Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 23.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Випуск 1971< Гимназия Лиляна Димитрованови [re: B.]  
АвторБepлинep (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 21:49



Пенчев, Даскалов и Филипов помня, Бибманова, честно казано не си спомням. Но се радвам,че все пак някой си спомня тези имена. Бях миналата година след около 9 години неприсъствие в България, минах през ул. Иван Вазов покрай бившата гиманзия Лиляна Димитрова и ми стана много тъжно, колко е западнало всичко там. А това са спомени, но всичко се променя! За съжаление, не положително! Но так е е с демокрацията! Народът така е решил! Тъжно ми е за България!



Тема Re: Випуск 1971< Гимназия Лиляна Димитрованови [re: dma]  
Авториф (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 18:31



випуск 71 от Георги Димитров съм. Много спомени имам от лиляната, също и приятели от този випуск - много са в чужбина, много в София. Помня Пенчев, Ненчев, Апостолова, Пенчев доскоро тичаше из Цар-Симеоновата градина



Тема Re: Випуск 1971< Гимназия Лиляна Димитрованови [re: иф]  
АвторБepлинep (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 22:00



Радвам се на отговора, независимо че е от Георги Димитров. Пенчев беше нашият директор, Ненчев преподаваше химия, Апостолова ако не се лъжа преподаваше френски, Димитрова физика...Бяха чудесни времена, но....В Георги Димитров имах също приятели. По традиция в Георги Димитров се записваха повече ученици от основното училище Карнеги, в Лиляна Димитрова нямаше такава традиция, гимнзистите бяха от целият град. Преди една година посетих след около 8 годишно отсъствие отново Пловдив и минах покрай бившата гимназия Л. Димитрова. Невероятно тъжна гледка! И целият град не е това което беше преди 20/30 години! Мръсен, тъжен. Спомням си, в миналото миеха улиците през нощта. градската градина беше чиста, уредена, това, което видях миналата година е упадък, който няма равен на себе си! За съжаление, обикновенните пловдивчани не са заслужили с нищо тази участ, но изглежда такъв е животът.



Тема Re: Випуск 1971< Гимназия Лиляна Димитрованови [re: Бepлинep]  
Авториф (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 12:17



Точно така, в Г. Димитров бяхме повече от карнеги въпреки че тогава бяхме районирани и всички на юг от гладстон бяха в Л.Д. а останалите в Г.Д. С едната ми съученичка от северната страна на гладстон бяхме в Г.Д, а тази от южната - в Л.Д. Е, имахте и разн5и велики спортисти, нали Пенче4в ги събираше по стадионите че да бъде все на първо място по всичко. От време на време се виждам с Минко Танев, Антон Демирев, имаше и един Кръстьо Дуков, днес виден адвокат, помните ли Башиянова, май Нина беше, едва я познах тия дни по чаршията. Имахме страшни състезания по маршови песни през ония години, все още си спомням тренировките с ужас!!



Тема Re: Випуск 1971< Гимназия Лиляна Димитрованови [re: иф]  
АвторБepлинep (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 22:21



Споням си, разбира се състезанията по маршовите песни, по ул. Иван Вазов, помня, че като учителите не ни наблюдаваха, свирехме с уста yelow submarine, удряхме крак и се чувствувахме че знаем нещо от света. Наивност! С Кръстьо Дуков ходехме заедно в немската забавачница на Гладстон при Фрау Пулева, ако не се лъжа, той бе в клас Б на випуска ЛД 71. Че сега е виден адвокат, не зная! Минко Танев, името ми говори нещо, но конкретно не си го спомням, изглежда склерозата ми напредва, въпреки, че все още бягам берлинският маратон, (наследство от Пенчевските спортни амбиции). Благодаря за отговора!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.