Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 27.04.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ракия от ечемикнови [re: Aмaтьop]  
Автор valentino_rossi (непознат )
Публикувано02.08.09 18:04



zdravei az s1m sasho moje li da mi prati6 4erteji 4erteji za tazi distilacioa kula ako e vazmojno eto ti email:sashogada@abv.bg ili skype:valentino_rossi8681





Тема Re: Ракия от ечемикнови [re: Lyudmil]  
Автор nikola1 (непознат )
Публикувано01.09.09 18:59



Ако е възможно,да ми изпратиш и на мен чертежите за Рефлуксния дестилатор.Благодаря предварително! skarlatov@abv.bg



Тема Re: Ракия от ечемикнови [re: valentino_rossi]  
Автор saiderman (непознат )
Публикувано21.09.09 22:07



Здравейте на всички!
Прочетох извадки от темата и искам да се опитам да помогна.
Става дума за прословутата колона.
По стечение на обстоятелствата имам информация как е изградена подобна колона.
Общата височина е около 1,80м . Състои се от две части.
Долната част представлява меден цилиндър с диаметър 110 мм и дължина около 80 см.
В горната част има преходник от 110 към 50мм и към него е свързана тръба с дължина около 1м.Между двете части има решетка.Над решетката са посипани стъклени топчета или натрошени стъклени бутилки.Общо около 40 - 45 см на височина.Всъщност това е тайната - стъклото представлява широка контактна повърхност за паровата фаза на леките фракции,която се движи нагоре и кондензираните тежки фракции,които се стичат надолу обратно към дъното.Така двете фази правят топлообмен и температурата в горната част на колоната остава сравнително постоянна,а оттам и изходният продукт е хомогенен,т.е. примесите от масла и други алкохоли и фракции са сведени до минимум.
Надявам се да съм дал малка светлинка в тунела.





Тема Re: Ракия от ечемикнови [re: Still]  
Автор don -ferdi (непознат )
Публикувано25.09.09 01:12



still ако не ти предскавлява трудност прати ми схемата за рефтикационата колона и снимките за което предварително ти благодаря адреса ми е donferdi@abv.bg





Тема Re: Ракия от ечемикнови [re: Still]  
Автор groba1965 (непознат )
Публикувано15.09.13 22:11



Здравей Стилл, може ли и на мен да изпратиш чертежа на вълшебната кула. Смятам да си все още във форума. email ; groba1965@abv.bg



Тема Re: Ракия от ечемикнови [re: Still]  
Автор asaba (непознат )
Публикувано24.11.14 13:04



Still,предполагам,че всички ние много те натоварваме но все пак ако е възможно би ли изпратил и на мен чертеж,снимки и указания за тази кула ?! Ймелът ми е saba.p@abv.bg Благодаря,поздрави !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.