Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 27.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема заиче  
Авторka1 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 20:52



мисля да купя на детето домашен любимец декоративно зайче.
може ли да каже някой лесно ли се гледа,опитомява ли се ,мирише ли ?
някакви проблеми ?



Тема Re: заиченови [re: ka1]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано04.02.05 21:13



лесно се гледа

опитомява се ако не го вземете прекалено голямо
продават се специални клетки тоест жилища за зайчета
продават се специалин храни
продават се специални поилки за вода и т н
продава се литература
продава се специална постеля от стърготини
продава се сено пакетирано и т н
продават се витамини
след закупуването го отведи при ветеринар да го ваксинира ако не ти го продадът вече ваксинирано :)

има много информация и в интернет

виж в назад в архив ана форума има доста интересни теми по твоят "проблем"

ако имаш конкретни въпроси питай
на колко е години детето ти :)
виж и сайта в подписа ми - напиши думата заек; декоративен заек; заек джудже все ще искочи нещо - вече и аз не помня кво има в сайта. но все има нещо колкото да не е без хич



Тема Re: заиченови [re: ka1]  
Авторagripina (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 21:51



Декоративното зайче е страхотен домашен любимец,дарява много емоция,лесно се привързват към своя стопанин.Живеят сравнително дълго около 8-10 години,тоест няма опасност детето скоро да плаче за него,като например за хамстерче те живеят около 2 години.В началото трябва да бъдете по-търпеливи,докато свикне с вас,вашите гласове,мирис и тн...Ако се отглеждат правилно почти не боледуват.Моята зайка досега не се е разболявала/ дано не се случва/.Едно от най-важните неща когато го купувате е да бъде абсолютно здраво-очичките трябва да ястни и чисти,без да сълзят.Нослето трябва да е сухо,без секрети,зайчето не бива непрекъснато да киха.Ушичките трябва да са подвижни и чисти.Огледайте зъбките,да няма изкривени или твърде дълги,в противен случай то ще се храни трудно.По принцип женските имат по слаба миризма,но казват че мъжките са по-кротки.Ако се поддържа добра хигиена на клетката,няма проблем с миризмата/у нас определено не мирише/.Около 5-6месец навлизат в "пубертета" и тогава стават по-агресивни,но и това отминава за около 1-2 месеца.По възможност купете по-голяма клетка,обезопасете кабелите в къщи.Моето зайче например изобщо не поглежда кабелите,но много си пада по тапети и балатум,но всяко е различно.Усигурете му нещо да гризка,все пак е гризач,има разни камъчета по зоомагазините,или клечки от овошки,те гризат кората.Внимателно го захранвайте с пресна храна,даже изобщо докато е по-малко,лесно получават хранителни разтройства.Аз купувам смеска за зайци,избор голям,килограма е около 3.60лв. с 1кг. ще изкарвате в началото по месец.Трябва да имат непрекъснат достъп до сено,с него храносмилат/повечето клетки имат поставка за сено/ купувайте сено от зоомагазина,за да сте сигурни какво съдържа и да не е заразено.Поилката по добре да е с метален накрайник,за да не я чупи като поотрасне.Породи много,изберете тази която ви допада,всички са големи сладури.Моята е от породата Холандски лоп,ако искате да я видите нея и други зайчета,влезте на адрес: www.zoomania.org и отидете в галерията на зоомания.Моята сладурка е записана като-зайчето на Надя.Ако имате други въпроси с радост ще ви отговоря!



Тема Re: заиченови [re: zoomaniak]  
Авторagripina (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 22:00



Ваксинацията/първата/ против китайска чума,трябва да се направи около 4 месец.Прави се на всеки 6 месеца, вируса се предава по въздуха,дори и да няма контакт с други животни е задължително да се ваксинира.Не се предава на хората,не е опасен за тях.Ваксината струва/поне при моя ветеринар/-4.80лв.Постелята не е проблем,ако имате познат дърводелец,който да ви отделя чисти стърготини.



Тема Re: заиченови [re: agripina]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано04.02.05 22:12







добро инфо даде зайче



Тема Re: заиченови [re: zoomaniak]  
Авторagripina (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 22:22



Благодаря,старая се,но не това е важно.Важното е да има питащи хора,това означава,че ги вълнуват животните,а това е главното!



Тема Re: заиченови [re: agripina]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано04.02.05 22:29



можеш ли да ми синтезираш едни съвети нещо от сорта:

"Съвети за декоративното Ви зайче"

1 като си купите зайчето парвите това
2 то пие вода
3 ваксинира се тогава и тогава
4 задължително му давайте това и това
5 храни се едо колко си пъти на ден

сещаш ли се
общ характер
броя няма значение
метни ми ги на мейла имаш ми го
и ще ги пуснеме и тука и в категорията на сайта 1000 съвета
става ли




Тема Re: заиченови [re: zoomaniak]  
Авторagripina (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 23:06



Ок! Но сигурно ще стане утре,сега няма да имам време.Мога да ти синтезирам инфо за хамстери,морски свинчета и дегу.



Тема Re: заиченови [re: agripina]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано04.02.05 23:14



ще чакам



Тема Info za na4inae6tiнови [re: ka1]  
Автор *Ginger* (непознат )
Публикувано05.02.05 09:55



Zdravei, ideqta e mnogo dobra, za6toto tova spored men e po-dobriq variant otkolkoto ku4e ili kotka, no ne trqbva da go kupuva6 za deteto. Edno dete ne e v sastoqnie da se griji za nego. Ne sum saglasna s gledaneto mu v kletka, trqbva da e navan kolkoto se moje pov4e, da go izvejda6 i izvan ka6ti i da mu se obra6ta mnogo vnimanie, za da moje da go "opitomi6" i da ti vqrva. Ne miri6e ako e nau4eno da hodi do toaletna kadeto trqbva, prepora4vam kote6ka toaletna s re6etka otgore. Problemi vsqkakvi, tova e jivo sa6testvo vse pak, no kato cqlo e strahoten doma6en ljubimec. 6te nablegna i na o6te edno ne6to, koeto e 4esta gre6ka - Nikakvi stargotini v kletkata, tova ne e hamster ili morsko svin4e i pri zaicite pogla6taneto im vodi do problemi s 4erniq drob!!!

Za pove4e informaciq mi pi6i ili pogledni v edin napalno nov sait, kombinaciq ot nqkolko drugi predi6ni, v koito e vklju4ena mnogo polezna informaciq i e napalno nadejden, sazdaden e ot hora, koito sa ve6ti v otglejdaneto na doma6ni zai4eta i do sega sa mi pomagali pri vseki edin maluk problem s moq maluk zaiko. Eto adresa:

http://www.shazza4505.pwp.blueyonder.co.uk/bunny.html



Тема Re: Info za na4inae6tiнови [re: *Ginger*]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано05.02.05 10:09



що не го преведеш на Български език инфото много ще е оплезно то. така е малко недостъпно за повечето хора иначе си права сайта си струва



Тема Re: Info za na4inae6tiнови [re: *Ginger*]  
Авторagripina (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 15:31



Много хубаво би било ако можеше зайчетата да не се гледат в клетка,но все пак това се явява техния дом в който те намират спокойствие.Там не се чустват,като затворници защото могат да излизат когато поискат.Знаеш,че докато свикне и поотрасне животното правят белички,които понякога са опасни за самите тях.Ако през деня ги няма стопаните,може да стане много весело като се приберат и намерят дома си не така както са го оставили.Не мисля,че трябва да ограничаваме децата си да имат такъв домашен любимец.С наша помощ те се научават да се грижат за тях,от собствен опит мога да кажа,че моето дете се разбира чудесно с нашето зайче.Играят си много добре заедно,тя се научи да поема отговорност за нея-следи дали има вода в поилката,слага и сено ако е свършило,и не по маловажно като се гонят из вкъщи тя развива двигателните умения на зайчето.Пък и детето е ангажирано в свободното си време и не му остава такова да мисли за щуротиики.Проблема с талаша е малко труден,защото не се намират котешки тоалетни на растителна основа,а и дупчиците са малко тясни за топчетата на зайчетата.Моята зайка много обича да се заравя,като снегорин в триците,а и през зимата и е по-топличко.В естесвената си среда те гризат кора и дървесина,триците са точно това,макар че тя не ги яде, не виждам защо да са толкова опасни за зайчета.Тропическите растения в по-голямата си част са отровни,но у нас няма опастност да попадне човек на такива трици.Специалистите препоръчват например ореха и кестена,а зимата много им се услаждат боровите иглички.Доста литература съм прочела за зайчетата и никъде не прочетох,че зайчето не трябва да се гледа в кафез,и все пак би било добре да бяха малко по-умнички,за разберат какво не бива да правят и да си ходят свободно у дома.



Тема Re: Info za na4inae6tiнови [re: agripina]  
Авторka1 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 19:06



дотук мерси много. а ме интересува доколко са умни. могат ли да си научат
името и да идват при теб?. а когато го пуснеш навън няма ли да избяга?



Тема Re: Info za na4inae6tiнови [re: ka1]  
Авторagripina (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 20:16



Моето зайче си знае името,но разбира се това не става изведнъж.Когато я извикам идва,може да се научи по-лесно ако когато му извикате по име му дадете нещо вкусно,което обича.Може да се научи да изпълнява прости команди,да прескача разни препядствия.Истинска атракция е като изпълняват типичните за тях скоци във въздуха,като се разиграят са като снаряди и взимат завоите на две гуми.Моята вече мина пубертета и сега е като котка иска само да стои в скута ми и да я галя.



Тема Re: Info za na4inae6tiнови [re: agripina]  
Автор *Ginger* (непознат )
Публикувано16.02.05 18:20



Za stargotinite mnogo mneniq iz4etoh ot zae6kiq forum i vsi4ki kazvat, 4e borovite stargotini uvrejdat 4erniq drob. Moqta kote6kata toaletna e sas re6etka 6iroka to4no kolkoto e diametara na zae6ko top4e i vsi4ko si pada dolu, ve4e nqmam problem sas jalti kra4eta, vsi4ko e 4isti4ko. Znam, 4e granuli trudno se namirat, no kuhnenska debela hartiq pod re6etkata var6i sa6tata rabota kato granulite, samo deto ne eleminira mirizmata. Ina4e nqma nujda ot nqkakva nastilka v kletkata. Vaprosa e da ima ne6to, koeto da popiva urinata i pri polojenie, 4e zaiko hodi v kote6kata toaletna nqma absoljutno nikakva nujda.



Тема off topic - Iufi spe4eli konkursнови [re: ka1]  
Автор *Ginger* (непознат )
Публикувано16.02.05 18:27



Malkiq mi puh4o spe4eli konkurs za nai-dobra snimka na tema Sv. Valentin vav zae6kiq forum nared s o6te 2 zai4eta. I trimata imaha ravni glasove 4estitooooo



Тема Re: off topic - Iufi spe4eli konkursнови [re: *Ginger*]  
АвторDju (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 12:54



Zdrasti - namerih te nai-posle :))) Moiat zaio ima ot skoro snimki v zoomania i ti mi be6e pisala belejka na ednata snimka dali moje da go vkliu4u6 v konkurs - estestveno, 4e moje :))) Samo mi dai linka - da vidia i az kade e to4no, 4e ne mojah da go nameria. Az vlizam 4esto vav: http://forum.all.bg/categories.php/Cat/0
Tam vav forum Jivotni i sam sas sa6tia priakor. Taka nai-lesno 6te me nameri6 :) Aide, kasmet!
PS: bravo na Iufi :) Mnogo gotino zaiche!



Тема Re: заиченови [re: ka1]  
Авторkyлoиo;oй (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 15:37



то се гледа малко трудно,но сащо така и мирише.знам това защото сам дете и имам заек.той дере много.за сметка на това е много сладък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.