Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 21.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Лелеееееееееееенови [re: Fallen_Angel]  
Автор lrish stout (махмурлия)
Публикувано29.01.05 18:49



Хора, как виждам тази тема чак сега бе!!!
Върнахте ме назад 15 години.
Аз завърших Лиляната през 1992.

Моливара...
Христов...
Даскалова по пеене - тя ми беше класна - страшен пич, още си спомням как носим фалшиви бележки за отсъствия. Тя пита - кажи ми фалшива ли е тая бележка. А тя бележката фалшива та се пука. И щеш не щеш казваш, че е фалшива, ама ти се е наложило нещо. И Даскалова вика - добре бе, няма проблеми, само исках да знам. И отсъствията се извиняваха на момента. Страшен човек, просто ако мога пак ще отида да я видя.

С Моливара, Христов и още един преподавател - или Соколов, по прякор Здравко, по физическо или Павката Станев по френски, играехме мач в салона всяка сряда, отбори по трима души с медицинска топка, а вратата беше половин пейка от салона. Тоя Христов, нали е бил вратар на Спартак пловдив през шампионската за тях 1963 година като викнеше и цялата зала ехтеше. А как се караше на Моливара като пусне глупав гол - леле, да те хване срам, че си там и гледаш как му се кара.

Не знам дали някой е засякъл Ванката Димитров по информатика,беше ни надзирател на бригада за грозде, и в момент на лиготия ние започнахме да се замеряме с чепки грозде, докато една не се приземи върху темето на Ванката Димитров. Весело беше. За тази същата бригада Даскалова ни каза: деца, знам че каквито глупости да ви говорят, вие пак ще си направите това, което сте си наумили. Правете си го, ама го направете така, че да не ви хванат.

Моливара имаше един любим лаф - на кой какво му пречи - т.е. на калпава ракета космосът и е крив. Имаше и една любима моя съученичка, на която и аз бях метнал око по онова време, та ме спукваше от бъзик. Преди няколко години го срещнах на улицата и си полафихме. Хора, как минава времето, мамка му...Моливара един ден се ядоса и насвятка в един час по география 10 двойки, ама и ние го ударихме на лиготия, ставаш, мълчиш и викаш - ами това е от мен. Сядаш си с двойка. После естествено имахме шестици за компенсация.

При сокола пи физическо съм имал 3 за срока. Станах за смях на целия клас, мамка му. За какво беше тая тромба никой не знаеше.

Класна също ми беше Таня Цокова - супер готин човек, преподаваше психиатрия, пардон, психология. На дипломирането понеже не бяхме организирали нищо, тя ни покани у тях на купон...

Кътова по история - малеее, никой друг не ми е създавал такива проблеми в Лиляната. Зор, зор.

По английски ми бяха Татяна Стойчева, лека и пръст, и Трендафилова

Тази последнат ани изкътри от контролни на неправилните глаголи, всеки час контролно. Ама после бяхме бетон...

А бе готини времена бяха

Slainte!


Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: lSTORlK]  
Автор lrish stout (махмурлия)
Публикувано29.01.05 18:55



Начи тоя по информатика е Иван Димитров.
По философия/психология беше Таня Цокова.

А инаече в моя випуск имаше една паралелка футболисти. Каточужд език те учеха френски. На някой му дойде гениалната идея да им сложат една французойка по езика. Тя не знае български , те френски, излараха една седмица и се разделиха по взаимно съгласие.

А бе все си миял, че компютрите бяха Правец 8. Или се бъркам? А може да са билии от двата вида.

Slainte!


Тема Re: Лелеееееееееееенови [re: lrish stout]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано31.01.05 21:46



Хм, ти си завършил/а 1 година след мене...
Трябва да ме помниш...

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: Лелеееееееееееенови [re: lSTORlK]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано01.02.05 01:09



А аз през 94-а, две години след Айриш

do NOT click



Тема Re: Лелеееееееееееенови [re: Fallen_Angel]  
Автор izgrev_lamerz (от Магадан)
Публикувано01.02.05 10:00



а аз 2003, 9 години след Ангела :)





Тема Re: Лелеееееееееееенови [re: lrish stout]  
Автор пpoмeнливa (frozen inside)
Публикувано05.02.05 01:27



Тихомира Стойчева беше.



Тема Re: Лелеееееееееееенови [re: пpoмeнливa]  
Автор lrish stout (махмурлия)
Публикувано05.02.05 11:21



Да, вярно, Тихомира Стойчева.

Slainte!


Тема Re: Лелеееееееееееенови [re: lrish stout]  
Автор пpoмeнливa (frozen inside)
Публикувано05.02.05 14:49





А за нея още ме боли!
Освен английския и многото хубави текстове на песни, тя ми даде и частица от себе си, както, вярвам, и на всичките си ученици...

Дано да я срещна отново.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: пpoмeнливa]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано06.02.05 21:17



Коя си ти, бре? Ти ще си от нашия клас? Що не се обаждаш? Аз как съм си написала истинското име! Да не почвам да проучвам коя от класа е станала даскалка! Но хич не се сещам коя е носела дневника. Права ли съм в предположението си (на бележка)? Не, не съм права, ако се съди по това, че Пепито ти е била класна, тя наистина беше на 9Ж клас, пък моето предположение е от Б. И на мен Колеманова ми беше класна в осми клас през 1989, ама не ме направи комсомолка, щото бях мъничка, от 6-годишните.
Само че аз бях отговорник по политическата дейност (щото никой друг не искаше) и леле, каква мъка беше в един ЧКР скоро след 10.11. да изнасям беседа на класа какво е станало, как ду-у-умичка не можех да кажа, не че не знаех какво, ама не ме бива в беседите. Накрая Колеманова си я изнесе. Такъв зор и такъв резил, а преди това си мислех, че е готино да си в отрядния съвет, щото звучи тежкарски, нали...

Редактирано от Mиpa CM на 06.02.05 21:26.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища... [re: Fallen_Angel]  
Авторвиoлиcт (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 09:59



А бе, вие от музикалното що не се включите, от сигурен източник знам че при вас са най-щурите даскали!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.