Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 03.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Xинko cъм]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано17.12.10 22:41



Радвам се, че Цецо е написал тези неща, макар и да можеше да ги напише в сайта на федерацията, че да ги прочетат повече хора. Неговото мнение тежи. Някои неща просто трябва да се казват, независимо кой стопанисва сайта и кой ръководи отечествената спелеология.
От единиците, обадили се в защита на Мара във федерационния сайт съм и веднага съм пратен да гледам някакъв филм, източник на мъдрост за създаването на планетата ни.


Има и нещо друго...като се запролети и , недай си Боже, тръгнат първите къщи до разрушената чешма, там ще са Туристунгер с колегите от инженерната геология.
Няма да са Гошо, Тошо, Атанас и аз (без Гошо, Тошо и аз да сме участвали в папаченгизкането на масива). Няма да има и телевизия.
Напълно съм съгласен с написаното от Остромски.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано18.12.10 09:43



Лекичко обяснение за Туристунгер:

Създател на сайта на БФСп (срещу заплащане, разбира се, одобрено от Управителня съвет!) е самият Насо (Атанас Русев), като основен м(ар)одератор е Алексей Жалов.



Затова "Браво!" на Жоро Стойчев, който модерира тук, че позволява всеки свободно да си каже всичко...

Това обяснява защо доста хора, включително и аз самия, не участваме във форума на БФСп - мненията ни просто се трият!!! А и дискусии примерно една от последните, в които "младите специалисти" обсъждат кой да преведе програмата за картиране "Терион" са просто смешни! Курсистите не могат да карат велосипед - те ще ги учат да управляват самолет!!! Ами по-добре да намерят някой да им я разказва, защото не се знае дали могат и да четат (не е моя констатация - всички медии го написаха)...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Xинko cъм]  
АвторИвo Taчeв (Нерегистриран)
Публикувано18.12.10 12:31



"Създател на сайта на БФСп (срещу заплащане, разбира се, одобрено от Управителня съвет!) е самият Насо (Атанас Русев), като основен м(ар)одератор е Алексей Жалов."

"Лека" корекция: Сайтът www.speleo-bg.com и форумът в него се администрират от Насо. Като модератори се изявяват еднакво активно и Жалов, и Насо, най-често - с "мръсни пръсти". Всъщност правила и модератори за форума няма, защото такива трябва да бъдат приети от УС. За тая работа има решение на Общото събрание от вече две години, ама движение по въпроса няма. А да речеш, че няма доброволци за модератори - напротив, има (аз се сещам за декларирано желание от Янев и от Оги, може да има и други). Явно на някои им харесва това да е положението. Но на мене - не, затова прекъснах участието си там, докато УС не приеме съответното решение.
Затова пък старият публичен федерационен форум (

) си работи, но никой не се сеща, че може да се ползва.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Xинko cъм]  
Автор JoroSМодератор (член)
Публикувано18.12.10 15:46



Не си прав Хинко, току що затрих творбата на Емо





Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Ивo Taчeв]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано18.12.10 20:19



Благодарност за намесата, Жоро! Форумът е за да обсъждаме различните мнения, може и да се "похапваме", но не и за да се плюваме (въпреки че има люде, които друго не заслужават, но на тях им го казвам в очите)...



С нищо не ме коригираш, Иво! Насо просто изработи сайта с решение на ОС - цената бе някъде около 2,800лв (има го записано черно на бяло в протокола). Той е формалния администратор и той се занимава с поддръжката, като много рядко се намесва, докато "изпълнителен" м(ар)одератор си е Жалов. И понеже в същото време критиките са най-много към него - естествено ще се защитава с "гумичката", въпреки че не е коректно...

Преди време и аз изявих желание да поема качването на материали, новини и всичко друго в сайта, но с изключение на форума - той е поименен и там всички трябва да сме на равни начала, а не някой да е авансово "с преференции". Но по-добре, че не стана - вече не виждам дори едно нещо, което да е останало читаво в тази Федерация. А само да пиша "на вятъра" - не си струва...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Ивo Taчeв]  
АвторЖивko (Нерегистриран)
Публикувано18.12.10 21:37



Мен пък не ме дразнят дискусиите от преди 3, 4, 5.... 10 години. Дразни ме, че не се спазват две прости правила: надлежно записване в тетрадката и даване на списък с водачи от клубовете за Духлата. Как пък за толкова време не успяхте да го направите.
По принцип тази дупка трябва да си почине от хората, особено от непрекъснат курсопоток, туристически навлеци и случайни минувачи!



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
Автордyxлoв (Нерегистриран)
Публикувано18.12.10 22:18



Така и не мога да влеза в този speleo bg forum.Сигурно се дискутират атомни подводници,бомби,Ал Кайда,Сани Бин Ладен що ли и аз не знам . За това пък в БФСп Аварийно спасителен отряд е просто като фасул.Написано ,,Повече по темата може да намерите ТУК както и ТУК " Отварям второто тук и ЦИНИЗМА е далеч по голям от ЦИНИЗМА с диаграмите.Снимки с ухилените лица на спасителите и снимки на пострадалия уви мъртъв. Задължителния ЦИНИЧЕН протокол имена , часове че пострадалият не е член на БФСп и задължителното предателство към колегите си че не за първи път попадат в сериозен инцидент. На чужд гръб и 100 тояги са много . Егати и гробарският сайт за 2800 лв . На тия по добре им ударете по2800 тояги и ги праждосайте.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: дyxлoв]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано19.12.10 09:51



Живко, главната особеност на българската "демокрация" е, че е "игра без правила" - всяко хлапе може да кара "Ферари" и всеки може да ти дава акъл! Точно в тази посока е и решението на Федерацията - всеки с хартийка-менте от някой клуб, че е изкарал курса, може да претендира за достъп. А че може да влиза само за да троши или да се подпише - това не се види отвън...



Абсолютно съгласен съм, че "Духлата" трябва да си почине от хората! Особено от недоучили "ексКУРСоводи", обучаващи единствено пещеристи. Достъпа до нея трябва да е като награда, а не да е "учебна дупка"! В това отношение въпреки официално нередното (той не е орган да забранява) еднолично и заповедническо изявление на Насо от форума на БФСп
("...В Духлата в момента няма да може да се влиза. Известно време. Заради предохранителни мерки. По моя преценка и заповед...
...Намери си друга пещера за курса - това е моя съвет. И да не е ППД или Академик. Може да е Пепелянката. В Духлата няма да те пуснат...")

аз съм съгласен с него! Не трябва да заприличва на Темната на Лакатник...

Духлов, докато всички не се вдигнат срещу несменяемото вече повече от 30 години ръководство на БФСп, ръководено от Държавна сигурност, начело с агент Бончо (Петър Берон - сътрудник от 1969г) и Алексей Жалов - поставен на този пост през 1981г от Ленински Районен комитет на Партията (надали има идиот да повярва, че едно 24-годишен младеж без особени заслуги към пещерното дело изведнъж става изпълнителен зам.председател на Федерацията, ако няма "нещо" зад гърба си - освен дядо-политзатворник и баща-доцент и ТV-водещ на "Бързи, смели, сръчни") - нищо не може да се промени! А около тях е една групичка от човеко-председатели на туроператорски фирми и/или фиктивни клубове без членове, но с право на глас на Общото събрание. Формално всичко е точно, по закон - затова Жалов със сигурност напролет ще стане председател, а Берон вече се "нагуши" и отива в оставка с почести...

Но няма да стане - "...само знаеш, за парата, като човек - кво да прави, продава си и душата..." - всеки несъгласен се подкупва с някоя експедицийка в далечната чужбина (Албания или Косово) и след това си трае...

А тези, които не се подкупват, просто ги "отлюспват" - десетки са, да не кажа стотици...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано20.12.10 11:20



Ей, и тук имало "веселба"!
Напоследък гледам да не се намесвам в "дискусиите", 'щото диалог не се получава, а само вариации на добре известни теми. Но понеже отдавна ми е хоби да показвам "неточностите" в манипулативните твърдения на Хинко, та ето:

В отговор на:

А в същото време Федерацията не може да бъде СТОПАНСКИ СУБЕКТ, т.е не може да управлява осветените дупки, защото е на "обществени начала и в обществена полза" и по закон няма право на стопанска дейност! Хайде тогава да помислиме кой стои зад това упражнение и кой ЩЕ........ "гуши"...




Бат' Хинко Мащабя пак се е изрезал "неподготвен". И веднага се подкрепам с цитат:
В отговор на:

Чл.1 /1/ Българският туристически съюз е сдружение с нестопанска цел за осъществявяне на дейност в обществена полза, което обединява юридически лица.



Видно от тук:
Което не му пречи да развива стопанска дейност и да притежава към момента: с 410 обекта, като 219 от тях са хижи с 13 062 легла, заслони-26 броя с 283 легла, домове-33 броя с 2394 легла, 33 туристически спални с 1296 легла, къмпинги-13 броя - 383 легла. С приходите от които да развива дейността си.

Колкото до преводите, я си отговори на един въпрос - 'Що ти преведе хелп файла на Он Стейшъна? Като няма смисъл?

Не може само с констатации да се "оправят" нещата, трябва действие. А не седене отстрани и плюване по всяко усилие в посока "оправяне на нещата."

П.П. Забравих за поредната "неточност".
В отговор на:

А и дискусии примерно една от последните, в които "младите специалисти" обсъждат кой да преведе програмата за картиране "Терион"



Всъщност поводът е едно преведено ръководство и искане за помощ при превода на интерфейса на програмата. Никой не пита кой ще го направи, че да има "обсъждане кой да преведе програмата".

Ай със здраве!

Мир вашему дому!
,

Редактирано от aleyan на 20.12.10 12:17.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
АвторЖивko (Нерегистриран)
Публикувано20.12.10 13:39



Хинко - ето ти демокрация с ред: записване в тетрадка и списък на водачи от всеки клуб.
Къде са!? 1, 2, 3, 4.... години!
Просто хорицата им е удобно и не искат да се лишат от НИЩО в името на дупката - визирам един колега (че и председател на клуб)... На времето беше против ограничаването на достъпа - трябвало постепенно чрез образование! Като гледам колко ученолюбив е народа, до де се образова не Духла, а цялата могила отгоре няма да я има вече! Затова като има нещо което работи, доказано, ми дай помогни и ти! Не боли да даеш списък и като ходиш да се вписваш коректно в тетрадката!
Това е безотговорна работа! Като в соц-а дет сте го преживели. Соц-пещерняци: кюташ там, има си партийче да те ръководи спуснато отгоре, муат се кифтета и кебаци, немаш петцел и галибие ама имаш там отпуска.... и всичко е една идеална картинка! И на кой му дреме за дупките!?
И пак за демокрацията... това му е гадното на нея: отговорността! Неможеш да се скриеш зад решенията, действията или бездействията на другарите некадърници "отгоре". Сега - каквото направим/ненаправим на наш гръб и съвест лежи.

"Точно в тази посока е и решението на Федерацията - всеки с хартийка-менте от някой клуб, че е изкарал курса, може да претендира за достъп."

Идеята беше всеки с картонче да удостовери че е правоспособен пещерняк а да го води водач от клуба му! И за това че не се спазват 2 прости правила, е виновна на БФСп, Обл. Перник и тн., а разни многознайковци с по 2 мозъка и постоянна връзка с Кораба майка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.