Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 16.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Mиpa CM]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.02.04 13:10



Хихи и Цанова ми е преподавала, а Цолова ми беше класна от 4-ти до 5-ти или 6-ти клас. А Патрикова, тя ми преподаваше в 9-10 клас - страшна работа, ама ни научи на много неща .

Колеманова ми преподаваше 7-ми клас. Спомням си само специфичното тресене на къдриците и когато пишеше разпалено на дъската.

А за Цанова - "географето".. Боже, така ни псуваше, беше голяма диващина . Добре че после дойде един мъж да ни преподава, та спретнахме нещо като знания по география.

Имам обаче адски много любими учители, които няма да изброявам, защото ме е страх, че ще пропусна някой.

Най-неприятен ми беше Янев по философия, гледаше под полите на момичетата, и с неговата крилата фраза "патката като казва "па-па" мисли ли?" ми преряза всякакво желание да присъствам в часовете му .

Хихи страшни времена бяха в Лиляната! Още си спомням за десния чучур в женските тоалетни. В четвърти клас някой ми беше казал, че не се пие от него, защото ще те изпитат и аз до 11-ти клас не съм пила вода от там.

Мира, ти коя година си завършила, ако не е прекалено нетактично да попитам?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: dma]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано16.02.04 16:02



1993-та съм завършила. Ти? Ако искаш, отговори ми с бележка, да не пълним форума с лични неща, които не засягат другите.
Янев дойде, като бях девети клас, но не си спомням да ни е гледал под полите (то аз все с дънки ходех). От него помня само за някаква "дълбоководна мандрагуда" - все с нея даваше примери. Мъжът по география ако е бил Атанасов (Моливко) - и той чешит, за него може да се пише отделно и много.
С Патрикова и тоалетните имаше още едно изпълнение, този път не мое, а на една Ани от другия клас. Влязла тя и понеже я мързяло да чука на вратите, взела да гледа отдолу къде се виждат крака - значи там е заето. В това време се появила Патрикова и заварила Анито ;-) в процес на гледане: "Ани, не очаквах от теб такова нещо!".

Редактирано от Mиpa CM на 16.02.04 16:11.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Mиpa CM]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано16.02.04 16:26



А аз съм завършил 94-а...

Моливара и вече покойния Христов бяха уникална двойка :) Прослувата фраза на Христов, когато иска да разкара някой от компанията си: "Ти гледал ли си филма "Излишен съм"?....

При Моливко имах 17 срочни оценки... Страшна работа :)))



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано16.02.04 16:43



А като го питаш "Кой?" ("Аз ли?"), Христов отговаряше "Не, на Иван Вазов брат му".
Впрочем и той ми е бил класен - на мен и на Ванко1, който често се скатаваше от училище. "Донеси някаква извинителна бележка, аз знам, че ще е фалшименто, ама да има някакво оправдание там, че мен ме питат защо отсъстваш."



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Mиpa CM]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано16.02.04 16:50



"Ти мене акъл не ми давай, аз си имам, пари ми дай!..."

Образ си беше Христов, но уви :((



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.02.04 20:30



Ама и вие отваряте едни теми .... носталгични, романтични, мили, готини. Хубаво е така.
Аз какво мога да ви кажа, то в иконома имаше много забележителни даскали, ама винаги най-първо се сещам за Таня Стоянова. Малииииии от първия етаж и се чуваше гласът - "Пирамида е вписано в кълбо, а в нея е вписан цилиндър". От къде ги вадеше тия задачи не знам, но като влезнеше в час и като каже "Първата редица чинове да се освободят и да седнат номера ...". И така всеки час. Луда работа, ама още мога да ги решавам тия задачи, ей.
Или пък Торозова по счетоводство. Акълчетата ни изпиваше тя, ама и сега да ме бутнат на сън, пак ще ви кажа как се осчетоводява покупката на материали със средства от касата, кои сметки се засягат, какви са по вид, коя защо се дебитира и коя се кредитира. Викахме и ТорМозова, че голям зор беше при нея, ама съм я признал за даскал от най-висша класа.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Mиpa CM]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.02.04 21:35



Е, ще ни потърпят . След 12 години вярна служба в Лиляната завърших 98-ма година.

А Моливара не ми е преподавал, за жалост. По точно заместваше "лудата" няколко месеца, но това не е достатъчно да се оцени целия му гений . Друг мъж по география ми беше, един млад, надъхан, пълен ентусиаст. Ама ни научи на много неща, които в последствие забравих, но няма значение . Добър учител, един от малкото млади.

А как беше името на онази учителка по химия, възрастна по мое време, пълничка, доста наконтена и с малко писклив глас. И тя беше страхотна!

Абе Лиляната, колкото и да беше западнала, мога да кажа, че ни подготви прекрасно.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: f(x)dx]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано17.02.04 09:51



Значи, дотука се обадиха Лиляната, Английската и Иконома.
Химичките, които са ми преподавали, са три - Мария Терзиева в седми и осми клас, Виолета Стойчева в девети и Ганчева в десети. Най-страхотната беше Терзиева. Сигурно за нея говориш. Една руса, нисичка. Беше ми любима учителка заедно с предмета си. Две такива любими "двойки" учителка-предмет съм имала: в "Георги Димитров" Миневска по математика и Терзиева в Лиляната. Ганчева и Стойчева бяха по-сухи и сериозни, особено Ганчева. Запомнящ се лаф на Терзиева: "Вижте натрия как тече като сополче" (брррр!).
Вчера се сетих за Влахова, дето не ми е преподавала, а как забравих Пепито Стойчева - най-колоритната от шестте математички, които са ми преподавали за пет години в Лиляната! Дружелюбна жена, често в час се отплесваше да ни разправя какво се случило на съседката и, какво си купила тя самата или как на пазара се опитали да я преметнат с рестото. За съседката беше някаква интересна история, но съм я забравила отдавна. Лафовете и ги записвахме, някои от тях бяха "Ще те изгоня да излезеш", "Вие сте в час, къде се намирате!" и "Тези задачи са толкова лесни, че само като ги погледнеш, и трябва да знаеш отговора като Ванга". В нейния час най-лесно се подсказваше, на контролни хвърчаха бележки с решения из цялата стая.



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Mиpa CM]  
Авторpoten negar (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 10:41



na niakoi prepodavala li im e Siika Ivanova po literatyra poneze taia beshe otka4ena za vrazvane
sasto taka i Z.Zaprianova i M.Dishlieva sa ostavili svetla diria v arhivite na lilianata



Тема Re: За странните даскали в пловдивските училища...нови [re: Fallen_Angel]  
Авторdavid.bekam7 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 20:39



mogo ika




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.