Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 19.05.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За странните даскали в пловдивските училища...нови  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано14.02.04 12:28



... хората, които са ни учили, но са били пълни със страности, или направо казано, откачалници...

В Лиляната имаше една учителка по география, Цолова май се казваше (името ми е изскочило от ума), която си беше освидетелствана отвсякъде.

Според нея Слънчевата система се сътои от 10 планети - Сланцето, Меркурий, Венера и т.н. На всеки, който и кажеше, че Слънцето е звезда, пишеше двойко на секундата. По цял час стоеше и гледаше в една точка. Изпитването и се състоеше в това, да чува чу ученика говори, без значение какво. Аз лично съм прочитал целия урок от учебника пред нея, без да ми направи грам забележка, и затова имах 6-ца.

В съседния клас й бяха направили маскарад - направили се да изглеждат като араби и говорили само френски... и нещата щяха да са под контрол, ако не се беше намесил зам.директорът, който просто чул шум!... Иначе за даскалката нещата били наред - според нея нищо неестествено нямало в това учениците и да са облечени като араби и да говорят само на френски, от който тя бъкел не разбираше...

Веселбица значи...

Кажете и вие за странните пловдивски даскали - хората, които се помнят цял живот



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор dma (irq)
Публикувано14.02.04 14:31



Пак в Лиляната, учителка по френски. Няма да и казвам името, че още се носи сред учителските кръгове жената.

Поканени сме да гледаме френски филм - държа да натъртя на ФРЕНСКИЯ филм - в присъствието на ФРЕНСКИЯ посланик. Всъщност бяха поканени всички ФРЕНСКИ паралелки от града - Френската гимназия, Яворов, Руската и т.н.

Седнахме да гледаме филма - безкрайно малоумен, но ФРЕНСКИ . На 10-тата минута се спогледахме тъпо и всички от моя клас започнахме да се изнизваме тихичко лазейки между столовете. Ествено сме били разконспирирани доста бързо, защото при всяко отваряне на вратата "филмовата" зала се обливаше с ярка светлина издаваща броя на спасяващите се от ФРЕНСКАТА лудост на преподавателите си.

На следващия ден пристига в часа ни госпожата, на която не искам да казвам името, и започва да крещи:

- Аз такъв срам през живота си не съм изпитвала! Как не ви беше срам, да ме изложите така пред ФРЕНСКИЯ посланик и пред колегите? (тук последва култовата вече фраза) Къде ви ФРЕНСКАТА култура бе, лайна с лайната ви?

Колкото и да ни беше шубе от тази жена, нямаше как - започнахме да вием от смях.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: dma]  
Автор SuOma (непознат)
Публикувано14.02.04 16:50



Ами искала е да се разбере, че се обръща към вас . И даскалити са хора със слабости, но ако са изперкали нямат място в училищата. За жалост има и други такива случаи.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор Billyana (почти същата)
Публикувано14.02.04 17:05



Първата странна персона,за която се сещам,е любим на поколения възпитаници на АЕГ преподавател по български език и литература.Към неговотите колоритни изяви спадат запой след часовете с любимците му,влизане в час,залитайки и с опияняващ алкохолен дъх,активно участие в бридж турнирите на класа.последното искам до поясня-в нашият клак бяхме 28 души,тоест точно 7 карета.Играехме бридж всяка свободна минута,а често и сами си освобождавахме минути като бягахме от час.Въпросният преподавател знаеше за тази наша страст и в началото ни оставяше да си доразиграем партиите,започнати в междучаието,след това да направим още едно раздаване,а накрая ни оставяше спокойно да си играем,като се разхождаше между чиновете и коментираше кой какъв ход е направил.
Негова запазена марка е и това,да остави снимката си на учителската катедра с думите-ето,все едно,че наистина съм тук,и да излезе да се разтуши някъде извън сградата на училището.
И още нещо-нашият преподавател имаше подчертан афинитет към засуканите ученички.Доставяше му истинско удоволстиве да флиртува с тях.
Всичко това обаче не му пречеше да бъде добър преподавател.В дните,когато беше в настроение за работа,часовете му бяха наистина интересни-дискусиите бяха разчупени и откровени.С удоволствие си спомням за тях.




Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Billyana]  
Авторpoten negar (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 22:23



kato stava duma za AEG - prosto se nalaga s nostalgia i preklonenie da spomena zhivata legenda po fizika Tzvetanka Tzurtzarova aka Tzura. Koito e preminal prez tzitadelata na Tzura e uspial v zhivota, i za sazalenie s neinoto pensionirane minalata godina si otiva edna epoha v istoriata na angliiskata. Ostanal sam s vpe4atlenie 4e samia harakter na predmeta fizika ostavia specifi4en otpe4atak varhu dushevnosta i mantaliteta na prepodavatelia - pove4eto fizici/fizi4ki sa eccentri4ni i koloritni do bezkrainost. V tozi red misli triabva da se spomene i nebezizvestnata fizi4ka Kolemanova ot Lilianata, koiato sega mai e direktor - i tia bez samnenie e sred li4nostite ostavili iarka diria v pro-gimnazialnoto mi razvitie...



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: poten negar]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано15.02.04 13:09



С много резерви подхождам към Колеманова - преподавала ми е и затова... а и знам историята на нейното назначаване...


Редактирано от Fallen_Angel на 15.02.04 13:40.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Авторpoten negar (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 21:14



kakva e isoriata na nazna4avaneto i, shte spodelish li
na men sasto mi e prepodavala, no samo do 7 klas i niamam loshi vpe4atlenia.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: poten negar]  
Автор Billyana (почти същата)
Публикувано15.02.04 23:48



Когато ме приеха в Английската,сестра ми,също възпитаник на гимназията,ми пожела да имам късмет и да не ми преподават Андонова-по физика,Сулева -по история и Нешев -по математика.Имах удоволствието да бъда и при тримата.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Billyana]  
Авторpoten negar (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 02:15



suleva e klasika v zhanra, drygite dvama ne sam imal 4esta



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано16.02.04 12:20



Нина Цанова се казваше тая (Цолова беше учителка по руски) и наистина беше голямо преживяване да си и ученик. Аз нямах това щастие навремето. ;-) Също и Влахова нямах късмета да ми преподава. Тя не беше шантава, но беше взела страха на целия среден курс - прякори ККЗ (кожа, кости и злоба) и от други от тоя род. За "ВлахЕто" една съученичка ми разправяше как я вдигнала на дъската да говори за вектора EB, това пети или шести клас, и как съученичката я било срам да каже името на вектора. И изобщо какъв гърч било, когато им била учителка. Но когато вече не ти е учителка, е много свежа и мила с теб, била съм свидетелка.
Колеманова ми беше класна в осми клас и нямам почти НИКАКВИ по-ярки спомени за нея. На някои от класа дори имената не им помнеше.
Патрикова беше друга от "страшните" :-) даскалици. През цялото ми пребиваване в Лиляната (7-11 клас) по биология ми е преподавала само тя. Веднъж беше казала всеки от класа да донесе за часа жълтурче. Никой обаче не знаеше кое е жълтурче, всеки беше донесъл някакво си там друго жълто цвете или изобщо не беше донесъл. В тоалетната аз разправям на същата приятелка с вектора Е-Бе : "Патрикова каза да донесем жълтурче, но в нашия клас никой не донесе". В това време Патрикова излиза отвътре и казва: "Браво, и се хвалиш" (не беше много ядосана, де).
А Нешев, Църцърова и Сулева щом чак аз съм ги чувала, без да съм учила в Английската, значи е имало защо.

Редактирано от Mиpa CM на 16.02.04 12:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.