няма и да се замисли за това и ще си рече "Егати и страната - диваци нек'ви си"
Убедил съм се - всичком е имидж, както се представяш, така ще те възприемат.
Отидох да видя прехвалената Франция с голямата култура и всичкото европейско. Бахти и мръсотията и липсата на култура и възпитание. А прословутия пъп на изкуството - Мон Мартр е точно колкото Джумаята голям, а кича е още по-пълен.
Обаче като чуе някой фрнация и си вика "Ей, т'ва е - друго си е Европата".
Та пак ви казвам - всичко опира до това, как ще си изградиш имидж.
За което ние само сме си виновни, нали?

П.П. Мога и за други градове да напиша подобни "пътеписи", базиращи се на 1-2-дневния ми престой там. И хич няма да са по-ласкателни от този на американеца....



Тема Re: А, бе ако прочетете по-внимателнонови [re: f(x)dx]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 16:47



Прав си, пускай темата, макар че не е проблем само на Пловдив, но що пък да не се помисли по въпроса...



Тема Re: не бих нарекла статията негативнанови [re: dma]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано11.05.04 07:28



"...изчела съм сигурно стотици..." Колко? 100-200 или 800-900?

Едно нещо пропускате всичките: поетчето е длъжно да пише в този дух. Като хитро западно поетче (не всеки може да стане министър на културата), което си търси прехраната, знае много точно какво се изисква от него. Същият стил на писане е използван и от Роберт Каплан при описване на посещенията му в БГ. Каплан в момента се цани като "експерт" по балканските въпроси в САЩ.

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re: Честито!!! Пловдив хвален и в "Ню Йорк таймс"нови [re: vens]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано11.05.04 07:27



Много точно. Ню Йорк е още по-голяма клоака.

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.