Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 01.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стандарта в България...  
АвторПAPИЧKO (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 21:20









Тема Re: Стандарта в България...нови [re: ПAPИЧKO]  
Автортцц (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 19:05



Ами доста назад сме по заплати друго не се вижда.
А днес в ТРУД пишеше, че по имоти вече доста изоставаме, като цени става въпрос.



Тема Ей, аман бе!нови [re: ПAPИЧKO]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.02.04 09:14



Не мога да разбера в тоя форум малоумни ли се включват или просто тъпунгери?
Някои хора така и не могат да разберат, че стандартът се определя не от нивото на заплащането, а от количеството и качеството на стоките и услугите, които можеш да си купиш със заплатата. Веднага давам пример:
От цитираната статийка се вижда, че разликата във заплатите между София и Пловдив е около 120 лева. Само че наемът на двустаен апартамент в София в приличен квартал е между 150 и 250 евро. В Пловдив за аналогичен апартамент се плаща м/у 150 и 250 лева. т.е. излиза, че с 385 лева в София си по-беден отколкото с 267 лева в Пловдив. Ако трябва да плащаш наем естествено. Подобна е разликата и, ако имаш кола. В София разстоянията са в пъти по-големи от тези в Пловдив, от тук ти скача и разходът за бензин.
Друг е въпросът, че посочените данни на НСИ се основават на официалните заплати, които естествено са по-ниски от реалните. И е напълно възможно съотношението официални/реални заплати да е различно за различните градове. Като нищо може да се окаже, че средната реална заплата в Плевен например е много по-висока от тази в Стара Загора да речем, но просто работодателите в Плевен са по-вещи в избягването на закона. Това обаче е тема на друг разговор и съвсем други статистики.



Тема Re: Ей, аман бе!нови [re: f(x)dx]  
Автор dma (irq)
Публикувано10.02.04 12:05



Хихи, не разваляй удоволствието на хората да се пооплачат колко са бедни. Това си е национален спорт напоследък. Не знам какъв вид мазохизъм е това, но факт е, че съществува.

Аз досега не съм чула представителите на някоя друга нация да повтарят постоянно, че държавата им е най-бедна в Европа или сред кандидатките за ЕС или.... каквото може да се измисли, само и само да е "най-беден/а/и".

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Ей, аман бе!нови [re: dma]  
Автор rusenetz (непознат )
Публикувано10.02.04 12:57



Обаче си е истина, защото и Русе западна много, скоро бях и във вашият иначе интересен за мен град и какво да ви кажа западнал е доста спрямо преди 5-6 години...



Тема Re: Ей, аман бе!нови [re: rusenetz]  
Автор dma (irq)
Публикувано10.02.04 13:08



Ти пак ли започна? Как не разбра, че никой не се интересува от детинските ти сравнения? Тъп да беше щеше да схванеш...

There's no place like 127.0.0.1



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.