Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 16.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: poten negar]  
Автор пpoмeнливa ((тъжна))
Публикувано24.12.04 00:54



Маргарита Дишлиева?
Тя си беше чудо! Как не повтори тоалет тая леля, ей...
Все нагласена, и с онези гоолееееми цици...
Иначе беше добра учителки, ама ей ма на за кво се сещам първо...



Тема Драго ми стана...нови [re: Mиpa CM]  
Автор пpoмeнливa ((тъжна))
Публикувано24.12.04 01:01



Мина време и проклетията - аз де, стана даскалица. Крилат лаф на Терзиева беше, че учител, който уважава учениците си, изисква много от тях. Аз бях от любимките й...
А Пецата Стойчева ми беше класна в 9-ти клас. Колко ли пъти слушахме урока за лемата?!



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: dma]  
Автор пpoмeнливa ((тъжна))
Публикувано24.12.04 01:07



Евала на тва дребното!
Колеманова де!
Освен тресежът на къдриците, аз си спомням и ония болезнено големи очи.
В 8 кл. ми беше класна и на 10.11.1989г. искаше да ме прави комсомолка, а пък аз бях много гадна пикла с тежък пубертет, носех дневника (с къв акъл ми го повери тая жена, все се чудя?) и т.н.
Ама ми беше симпатична...
И Цанова и Цолова са ми преподавали. И Влахова - гадта непоправима, заради която намразих всичко математично.


За Тихомира Стойчева по английски ще се пуска отделна тема.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Mиpa CM]  
Автор пpoмeнливa ((тъжна))
Публикувано24.12.04 01:10



И аз съм завършила 93, ама Лиляната я завърших предсрочно в 9 клас, втория срок. Не че съжалявам де. Бях в Ж клас.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: пpoмeнливa]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано24.12.04 13:29



Влахова (ККЗ-то) си беше гад до дупка, наистина...


А Колеманова е като кученце - къдраво, големи очи... Бях на един лагер с нея като надзирател и сина й...

Ми пускай темата де?

do NOT click



Тема Re: Balgoevнови [re: Solera]  
Автор Maistora (човекът москвич)
Публикувано02.01.05 12:00



Хубенова, ако се не лъжа, ми преподаваше музика в 6-ти клас (1992-1993), първи час, винаги започваше с церемонията по приготвяне и пиене на кафе.
Най-ярките ми спомени обаче са свързани с преподавателите от МУЦТПО (междуучилищен център за трудово-политехническо обучение).
Инж. Иванов - всяка година курсът по металообработване започваше с разказа за ученика, който, "по случай завършване на работата нанася силен удар с чука върху наковалнята, при което от подбитото чело на чука се отчупва парче метал, лети през пространството и попада в крака на друг ученик";
Инж. Василева, която водеше и металообработване, и текстил;
Костурков - дървообработване: "- Господине, а вие каква кола имате?" След кратка пауза, с възможно най-каменно изражение и сух глас произнася през зъби: "Иж."
Ако някой извадеше каквото и да е, различно от тетрадка или химикал, заплахата беше: "Прибирай го, че ще го хвърля в печката". При възражения: "Не са прави на по-умен, отколкото си!"
Готварство, не и помня името - първия път събра бележниците на групата и написа на всички тройки или двойки(без повод). Любима определение за учениците: "Келеши!"
Томов(май така се казваше) - един много точен пич с големи черни мустаци, малко на турчин приличаше, караше бял Москвич-408И. Бях му станал любимец, та винаги ме пускаше първи в стаята с думите: "Иванчо, избери си най-хубавото място!"

"Пази планината чиста - убий турист!"


Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор wowbagger (The IP)
Публикувано02.01.05 18:32



Има и готини даскали бе(особено от женски пол)



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: wowbagger]  
Автор Fallen_AngelМодератор (RebornArchdevil)
Публикувано02.01.05 19:24



Ма кой твърди че не са готини? :)) То темата не е за оплюване на даскалите, а за казване на чудатите такива...

do NOT click



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано05.01.05 20:53



Аз съм завършил СООУ "Лиляна Димитрова" през 1991 г.
Там бях в периода 9-11 клас (при нас нямаше 12 и 13 клас, ама учехме и в събота, и ходехме с униформа, и носехме емблема на училището на дрехите си, за сметка на това. Последното не беше лоша идея...

В последната година си избрах да специализирам история, география и френски - 2 дни само история, 2 дни само география и 1 - 2 дни (не помня последната година дали учехме и в събота?!) френски.
Тези три неща ми ги преподаваха трима преподаватели - по история ми беше Филип(ов), по география - Румен Атанасов, по френски - Елисавета Апостолова.
Сега, тия три предмета ги преподавам сам (в едно селско ОУ).
Класна ми беше Ганчева - по химия.

Спомням си само с добро учителите си. От тях научих твърде много.
Спомням си култовите лафове на Атанасов:
"Затвори вратата отвън!", когато гонеше някого от час.
"Тук не се намирате в градската баня."

С мадам Апостолова ходихме до Франция (1989). След това, пак ходиха няколко пъти, ама без мен.

Спомням си (как се казваше колежката по руска литература?), че от 5 до 8 клас обожавах руския език, ама в 9 клас вече учехме руска литература, не - езика. Трябваше да зубрим стихове и да четем критика (нещо толкоз омразно - и до днес).

По литература ми беше Въчонова - една възрастна дама, много готин човек, дано да е жива и до днес!

По математика?! Никакви спомени, аз това никога не съм го учил... Боледувах като малък, и изпуснах основите на тая наука. Как изкарах? На магия!!

Помня колегите Котева (биоложката), Христовкова (физичката), Таня Цолова (философия), Мария (не знам фамилията й, при нея си говорехме на лични имена) - по психология, имаше един учител по информатика - колко сме играли на Каратека и на Конан в залата.... На Правец 16 - Ц.
За незапознатите, това е от каменната епоха на компютрите.

В последната година се появи и Емо Соколов. С него си правехме редовни тренировки по карате - на фона на музиката на "Rainbow"...

Това бяха прекрасни години,
в които изградих основите на това,
в което съм се превърнал днес.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: dma]  
АвторMexaнoтo (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 14:16



И аз да се включа :) - 2001-ва ни предваше един току що завършил по английски език, Атанасов мисля че беше. Много ни тормозеше, за щастие само година. Някой знае ли дали е даскал в някое друго Пловдивско училище?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.