Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 29.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: aleyan]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано25.12.10 20:32



Съжалявам, не е много по темата, но ме подразни
"...Смях, Бате Хико Мащабя, смях! Щото само клепаш без никаква аргументна база!..." и не ми се трае. Кой каквото си е дробил...



Понеже на всеки понякога му омръзва някое "паленце" да го джафка и го засърбява крака, така и аз представям на вашата оценка една от последните творби на "младия специалист" (по всичко) Александър Янев, показана в .

Можете да броите спокойно липсите и грешките - до двуцифрено число...

И това е творение НА ДВАМА ИНСТРУКТОРИ, които ОБУЧАВАТ КУРСИСТИ?!?!?!

Мен би ме било срам мой курсист да предаде такава карта! Още повече лицето претендира "компетентно" да превежда и инструкция за компютърно 3D картиране. Пази, Боже...

Надявам се някой от вас да го "срита" за да млъкне, но надали ще подейства. Наглостта е безкрайна...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: Xинko cъм]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано27.12.10 18:17



Още един очакван ход.


Но за конкретният случай - благодаря! За това, че ми обърна внимание и мога да коригирам забелязаните грешки. На първо четене са две - не съм сложил линейният мащаб и стрелката за севера. (две грешки - значи двуцифрено число! )
Като сбъркам и ми се посочи грешката - виждам я - спор няма. А при теб? хехехе....
Хинко Мащабя - след такава класна издънка като твоята не бих имал очи да се имам за великия картировач и старши инструктор Христо Харизанов (честит имен ден на патерица, м.у. другото). Ще определяш дали отговаря числовият мащаб на линейния, гледайки картинка на монитора! Блях. И от девет кладенеца вода донесе, само и само да не се признаеш за сгрешил.
И тогава и сега доказах, че не си прав, но бетонова глава увира ли? Камо ли да признаеш, че си в грешка.
Който не действа, той не греши. Освен безгрешният и всезнащ пън Христо Харизанов - Хинко Мащабя. :-)
Ма говори си простотиите и глупостите - не ми пречиш. Даже напротив - хипер забавно ми е, като се самозакопаваш.

Хай със здраве и весели празници!

Мир вашему дому!
,

Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: After_Dark]  
Автор hristomg (hristo)
Публикувано27.12.10 19:32



хора, аз не съм влизал в духлата от както има катинар (вече се преквалифицирах на скалолазка, нали такива стават неуспелите пещерняци

та вече много не ходя по дупки) но това с катинара и регламентирания достъп за мен е цинизъм и явни лични амбиции на клубове да завъртят некаква далавера (както се казва - за каквото и да ви говорят, знайте че става въпрос за пари). Ок къде накъде някой г-н Голяма Работа ще определя кой да влиза и кои не??? Под благия предлог, че така се мислило за хората...та нали всички нещастия досега станаха именно с горди носители на званието ПЕЩЕРНЯК, не от аматьори... Ами тогава и алпинистите да затворим планините за всички, които не са пещерняци, кво ша кажете?
п.с Живко, това за Бойко дет го писах беше ирония за нарцизма на премиера, разбира се ,че спасителите са ги спасили, или там които се разберете по между си който е най-велик от вас, май затова спорете....

http://hristomg.weebly.com/

Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: aleyan]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано27.12.10 20:32



Ако някой курсист не е запомнил, че изчертаването на една карта започва със стрелката на "севера" - просто нЕмам думи...



Скалата на "Мащаба" също я нЕма...

За увеличаване на бройката можем да прибавим и липсата на още две скали - хоризонтална и вертикална...

На всяко обаждане ще добавям още! Има "в резерв"...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлатанови [re: aleyan]  
Авторaвepecт (Нерегистриран)
Публикувано27.12.10 22:55



Изтрито! Без заяждания!

Редактирано от JoroS на 06.01.11 19:09.



Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано28.12.10 09:11



Ай де де, брой до десет.
Пък и не е лошо да се аргументираш, мосьо прависТ. 'Щото изискване за "две скали - хоризонтална и вертикална.." не намерих нито в "Правилата за картиране", нито в "Картиране на пещери и пропасти".
Но за момента да приемем, че са 4.



П.П. Какво стана с правото БФСп да извършва стопанска дейност? Напомням ти, да не забравиш.

Мир вашему дому!
,

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: aleyan]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано28.12.10 09:42



Ти му говориш, че такива ЕЛЕМЕНТАРНИ грешки не бива да допуска дори начинаеш курсист, още повече инструктор "С ПРЕТЕНЦИИ" - оно пак си рупа, че нЕмало значение!



Грешките са общо ЕДИНАДЕСЕТ - в само една карта! И авторът й ще учи курсисти да картират?! За такива случаи Оскар Уайлд е казал: "Който не се е справил с ученето се е заел с преподаване."

За съжаление мутренската наглост на недоучилото се е безкрайна!

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано28.12.10 10:58



И бреее, тупуррраааа. Пак се почна с измислици недомислици. Ма нормално, де. Най-изученото на света - Хинко Мащабя, намиращ несъФпъдък в числовия мащаб и линейния, мерейки с линийка по монитора!


Я посочи къде съм казал, че няма значение???
В отговор на:

Но за конкретният случай - благодаря! За това, че ми обърна внимание и мога да коригирам забелязаните грешки.



Не мисля, че това има нещо общо с твоето твърдение.
Но маневрирането, за да не кажеш, че не си прав продължава. Кефф на бучки.
П.П. А да - хвърлянето на твърдения без обосновка.... хехе... давай де, изброй ги грешките + препратка към съответната документация. Иначе си седят голи твърдения.
Или разчиташ на лафа - "Ти каже, че сестра му е курва, па нека доказва, че няма сестра."
Ай със здраве!
П.П.П. М/у другото ПРЕТЕНЦИИТЕ са твои!

Мир вашему дому!
,

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
Автор Xинko cъм (Gaver)
Публикувано29.12.10 10:39



Има няколко учебника по картиране, има и Правилник за картотеката! Който иска и МОЖЕ - ще ги прочете! Аз няма да отварям очите на слепите...



И нищо особено или ново не казвам - оно отдавна се види "коя сестра какво..."...

(Почти) всичко за пещерите

Тема Re: Седем души блокирани в Духлата [re: Xинko cъм]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано29.12.10 14:13



Пак даваш заден!
Разбираемо.
Жив и здрав да си. Весело посрещане на НГ.
П.П. Прочете ли внимателно ЗЮЛНЦ?



Мир вашему дому!
,


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.