Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 05.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ..neka ne pravim kefa na seljanite...нови  
АвторJoro--- (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 13:22



Ako si napravite truda da vleznete v kluba na njakoj selski mizeren grad, kato Stara zagora naprimer, sigurno 6te vi napravi vpe4atlenie 4e nikoj ot tjah ne se jalva ot problemite na tjahnoto selo ot gradski tip.Molbata mi e da ne se izlagame pred takiva kato tjah, ot tova ni6to ne pe4elim, naprotiv, taka povdigame tjahnoto selsko samo4uvstvie....a povjarvaj te mi St zagora e ne po-goljam ot Trakija i Izgrev vzeti zaedno, beden i neugleden grad e...no nikoj ne si izkarva kirlivite rizi kakto pravite vie uvajaemi sagrajdani!!!! Mejdu drugoto az imam nabljudenija varhu dosta ot golemite gradove v BG i iskam da vi kaja 4e Plovdiv ne e po-zle ot Burgas naprimer. Pred nas sa Sofija i Varna......neka ne vjarvame sljapo na statistikata.........za ikonomi4esko razvitie i bruten vutr. produkt na glava ot naselenieto.Tova sa oficialni danni....v Plovdiv ima silna ikonomika no tja ne figurira v oficialnite danni...tja prosto e siva...ina4e kak bihte mi objasnili 4e Vratza, Gabrovo, St zagora i red drugi mizerni grad4eta oficialno sa po-napred ot Plovdiv?
Ne iskam da opravdavam nekadurnija ni kmet...prosto iskam da vi kaja 4e samo nie plovdiv4ani se oplakvame pred drugite...tam e problema, ....neka budem malko ili mnogo hora kojto darjat na grada si, i sa gotovi da go za6titjat ....taka kakto pravjat drugite, nezavisimo 4e sa 10 godini sled Plovdiv !!!



Тема Re: ..neka ne pravim kefa na seljanite...нови [re: Joro---]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 14:08



Абе ти добре отваряш нова тема и добре каза няколко думи за сивата икономика, ама многооооо ти е тъпо заглавието на темата. Сега пак ще започнем да избиваме комплекси и пак ще изваждаме кирливи ризи- този път "кой е селянин?"...Едни пък тук в друга тема спрягат модератори, а освен квалификации друго не са родили. Но не се притеснявай толкова, иди във форума на някой друг град и ще видиш- всеки роптае, че в клуба му е много тъпо. Пък какво толкова ти пречи СТ. Загора? Ако ние ставаме, какво ако и някой друг става?Я по-добре се напрегни и измисли някоя смислена тема и разгори позитивни страсти, че взе да ми писва и ще отида да си говоря с някой от Кюстендил. /Те пък сигурно се овикват с Дупница.../Много сме зле!...



Тема Ako St.Zagora e selo to Plovdiv sa 2 sela!нови [re: Joro---]  
Автор kubineca (непознат )
Публикувано10.11.03 17:11



Ako St. Zagora e selo to Plovdiv sa 2 sela poradi prostata prichina che
St. Zagora e kum 200 000 , a Plovdiv kum 400 000!
Sled kato e na poluvinata na Plovdiv i q narichas selo znachi Plovdiv sa 2 sela mnogo prosto i ti si selqnin, pri tova sam go priznava6 koeto e nai-lo6oto.
Tova e vse edno sravnenieto Sofia - Plovdiv, kato Sofia e 1 200 000 ,
a Plovdiv 400 000 tova znachi li che Plovdiv e selo, ako sledvame tvoiata logika mai da!?
V momenta Plovdiv e 3 po golemina, a St. Zagora e 5 po golemina v BG, zamisli se nad tova!
Samo che po ikonomicheski pokazateli St. Zagora e na 2 mqsto sled Sofia a Plovdiv na 6-7.
A inache nqma po-blizki kato istoriq gradove v BG ot Plovdiv i St. Zagora i obidata ti e neumesna. I dvata sa rimski gradove i edinstvenata razlikata mejdu Trimoncium i Augusta Traiana e v dumata Augusta koqto oznachava velikolepna!
Nadqvam se da bne si se zasegnal ot neshto prosto i dvata grada sa hubavi, blizko razpolojeni i s obshta istoria.
Pojelavam ti kasmet!

Редактирано от kubineca на 10.11.03 18:49.



Тема Re: Ako St.Zagora e selo to Plovdiv sa 2 sela!нови [re: kubineca]  
АвторTpakия (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 18:28



С грешка си, С.З са шести по големина....кога пък станали пети??? Деба и селянчетата отворени сте станали лелеееее



Тема Предложениенови [re: kubineca]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано10.11.03 18:28



Аз предлагам да поискаме преимнуване на клуба от "Пловдив" на "Елитните пичове от Пловдив vs въшливите селяндури отвсякъде". Защото обръщайки внимание на такива теми забравяме, че римското име на Пловдив не е Филипопол(ис), а Тримонциум.




Тема ->нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор kubineca (непознат )
Публикувано10.11.03 18:57



Vijte darjanieto si i si pomislete dali vie ne ste selqni?!
Az sam ot sofia, no uvajavam vsichki BG gradove i ako nqkoi se podigrava na nqkoi grad znachi e complexar4e!
8)



Тема Re: Ako St.Zagora e selo to Plovdiv sa 2 sela!нови [re: kubineca]  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 18:57



А, моля, моля. Не знам Стара Загора римски град ли е или не, ама Пловдив е създаден още през незнам коя си епоха, далеч-далеч преди на Еней да му хрумне да се дигне от разбитата Троя и да основава Рим. Даже бащата на Александър Македонски, Филип, от чието име произходжда и първото известно наименование на града ни, не е основателят му. Там е имало селище много преди това. Така че хич не ми излизай с тия повърхностни познания по история. Плюс това римското име на Пловдив е Тримонциум и римляните са го направили по подобие на Херкулан. Двата града били нещо като градове близнаци и се водели за перлите на империята. Това ти го казвам във връзка с великолепието на Траяна, макар че не е много ясно дали това Аугуста е заради града или заради император Траян.
Освен това много ми е любопитно откъде ги вадиш тия данни кой град на кое място бил в разни класации. Дай си източниците, щото всеки може да си пляска каквото си поиска и както му отърва.
Най-накрая искам да уточня, че не желая да се заяждам. Просто когато някой вади от 600000 кладенеца вода само и само да се изкара на по-по-по-най-знаещ, но всъщност говори пълни глупости, нещо се вбесявам. Да не говорим, че по начина на изказване и най-вече по аргументите и фактите, които изтъкваш, много ми напомняш за един, дето наскоро разсмя половината страна и направо смая другата половина с предложението си Ст. Загора да стане областен център на южна България.
Толкова по въпроса за сега. Иначе този дето е пуснал темата е много прав. От това, че тоя форум се превърна на нещо като книга за жалби и оплаквания, на пловдивчани не им се решават проблемите. Ама не е хубаво така да се обиждат другите, по-малки по население, градове.



Тема Мен пък ...нови [re: kubineca]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано10.11.03 19:20



... къде ме писа, та използваш множествено число, аз в такива "спорове" не участвам по принцип (както и в надлъгвания "Кои са по-печени - мъжете или жените") защото нямат смисъл :))

Това са пълни глупости - ама Х бил по-голям и населен - град от калибъра на Марсилия е по-голям от кой да е град в България, а на една прилична световна фондова борса оборота годишно е в пъти по голям от бюджета на страната (нашата де)... Да не говорим, че градовете са трудно сравними обекти.

А иначе, явно в тези клубове "комплексар" е върха на обидата, та иначе признак за комлексарщина ми се струва е не толкова НАПАДАНЕТО на ТВОЯ,
колкото СРАВНЕНИЕТО между МОЯ и ТВОЯ град.




Тема Re: ..neka ne pravim kefa na seljanite...нови [re: Joro---]  
Авторnabljudatel (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 21:33



Prav e picha kojto se e setil da si pogovorim za tova.....predi vsi4ko iskam da kaja na tozi krasavetz kojto tvardi 4e e ot SF, a v su6toto vreme e tragnal da za6titava zaralii che v Sf samo 30 % ot jitelite sa sofijanci, hubavo e toja da si pomisli dali ne e njakoj ot tezi 1 200 000 sofijanci koito ne sa savsem sofijanci..taka de, moje puk korena mu da e ot blizak nam trakiiski grad goljam kolkoto Trakija i izgrev kakto go e kazal avtora:)))............. a sega kato se zamislja najstina edin bolen starozagorski mozak, ako ne se luja maj be6e kmeta na Stz, kojto se napuva da napravi seloto si zentar na juqna BG......smjah, goljam smjah........taka 4e namiram tremata za nedotam izli6na i neumestna, prosto e krajno vreme nie majnite da sprem da si pljuem grada ....neka se pou4im ot starozagorci i sofijanci / ako sa ostanali takiva vse o6te:)))))))



Тема Малко фактинови [re: nabljudatel]  
Автор Goofy (Ботев Пловдив)
Публикувано10.11.03 22:54



Здравейте

Омръзна ми да чета полуизмислици. Хора, научете се като пишете зад вас да стоят достатъчно факти, цифри, данни и т.н. Почвам, макар и без много желание да обяснявам на хора, които не познавам... Пловдив е с население 340 500, София - 1 096 000, Стара Загора - 144 000, което е нарежда на 6 място. Данните са за 31.12 2002 година и съм ги закръглил до +- 300 човека. Мога да дам и до един човек, но не смятам, че има смисъл. Изгрев и Тракия не могат да направят Стара Загора. Иначе Стара Загора изобщо не е село. Много хубав град е (това вече си е мнение, а срещу него можете да спорите, докато срещу цифрите и фактите нали знаете кой мълчи). Пловдив е на 7000 години. Само Велико Търново е по-стар от него в БГ. Тракийското му име е Тримонциум, а Македонското му е Филипополис. Римските са му Улпия, Юлия, Флавия... Въобще имаше много неадекватни изказвания, да не цитирам имена. Също така смятам, че думата селянин не е обидна. Да не кажа, че те са повече хора от гражданите, защото си изкарват хляба и сиренето с много труд и по честен начин, това пак си е мое мнение. А, че сме най-хубавия град, спор не може да има в този форум. По-здрави на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.