Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 21.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: After_Dark]  
АвторMyнчo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 12:13



Местата от второ до пето в класацията за глупак на годината заемат четиримата българи, успешно блокирали себе си заедно с три деца в една опасна пещера - Духлата край БоснекВ Духлата традиционно се губят, давят и погубват по друг начин всякакви пещерняци - и любители, и професионалисти. Главно поради внезапни порои и вдигане на нивото на пещерните води. Само преди две години пещерняци бяха блокирани така за 100 часа и едвам ги измъкнаха, защото по чудо положението им беше локализирано. Но тези четиримата май трябва да бъдат извадени от списъка на глупците. Защото да влезеш в Духлата при прогноза за тежки валежи, не е глупост, па макар и голяма. Идиотия е. Явно и такава награда трябва да се учреди, достойни кандидати винаги ще се намерят. Класираните на 2-ро - 5-о място в състезанието четирима пещерняци отговарят и на двата критерия за глупост: направиха зло на себе си и на децата си и блокираха техника и елитни спасители, докато България се давеше в незапомнен порой. Та само спасяването на пишман търсачи на силни усещания й трябваше.
http://www.monitor.bg/article?id=271737



Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Живko]  
Автортypиcт (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 12:21



Влизал съм 4 пъти вътре 3 с ключ и 1 без . Винаги ми е било кеф и с нетърпение съм чакал следващият път . Така че последната седмица от януари пак сме там - с щангиста и чукачев , без ли няма значение . Безаварийно джиткане и със здраве .





Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Myнчo]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 12:23



Мунчо, ти ще да си пещерняк-професионалист, а не любител, баце?
Според мен размести собствената си класация и уверено зае лидерската позиция.





Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Myнчo]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 12:37



Извинявай, сега отворих линка ти от "Монитор" и видях, че цитираш бележития познавач на карстовата хидрология проф. Михаил Константинов. Че и като математик изчислил, че в Духлата традиционно гинат хора от всевъзможни причини - между тях и професионалисти.





Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Живko]  
АвторИвo Taчeв (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 14:07



Подразни ме, защото връщаш нещата на дискусиите от преди 3 години. За толкова време би трябвало отдавна всички да са наясно каква сила има въпросната смехотворна заповед и каква компетентност в такива случаи има пернишкия мюдюрин, решил да се включи и отчете дейност. Областните управители могат да издават заповеди и нареждания по отношение на (в частност) достъп до защитени територии само при обявена извънредна ситуация.
Разбира се, няма никаква нужда да се коментира самото съдържание на заповедта, която би била неизпълнима дори да беше валидно издадена.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
АвторИвo Taчeв (Нерегистриран)
Публикувано16.12.10 14:28



Точно това, което цитираш, имам предвид и твърдя, че предавам точно формулировката, по която имахме пълно съгласие. Можеш да сравниш доколко отговарят на това твоите твърдения, основани на чуто-недочуто от трета ръка.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Ивo Taчeв]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано16.12.10 17:50



За "формулировката" си абсолютно прав!!! Няма спор за нея...

Още от соцвреме, та и сега зад термина "корекция на цените" се крие тяхното "повишаване", нали така?!

Те за това иде реч...

"Пътя към ада е постлан с добри намерения" - не е моя мисъл! Аз просто показвам другия смисъл на въпросното "действие", пък който желае ще разбере заложения в него подтекст...

А за да знам всичко, каквото се е случило там - сигурно "ръката е първа"...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: After_Dark]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано17.12.10 09:25



С риск да подразня някои лица, на които истината не им харесва, цитирам и мнението на винаги усмихнатия и безконфликтен Цецо Остромски от сайта на "Искър":

"Разказът на Мария за спас. акция в Духлата - On Декември 10th, 2010 ceco says:
Разказът на един главен участник (Мария Златкова) за Духлата, публикуван на сайта на СПК "Академик", е съвсем точен, като изключим името на четвъртия участник в Група 1, който заварихме на Рибката - това бе Деян, а не Китен. Простено й е - не го познаваше, както и мнозина други спасители. Това не й попречи много бързо да се сработи с тях и да свърши своята част от работата, че и доста повече!
Не е беда, че Мария не познава някого от по-младите. Много полезно е, обаче, за всеки пещерняк да я познава, особено спасителите. Или поне да знае, че това е най-добрия жив познавач на Духлата - помнете това, защото може да ви е от полза. Да организираш подобна спасителна акция в Духлата без да й се обадиш (нито на Братока, нито на Марио, който при предишния инцидент с водите оказа неоценима помощ ...), според мен е ... меко казано високомерно!



(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Ивo Taчeв]  
АвторИвo Taчeв (Нерегистриран)
Публикувано17.12.10 12:55



Разбра се, че ключовете у Роза за Духлата са се "появили". Така че всичко би трябвало да е наред.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Ивo Taчeв]  
Авторфaндъkoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.10 17:11



Поэдравления получаваш на колешката Фидосова рунтавелката. Да ти е сладко !






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.