Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 24.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво не могат да простят на Пловдивнови  
Авторбeзпpиcтpacтeн (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 15:47



"Мненията", изказани по-долу, за сетен път доказват комплекса на софиянци и варненци относно Пловдив.
Софиянци не могат да преживеят факта, че техният град е станал столица по едно тъжно стечение на обстоятелствата след руско-турската война. И затова не пропускат случай, кога "благовъзпитано", кога откровено хамалски, да внушават, че са нещо повече от другите, само защото живеят в столица.
Варненци пък просто завиждат, че Пловдив все още е по-голям и забравят на какво се дължи разцвета на техния град в последните години.
Не завиждайте, мили момичета и момчета, и не забравяйте, че това, къде сте родени, не е ваша заслуга или вина, нито мястото, където живеете, става автоматично най-хубавото само поради факта, че вие сте там.



Тема Re: Какво не могат да простят на Пловдивнови [re: бeзпpиcтpacтeн]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 16:13



Извинявай,но говориш така сякаш от самото създаване на българската държава Пловдив е столица и видите ли "по едно тъжно стечение на обстоятелствата след Руско- турската война"София заема неговото място на столичен град.Малко си скаран с историята ми се струва.На Търновци им е позволенно да се наричат граждани на старопрестолната столица,но за пловдивчани подобно високомерие е безмислено.Впрочем и Вие сте били столица( по точно център) на една измислена и непросъществувала дълго време административна област Източна Румелия.Какво ли щеше да се случи, ако през 1885г.Княжество България със столица град София не се зае със задачата да приобщи към своята територия Източна Румелия със център град Пловдив.Отговора е мнго прост сега пловдивчани щяха да ходят обрязани и да се молят на Алах.
Що се отнася до варненци аз лично им завиждам само за лятото по простата причина,че си имат море.Но те на Вас за какво да Ви завиждат не мога да проумея.



Тема Re: Какво не могат да простят на Пловдивнови [re: Coфия]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано22.06.03 19:22



Пич, ти малоумен ли си? Я иди си свери информацията относно Съединението!
Плюс тва, аз не знам пловдивчанин, който да е претендирал, че живее в бивша столица... както и такъв, който да иска Пловдив да става първи град в държавата. Даже се радваме, че сме се отървали от всичката тая администрация и кретения, която биха ни натресли при едно такова нещастно стечение на обстоятелствата.
Стегни се, копеуе, не приказвай глупости



Тема Re: Какво не могат да простят на Пловдивнови [re: Karl Terzaghi]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 22:40



Копеуе,ако бях от Перник можеше да ти се вържа,обаче аз съм от СТОЛИЦАТА за която всички пловдивчанчета си здирате задниците.
О густо майна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Много си тъп бе, майна:)нови [re: Coфия]  
Автор .::EscApeR::. ()
Публикувано22.06.03 22:47



Само като ти чета постинга, и ти се чудя - да плача ли, да се смея ли?
"Расте, но не старее" - това ми звучи като - "Курва съм, ама съм девствена".
Хайде тогава, като си от "СТОЛИЦАТА", ходи да зарибяваш приятелчетата ти - шопи против нас в клуб - София. Щото, майна, ние ако мислиш, че ти се връзваме - грешиш. Смешен си. Излагаш се и ти, излагаш и града си.
Няма какво повече да ти кажа. Поздрави приятелите си от Подуяне

Животът е прекрасен, но понякога и малко ужасен


Тема Re: Много си тъп бе, майна:)нови [re: .::EscApeR::.]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 23:20



Първо се запознай с територията която обхваща шоплука и тогава ми се прави на просветен.Мекашт скапан задник.В Подуяне много обичат копеленце като тебе.Особено,ако са от Лаута.Ако имаш приятелчета от там ги питай колко бой са папкали точно в този столичен квартал.



Тема Много сте зле бе хоранови [re: Coфия]  
АвторBpaчaнин (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 23:59



Не знам дали се усещате, но от страни много си личи. Пловдивчани и варненци наистина имат някакви комплекси от София. Никой не може да ме убеди в противното. Ходил съм и във Варна и в Пловдив и винаги когато е ставало дума за българските градове се започва едно изтъкване на исторически факти с една единстевна цел: "видите ли и ние сме голям град с традиций, не са само София". Така само си показвате комплексите. Просто ставате смешни. Не искам да обиждам никого но просто е време да се осъзнаете. Вижте например Мсат. Какво ли не правят за да изкарат Варна голям град, на нивото на София. А и пловдивчани не падат по долу. Те още повече се комплексират от ширещото се мнение, че дори и Бургас ги е задминал икономически.
Софиянци ви знаят комплексите и затова ви дразнят.
Елате във Враца да се научите да живеете без излишни комплексарщини. Тук никой не дава София за пример. Врачани сме изключително критични хора и никой не се съгласява със думите "ето това е като в София, остави го така"
А точно тези думи съм ги чувал от пловдивски и варненски предприемачи, които като видят нещо в София и веднага бързат да го лепнат и в своя град за да не останат по назад. Не се шегувам, това е истината и вие я знаете.

Айде много поздрави на София ( най-големия квартал на Враца )




Тема Re: Много сте зле бе хоранови [re: Bpaчaнин]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано23.06.03 01:25



Пич, аз съм съгласен, че Пловдив не върви добре, че е град със затихващи функции, че селянията се е възцарила в него, но не подскачам срещу софиянци. Освен ако някой от тях не ме предизвика. Живях доста години там, запознах се с много кестенчета, имам приятели в почти всеки квартал, кефя се на града, но когато дойде някой малоумник и вземе да ми се прави на велик... Не става. Вече го казах - ако оня беше нормален, нямаше да идва в този клуб и да надува балони. Така, както и аз не правя в клуб "София" (в който дори не съм влизал). А че Пловдив и някои други градове са с много по-големи традиции, история и принос - всички знаем, че е така.
Между другото, аз много се кефя на бургазлии и на вас - врачани. Едно време слушах Срам & Позор и оттогава... После се запознах с твои съгражданки и мнението ми се затвърди. И като кажа - тук, на юг, - че се кефя на врачани, ме гледат като смахнат



Тема Точно така [re: бeзпpиcтpacтeн]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 07:50



Аз бих запитал всеки тук, ако стандартът на живот и инфраструктурата е равно добра в големите градове в България, къде бихте предпочели да живеете?

Убеден съм че повечето от вас биха предпочели да живеят в Пловдив.

Аз лично бих изкукал ако живея в Софето. Само като се разходиш по Витошка и виждаш какви мутри (в пряк и преносен смисъл) се движат там и ти става гадно. Да не говорим че в София от 10 момичета, само 2-3 са красиви а другите са се едно са изтърсени от някой диспансер.

Варна от Септември до Май е адски тъпо. Мене ми е 100 пъти по-гот да ида на море и да си правя кефа, вместо да съм закотвен там постояно. Просто по-голяма е тръпката като ходиш на курорт.



Тема Re: Точно таканови [re: Фaлaнre]  
Автор eternal_frost ()
Публикувано23.06.03 09:40



За курортите(Варна) си много прав! И аз мисля така!
За момичетата също! Само че на нашите носът им е малко
по-високо вирнат...! ...Но иначе си мисля,че човек е добре
там където се устрой добре!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.