Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 30.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Внезапна промяна в плановете  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано22.04.02 17:23



Представете си пловдивчанин (примерно - може и софиянец да е) спечелил пълна стипендия за Харвард за любимата си специалност, неговото призвание, с която стипендия ще може да си позволи да живее там, а ще има и време да поработи малко за да си докара някой друг долар за кафе. Печели от тотото сума с която да си купи самолетен билет за отиване и връщане. Чака го здрава работа но и добро бъдеще и спокойни старини.
И изведнъж този сладур го разтриса носталгия. Ама ей така - не е заминал още, само при мисълта, че самолета ще се отлепи от Земята Българска. Почва да реве тоя, бърше сълзи и сополи, хвърля писмото със стипендията, изпива парите от тотото и остава тука да прави кафе в кварталното заведение или да върти бизнес "при тия трудни условия, безбожни данъци, счетоводители-кожодери и корумпирани и мързеливи държавни чиновници" отчитайки загуба всяка година.
Е, питам аз - има ли такива? И що за птици са? И защо?
ПП: Никого не визирам, нито съм провокиран от предишни или бъдещи писания в клуба. Темата отдавна ме вълнува и всяка прилика с действителни лица и събития е случайна и неволна.



Тема Re: Внезапна промяна в плановетенови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Maтa Xapи (шпионка)
Публикувано23.04.02 04:34



Има ли такива?
Такива хора няма. Виж, такива типове, които не знаят какво искат, има. Тва да учиш за Харвард, и после да ти хрумне, че Каменицата много ще ти липсва, показва, че този тип така и така не е дорасъл за Харвард :) Нека не звучи крайно, нали така.
Значи, реших да надникна- Биляяяяна, идвай, де :)))))

За да няма много недоволни, винаги ощетявай едни и същи!


Тема ИМА ...и то многонови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано23.04.02 08:46



Да напуснеш РОДИНА и удобства...не е за всеки...
Правят ГО много малко ...не повече от 10-15% лични наблюдения.
Така ,че не се учудвяй...!
Чудни са РЕДКИТЕ явления , а не масовите...
Навсякъде хляба има твърда кора...

medea


Тема kakto e kazal shopa:нови [re: Medea_forever]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 14:58



takova jivotno nema...
edna poznata ostana oshte niakolkogodini v bg, zashtoto ne nameri pari, no sled tova zamina, drug friend zamina s $200 (e, tam go chakaha, no...)
vseki normalen bi zaminal, posle vinagi moje da se vrashta kato mu skimne za po mesec/dva...
mmmmda



Тема Re: Аз съм точно от тиянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано23.04.02 21:44



които "въртят'' бизнеса в трудни условия и т.п., но предпочитам да съм такъв тук отколкото мангал там! Бях, видях, не ми хареса
и сега отчитам загуба след загуба



Тема Re: Аз съм точно от тиянови [re: MG42]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано24.04.02 09:17



Имам предвид, ако имаш шанс и възможност да постигнеш нещо (е нищо не се поднася на тепсия - за това казвам "шанс и възможност да...") и условия да не бъдеш "мангал" би ли захвърлил този шанс от носталгия, любов към Родината или защото така казва мама например?



Тема sega se setihнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 13:49



che edna komshiika maika i e premesti ot SU v PU sled kato vidia kakvo e v studentski grad...
mmmmmda, nishto chdno i ot usa da te varnat ili da se otkajesh. no zvuchi stranno (pone)




Тема Re: Аз съм точно от тиянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано24.04.02 14:06



Разбрах за какво говориш. Аз имам предвид отношението към хората отвъд Желязната завеса. При равни други условия пак си секън хенд, това е въпроса..
Е и това си е мое мнение, но подкрепено със стотици примери..
т.е. обратното е поскоро изключение.... който има късмета да е например пълноправен американец или европеец, моите уважения
За мен мястото ми е тук защото на запад просто не бих могъл да започна бизнеса си



Тема Re: sega se setihнови [re: fan]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано24.04.02 20:18



Човече, защо изменяш въпроса ми. Ако комшийката имаше възможност (финансова и всякаква) да живее в Симеоново или на тиха улица на пъпа на София (остави имали такава или няма) щеше ли да се върне (да я върнат - все едно)? Това питам аз.



Тема Разбирам, бавно и полека ама ...нови [re: MG42]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано24.04.02 20:27



Благодаря за обяснението защо ти си тука. Но все пак си съгласен с мен, че повече или по-малко теоретично е възможно някой да да стане пълноправен европеец или американец, или нещо достатъчно близко? Точно за тия хора ми е въпроса разбира се. Дали такива биха останали?
Защото от много места съм чувал "Всичко ми бе уредено (Харвард и т. н.) ама като си спомних Градската градина, Главната, Копчетата и как ще ги оставя нещо ме стегна гърлого и ..."

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 24.04.02 20:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.