Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 28.06.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижте истината в очите!нови [re: Schwerin]  
АвторBaritona (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 05:59



I tova e viarno istenata boli.......,
no tuk stava duma za Plovdiv kato grad koito e vechen , dreven i e nachia grad. Imache edna pesen na Diana Expres na vremeto " Nachia Grad" - grada v koito giveem...... siakach e pisana za plovdiv. Ne iskam da podhogdam romantichno, no tova koeto bi ni pomognalo e che Plovdiv e edin ot nai romantichnite gradove v BG. Za SAZALENIE i toi kato chast ot ciala BG e v upadak. Kato Plovdivchiani ne biva da generirame negativizam kam grada ni , tova s nichto niama da ni pomogne.Prosto niama nichto locho da haresvame grada si................, zachtoto naistena e hubav.



Тема Re: Вижте истината в очите!нови [re: Baritona]  
АвторSchwerin (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 08:54



Драги(а) Баритона,

много хубаво написа и двата пъти.
Иска ми се да допълна и аз нещо за упадака на града ни. Може би имам право.
Ако пък не, моля за извинение.

Аз живея от десетилетия навън и понякога си идвам в България. Още през края на 70 те години - когато хората се подиграваха на Пв със "самоями", ми направиха и други неща впечатление.
Стори ми се, че при съгражданите ни се забелязваше известна немарливост.
Построените нови чудесни блокове -а на около им купища ( цяли тепета) от останала земя и буклуци. и тогава стана несъзнателно едно сравнение.
Защо не са хората в състояние да се погрижат сами за красотата и уютноста на собствената си околност - там където те живеят и децата им играят.
Аз смятам, че населението съвсем малко прави или дори нищо не прави да се запази лицето на града и разчитат на зелено строителсво и на държавното благаустройството, в което работят също наши съграждани.
Замислете се верно ли е това - кой и кога прави нещо извън жилищната си врата, да управи, да почисти и пр. нещо което не е непосредствено в негова частна собственост?
Но понеже" ИСТИНАТА БОЛЯЛА" казвам, че и самото населението носи част от вината, че би помогнало да се вижда по малко от "упадака" вместо да са му отново другите виновни.
Иначе, ЖАЛКО ЗА ЧУДЕСНИЯ ГРАД И ЖАЛКО ЗА ПРИКРАСНИТЕ НИ СЪГРАЖДАНИ




Тема Re: Вижте истината в очите!нови [re: Schwerin]  
АвторBaritona (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 04:32



Prav(a) ste. Ne mestata praviat konforta i uiuta a horata si gi sazdavat. Za sagalenie gragdanite sa zatrupani ot problemi i ne mogat da se koncentrirat v nasokite za koite spomenavate...
Ne znam kakva Vi e celta s tozi vapors v tozi forum , no kakvato I da e
pri vsichki sluchai rezultatite koito ste poluchil davat otgovora na tova koeti ste celil ili iskate da pokagete. Vse pak znaete che sa stotici Saitovete za Plovdiv I ako naistena tova e problema mogech da se kompensira s Internet dano ne me razberete nepravilno , no s nai dobri namerenia chte si pozvolia da Vi izpratia samo niakolko saita koito biha dali v izvestna stepen predstava za Plovdiv a i po direktnia vapros koito zadavate.

http://www.plovdiv.bg/
http://www.filibe.com/
http://bulgaria.domino.bg/plovdiv/
http://www.esp.pu.acad.bg/resources/links/23%20Vasil%20Georgiev.htm
http://www.plovdivcityguide.com/hills/
http://www.plovdivcityguide.com/Asen/
http://www.fair-plovdiv.com/
Mogech da si kupich kachta v staria grad …
http://www.balkanskichalet.com/pages/959883/

Ima ochte stotici saitove i slava bogu za tova , ima mnogo snimki.......

Inache az sam Bariton , a ne baritonka
,

Pozdravi ot Canada..........



Тема Re: Вижте истината в очите!нови [re: Baritona]  
АвторSchwerin (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 09:28



Hello драги Баритон,

благодаря за информацията.
Целта на въпроса ме е съвсем обикновенна. И аз живея от много дълги године навън. Винаги съм се възхищавал от местоположението на Пловдив и от загадачното му минало. За съжаление знанията ми за древноста на цяла България са ми доста скромни - та така стоеше и в учебниците ни.
Има хора които не се интересуват от произхода си и пр. Някой дори писа , че "истината боляла" за мен обаче тази игноранц е израз на еснафство. Аз смятам, че такива хора не са в състояние да се радват на нищо.
Гледахте ли сега "Троянската война" с Брет Пит?
Мечта ми е и България да направи един филм ( може и сериен) без измишльотеници на писатели и режисьори, с който да се разкаже за дългия и кръвополитен път от първите заселвания на племената, през всичките промени на владетелства и създаването на държавата до след руско- турската война.
Остатъка до сега е само политика и ще е доста тенденционен.
Какво Ви е мнението?
Сигурно това ще струва едно цяло състояние, но за възпитаването на народа на патриотизъм и за националната му гордост ще е правилното.
Поздрави към Канада



Тема Re: Вижте истината в очите!нови [re: Baritona]  
АвторSchwerin (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 18:47



Hello към Канада,

Колко е интересно когато хората се заблуждават!

Baritona (както е адреса) го сметнах ( заради "а"- то) за жена, а пък аз
(Schwerin) съм женена вече от 9 години в Германия. Тук свикнах с хората и с климата и ми харесва - живее се.

В Канада е много по студено от тук нали? Бррррррррррррр!
Днес един артист от Германия стана на 100 години. Имаше голяма гала. Учудващо е въпреки редовните си цигари и уиски пя много гот.

Поздрави



Тема Re: От кой и кога е основан Пловдивнови [re: Baritona]  
Авторqgf (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 23:56



Emona ili Evmolpiq?
Ne sa 5, 8 hilqdi godini sa.



Тема Evmolpia Drevno ime na Plovdivнови [re: qgf]  
АвторBaritona (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 05:07



Da , Taka e PRAVI ste "dgf" , "EVMOLPIA" e imeto na drevnotrakiiskoto selichte , koeto prerastva prez huliadoletiata v Plovdiv za koeto imame udovolstvieto da diskutirame tuk.
Po vremeto kogato biahme na brigada na razkopkite(1977) biaha namereni dokazatelstva za sachtestvuvaneto na EVMOLPIA - 3 toto hiliadoletie predi novata era. Mnogo se radvam na tozi vapros i na Interesa koito predizvika v tozi Plovdivski forum.



Тема Re: Schwerinaнови [re: Schwerin]  
АвторBariton (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 05:34



Zdrasti Schwerina,

Kakto vigdam vsichko si otiva na miastoto sled saotvetnite poiasnenia. Vagnoto e "da sme v chas".

Pozdravi,

Bariton



Тема Re: Evmolpia Drevno ime na Plovdivнови [re: Baritona]  
АвторSchwerin (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 09:56



Драги Баритона,

много съм горда, че "възпламених" този интересен (не само за мен) форум. Извънаредно много ще се радвам, ако нашите съграждани се включат в него и заедно с нас и активно участват в нашата разходка през вековете.

От къде знаете тези неща? Много, много е загадъчно и интересно.
Дали съществуват тези факти някъде като книги, брошури и пр.?
Ако ги няма, ще си отпечатам даните от форума и ще се опитам да ги преведа и да ги показвам на гостите ни.
Все пак въпреки, че за тази древна история нищо не съм направила, мога да се фукам с миналото ни. Имам прово нали?

Драги Баритона,
въпреки, че си "издадох" пола, нека да си остана моля без "а"- то т.е. само Шверин, също става. С "А" не звучи правилно! Мерси.

Шверин е един град в Германия и ми харесва като име. Говори се, че имал славянско минало и името му идвало от ЗВЕРИН - звяр. Не знам колко е верно и забравих къде съм го чела, но го вземам за "истинска монета".

Всичко най мило и приятно



Тема Re: Evmolpia Drevno ime na Plovdivнови [re: Schwerin]  
АвторSant Juan (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 19:28



Здравейте драга Шверин,

пиша драга, защото желая да Ви поздравя за Вашата тема.
Поздравленията ми са и за това, че въпреки че сте женена в чужбина, милеете за родината си и търсите миналото й. Браво!!!

Следя темата Ви от няколко дни и съм много приятно изненадан от всички тези тайствени неща, които са ставали покрай тепета и реката.

Evmolpia не бях чувал. Благодаря още един път.

И аз съм както и Вие на вън. При мен са повече години.
За съжеление, аз не се сетих и не направих нищо за образованито си като патриот и за това съм доволен за прочетеното.
Още едно съжеление, аз не мога нищо да допълня и ще чакам другите да пишат.
Адиос




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.