Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 01.06.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Трезвениците-талибанинови  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано10.11.15 11:58



Колебаех се, дали да пусна тая тема и а-ха да се откажа, прочетох един коментар и се навих:))



Принципно, Фриц Моисеевич е адекватен пропагандист на Кремъл и е интересно да се чете...Но...идва голямото "но". Оказва се, че е талибанин!:))
Ще обясня. Веднага или наравно с истинските, акащи на бара талибани, нареждам еко-талибаните и вегетарианските талибани.
Това е челната тройка войнствени малцинства, които държат да вкарат мнозинството в правия път. Разбира се, както те го виждат и без право на отказ или друго мнение.

И сега отиваме на втория ешелон: трезвениците.
Те са същите талибани, както се вижда от предложенията на Фрицморген(които са си наистина талибански нонсенс в мнозинството си).
Най-досадни са руските, по обясними причини, но и тук се срещат подобни "учители".
А нещата са елементарни, както винаги: крути мерки за пиянстващите извън вкъщи и ясна разяснителна кампания: не можеш ли да носиш, недей да пиеш. Ни глътка, ни кап, ни близ.

И накрая якия коментар на случаен посетител на блога на путиновеца(отговор на предложение магазините да са извън чертите на града и който не му се разхожда дотам ежедневно, да си купува на кашончета/каси:
Я помню как-то лет 20 назад один коммерс отдал мне свой долг ящиком как раз водки...
Неделя была вычеркнута из жизни...


Добавка. България я няма в класацията. Но и да я има, ясно е, ч еняма как нещата да са реални. В смисъл: селото ми в момента наброява около 500 гласоподавателя.
Само един от познатите ми цяло лято събира плодове, после - грозде и вари, вари....около 1.5-2 тона ракия продава на лющещите парцуца годишно.
Те ти нереална статистика(не е само той, а има и села с повече такива самодейци).

Вибрациите на Земята се вдигат и ако искаме да оцелеем,трябва да променим храненето си

Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: cyrus-93580]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.11.15 14:09



И тоя го апи кучето, както казваме у наше село.
Не му ли е ясно, че подобна забрана ще доведе само до едно - нов източник на пари за мафията.
За забраната на филми дори нема да говоря.... Отиде в небитието "Белоруската гара"...



Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: cyrus-93580]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано10.11.15 14:47



По Достоевски:

"Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален.
Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот.
Да си противоестестен и пластмасов като вегетарианец.
Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света.
Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес!"




Нещата се оправят най-добре и правилно за нас без нашата намеса

Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: Munyta]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.11.15 16:54



това все едно аз съм го писала - нали съм клубната алкохоличка!





Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: cyrus-93580]  
Автор Grok (пристрастен)
Публикувано10.11.15 17:17



мда, това е едната крайност. Аз съм от другата.
Бях спрял цигарите за няколко години. Изобщо не ми пречеше, че някой пуши. Сега като пушач много се кефя на забраната за пушене по кръчмите. По-малко пуша, по-малко се умирисвам. У дома пуша на балкона от години.
С алкохолът е още по-странно защото не пия с месеци, в момента съм трезвеник и по допълнителна причина от средата на юни. Последното ми пиене беше към литър концентрат. Т.е. пия като свиня, но много много рядко. Нито пиещите нито непиещите ме дразнят независимо дали съм трезвен или пиян като мотика.



Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: Grok]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано10.11.15 18:38



Аз па не знам какъв пушач съм.Пуша само вечер.Всъщност жената е по пушачка,ама и тя пуши само вечер.Виж в неделя пуша и през деня.От келешлък е моето,не съм пристрастен към никотин и прочие,даже по убеждение съм против пушенето,ама аз съм и против пиенето,пък смуча кат смок





Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: cyrus-93580]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.11.15 22:57



и аз се колебах дали да ти отговоря, но...:


Старите хора са го рекли - "не пиеш ли от кръчмата, ще го пиеш от аптеката"!



Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: NUT]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.11.15 22:59



нали съм клубната алкохоличка

как смееш да си го въобразяваш?





Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: Grok]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано10.11.15 23:04



едно време, по кръчмите, като видехме, че някой пий лимонада, знаехме, че цери трипер или нещо подобно!


И го разбирахме човека, в положение му влизахме.
При сегашните, не се наемам да ви/ги/ гадая.



Тема Re: Трезвениците-талибанинови [re: cyrus-93580]  
Автор 2biri ()
Публикувано10.11.15 23:13



А питаш ли ни пушачите кво ни е?



А гейовете горките?

Инак всеки да прави квото иска. Стига да не вреди на другите и не пропагандира. А тя пропагандата е винаги сърбилото на "Ааааа ти ще ми кажеш на мен! Амаха!"

Аз се ужасявам от мъже, които не пушат, не пият и са моногамни. Имам чувството, че ще ме набият неизбежно един ден или аз ще ги удуша, качени на пиедестала




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.