Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 26.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема пещера на Лакатникнови  
Автор ППP тaпa c peзбa 1/2 (Дивомер)
Публикувано18.05.05 15:54



Преди време ходихме в една пещера на Лакатник, известна беше ама и забравих името. Та като вървяхме като изоглавени 3-4 часа там стигнахме до някаква част от пещерата, която се казвала Чатала. На некой говори ли му нещо това място и само разкрачен ли можеш да минеш(евентуално да се пребиеш като кучен, защото на долу е 5-6 метра, а след това е каманяк) и друг изход има ли(като не броиме обратния път) и там тронната зала дето требва да излазиш през един процеп горе долу 20см. висок(което за по-живички хора е невъзможно)?



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: ППP тaпa c peзбa 1/2]  
АвторKyky (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 01:05



Ясна е работата. Страх те е да минеш от там щото да не се изтърсиш
И кво викаш за "по-живичките хора"? Проблем били тесняците ли?
Ох, завалията, ми къде си тръгнал тогава бе чадо? Че и 3-4 часа си вървял докат стигнеш Чатала ха-ха-ха-ха-ха



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: Kyky]  
Автор ППP тaпa c peзбa 1/2 (Дивомер)
Публикувано19.05.05 08:52



Еми пич, влезнахме в 14:00 излезнахме в 18:00 прай сметка. Верно седяхме, подмотквахме се, пушихме ама все пак не съм на състезание.
Плюс това, минах през шибания чатал, защото през оная ниската гад не можах да мина, за това казвам, че е за по кльощави хора.



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: ППP тaпa c peзбa 1/2]  
Авторcдa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 14:41



Брато, 3-4 часа до Чатала са много добро постижение. Впечатлен съм. Аз лично не мога да стигна от входа до чатала за толкова. Все пак 50 метра са



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: cдa]  
Автор ППP тaпa c peзбa 1/2 (Дивомер)
Публикувано19.05.05 16:28



Виж сега, не става въпрос от входа до чатала, а от входа после на ляво май беше и през Н на брой лабиринти и най-накрая през чатала за да излезнеме. Ся па си представям ако първо бяхме минали през него.....



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: ППP тaпa c peзбa 1/2]  
Авторges (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 17:38



да, така е почти нормално. Ако сте минали по тръбата и сте слезли по чатала е половин час бързо ходене без загубване, като за първи път 4 часа е почти нормално, особено за по-голяма група. Ако сте качили камината и сте спуснали през чатала, значи сте се въртели на една носна кърпичка разстояние, но точно там има къде да се пообърка човек



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: ges]  
АвторKyky (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 01:25



Е как ше се качат на камина бе, човека обясни по-горе че не бил от най-кльощавите. Предстаяш ли си като заседне некъде по средата... ама... ми то тогава рекорд щом САМО за 4 часа са взели разстоянието



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: ППP тaпa c peзбa 1/2]  
АвторKyky (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 01:27



Ми що не си сидяхте, пушихте и подмотквахте отвънка бре ми се завряхте вътре Щяхте да имате време и да подремнете на слънчице, това 4 часа са много шъ знайш.
Упс, поздравления за минаването.



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: Kyky]  
Автор ППP тaпa c peзбa 1/2 (Дивомер)
Публикувано20.05.05 09:06



Да бе минахме през някаква тръба. И бяхме 8 човека с 4 фенерчета и само един от всичките знаеше аджеба къде отиваме от къде минаваме и т.н.
Имаше и някакъв вариант по една вертикална стена да се качваме ако на това му викате камината хахах.... добре че не се качихме.
+ това имаше 3 жени с нас.
Ама оная плоскост дето ви обяснявам дето е 20 см висока някъде около входа се падахе, по-точно за някои беше и изход е там е некав ужас. Как се провряха някой не знам, честно!



Тема Re: пещера на Лакатникнови [re: ППP тaпa c peзбa 1/2]  
Авторgfsd (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 12:00



8 човека с 4 фенерчета изобщо не е похвално. разумно е друг път да не го правите. не обичам менторски изказвания, но
В ПЕЩЕРА СЕ ВЛИЗА С ПО 2 ФЕНЕРА НА ЧОВЕК
Да не говорим, че е добре едното осветление да е карбидка, а фенера да е само за резерва. В момента, в който се развали основното осветление на един човек от групата, цялата група тръгва да излиза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.