Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 20.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за Пловдив с доза тъга и носталгиянови  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано10.04.04 21:17



Знаете ли, вече имам усещането, че не живея в Пловдив. Пловдив вече не града, който помня. И знаете ли, мъчно ми е. Мъчно ми е за града, за хората. Всеки ден минавам през места през които съм минавала хиляди други пъти, но някак си не е същото. Сякаш се опитвам да не виждам нещата около себе си, а да виждам спомена който се е запечатил в съзнанието ми. Но не мога и виждам не Пловдив, а един град, който незнайно защо някой се опитва да съсипе. Никога не съм искала да живея някъде другаде. А сега ми се иска да се махна. Да се махна за да не виждам в какво се превръща градът ни. Защото ми е болно. Иска ми се да запазя всичко онова което помня и което бавно но сигурно се изтрива от съзнанието ми гледайки Пловдив сега. Понякога просто се разхождам и се питам - "Какво се случва тук?".
Иска ми се да се върна 15 години назад, когато като дете ходех в Градската градина. Да видя зеленината, алеите. Да се порадвам да цветята и всеки път да търся паметниците и фигурите така все едно никога преди не съм ги виждала. Искам да видя децата, които си играят там. Чешмичката до катерушките. Искам да видя пейките с хората, които наглеждат децата си. Искам да се разходя из парка и да усетя онова спокойствие което усещах тогава. Да видя хора, които се смеят и които се наслаждават на хубавото време.
Искам седейки вечерно време на Симфония да виждам дървета, заленина, да си спомня как се раздвах на Пеещите фонтани и колко ми бяха интересни. Но не виждам това. Виждам проскубани дървета, измачкана трева и безразлични хора.
Искам някоя лятна вечер да се кача на Античния театър и да погледна отгоре Пловдив. Да видя онзи светещ град, който ме караше да изпитвам неуписуемо спокойствие и ме караше да мълча.
Искам да виждам цъфнали дръвчета. Искам да виждам кестените. Искам да видя кварталните градинки такива каквито бяха.
Искам да се разхоря в Старият град. Да се загубя и да се чудя "На къде ли водеше тази улица?".
Искам Лаута да не се е превърнала в сметище, а да е гората която си спомням.
Искам в кварталите да има повече зеленина. Тревата покрай булевардите пак да е там. Дърветата покрай тях също.
Искам да виждам Пловдив дори по-хубав от това което беше, а не такъв какъвто е сега. Сега виждам един западащ град и ми е мъчно. Пловдив не заслужава това, което му се случва. Не го заслужават и хората в него.
Искам един красив град, в който има много живот.
Но може би искам прекалено много.



Тема Re: за Пловдив с доза тъга и носталгиянови [re: :(]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано11.04.04 04:36



Ами махай се тогава. Аман от ревльовци.

Градът - това са хората в него. Ако всеки почне да реве, естествено че нищо няма да стане. Местата на които толкова много се радваш нали и тях хора са ги правили. Ами и ако те са разсъждавали като тебе, нали нищо нямаше да направат?

Абе погледнете хората в другите градове на България. Никъде другаде не реват и се вайкат така както тук в този клуб. Стига вече де. Градът западал, това онова.........рев рев рееееееввввв. И какво му запада?

То в края на краищата по-добре да дойдат хора от вънка които обичат града по добре ще е.



Тема уф, пак ще се сополивимнови [re: :(]  
Авторf(x)dx (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 08:27



аман бе! Според мен пък Пловдив си е пак същият. Е, има тук там някоя и друга промяна ама си е същото.



Тема Re: за Пловдив с доза тъга и носталгиянови [re: :(]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано13.04.04 09:19



След като имаш такова усещане, защо не виждам твоето мнение в единствената засега тема, в която е предложено да направим нещо за нашия град?



Тема Re: за Пловдив с доза тъга и носталгиянови [re: :(]  
Автор Tиxa_нoщ (непознат)
Публикувано13.04.04 13:19



Драги нерегистриран,с внимание прочетох твоето описание или пътепис из Пловдив/не зная как точно да го определя/ и постояно се чудех дали живеем в един и същи град и по едно и също време.Аз с удоволствие използвам всеки удобен случай,за да се разходя из "Цар Симеоновата градинка".Навсякъде из нея е пълно с хора.До чешмичката при пързалката и катерушките ,децата си играят,а бабите и дядовцити или майките и бащите седят на пейките и си почиват.Пеещите фонтани също си работят и аз с удоволствие сядам да ги погледам и послушам.Но за да забележиш всичко това не трябва да си с предубеждение към всичко,а да си в хармония със себе си и околния свят.Да не търсиш лошото,а да погледнеш за доброто и какво ти можеш да направиш,за да стане по-добро.

Редактирано от Tиxa_нoщ на 13.04.04 13:27.



Тема Re: за Пловдив с доза тъга и носталгиянови [re: :(]  
Авторядocax ce (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 08:40



Аааа- не!
Омръзна ми като отворя този клуб да попадам на хора които не знаят какво искат от Пловдив.
На теб драга, като ти е сдухано отивай на майната си- където искаш. Пътя е широк и всеки да си го хваща.
Колкото до градската градина, личи си,че не си минавала изобщо от там.
Аман от простотии.
Иди в кв."Столипиново"-пий едно кафе и хващай влака за където искаш.
Преди 10-15 години в Пловдив наистина беше доста смотано.Вземи си една машина на времето и се върни обратно и 45 години, ако щеш.
Аман от комунисти и инати.
А така, като те чета имаш нужда да поживееш в"Столипиново", за да направиш разликата.
В личен план- можеш да четеш афишите, за да научиш нещо от тях поне.
Аман от ревльовци и ревли.
Ядосана съм!




Тема Re: за Пловдив с доза тъга и носталгиянови [re: :(]  
Авторядocax ce (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 08:44



Препоръчвам на теб и всички като теб следното-





Тема Re: за Пловдив с доза тъга и носталгиянови [re: ядocax ce]  
Авторядocax ce (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 10:13



Това е лично до този, който пуска темата-




Упадъка е в душите и умовете на тези, които развиват такива теории.




Тема За кой Пловдив ???нови [re: :(]  
Автор 3Mona (непознат )
Публикувано03.05.04 23:10



Мдааа... Пак същото. Всички плачат по един и същи начин, за едно и също време - преди 15г, +/-1г. И все са били в детска възраст тогава... Съвпадение? Може... И все нерегистрирани. Е, съвпадение...
Е, да ви пиша, аз, регистриран(!), на 52г. (сега, де;-))). Ето я моята истина за Пловдив ТОГАВА - ПРОВИНЦИЯ!!!!! ТОТАЛНА!!!!
Трябва да го знаете, за да престанете да дрънкате глупости за "изоставащият град". Защото това сме го видяли. Защото той ТОГАВА БЕШЕ изостанал, социалистически, провинциален, селяшко-манталитетен, пълен със задничесто-мутрести тъпанари и НИКАКЪВ живот.
Казвам го с пълна отговорност, човек с доста бурна младост, точно по ОНОВА време.

За жалост за да го разбере това човек, беше необходима известна дистанцираност, плюс критерий, т.е. трябваше да си живял на място с по-добро ниво. Това място беше тогава единствено София. Не бързайте да споменавате роднините ми. Поне прочетете.

Никой не може да отрече за разликата м/у Пловдив, по-точно м/у България, и София. Това си е по подразбиране. Така е навсякъде - един водещ град, който обикновено е и столица (изключенията са малко, сещам се за САЩ, ГФР (преди обединението) и, май е това. (Не е сега моменът да дискутираме за "техните" разлики м/у столица и периферия, ;-))

Та ако знаете каква ПРОПАСТ обаче ни делеше тогава - жална ви майка. Във всички области - манталитет (повтарям се), облекло, снабдяване (знаете ли как се познаваше, че някой е бил в Сф - по огромните количества тоалетна хартия, препасана като патрондаши), заведения, мрачност и т.н. и т.н. ...

С една дума - въпиюща тъпота с взлом (както са казали едни хора на едно място;-))

Нищо общо с днешния ден.
Защото отдавна вече не е така. Такава ПРОПАСТ няма!!! Пловдив е един истински южняшки град, пълен с живот, с хора със самочувствие, и ... с проблеми, разбира се. Но вече не е изостанал, социалистически, провинциален, ...(виж по-горе).

А проблемите не се решават с кр...авешки сълзи



Тема Айде пък и тинови [re: 3Mona]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 05:35



За кой период ми говориш???

Щото преди 15 години Пловдив хич не беше изостанал. Пловдив никога не е бил изостанал. Точно обратното в него винаги е кипяло живот и хората никога не са били задръстени. Напълно обратно- Пловдив, Варна и София са градовете с най-прогресиращо мислене и местата където винаги първо се популюризират музикалните, модните и арт тенденции и "трендове" от Запад.

Колкото за заведенията------ехехеее имали друг град в България с такива заведения? Още от едно време- Тримона-градината, ресторанта на хотел България, старата Симфония, хотел Република (старата незнам дали я помните), Новотела, Златната Рибка (старата) Пълдин, Алафрангите, Старата Къща (YESS), Балабана, Космос на Гладстон, Бар Каменица (старата)-сега Калигула и всички бистра и бистра (бистро Тракия, Розова Долина, Астория и т.н. и т.н. и т.н. и т.н), майна, където тарикати-Филибелии пунтираха (лаф от Филибето) кой е по-голем играч и кой не е балама.

Не случайно едно време Софиянци викаха "В София работим, а в Пловдив отиваме да "живеем"

ГУСТООО





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.