Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 07.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Фактор на паданенови  
АвторrOГИЧA (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 19:27



Имам следното питане, в следната ситуация какъв е фактора на падане след разрушаване на последната точка на закрепване преди отвеса?





Тема Re: Фактор на паданенови [re: rOГИЧA]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 11:17



Не е много ясно къде се намира тежестта, т.е. човекът, който ще понася този фактор.

Ако правилно съм разбрал:
1. Приемам, че човекът е в горния край на отвеса преди възела
2. Разрушава се основното закрепване, което е между 2-та метра и 5-тте метра (голямата гъба)
3. Приемам, че двата корема добавят около 1 метър към дължината на въжето
4. Приемам, че човекът пропада около 1.5 метра

Факторът на падане ще е следният:

Височина на падане: около 1.5 м
Дължина на въжето, което ще го задържи: около 9м
Фактор на падане: 1.5/9 = 0.16

Ако се намира на друго място по отвеса трябва да се добави съответната дължина.

И една интересна задачка за накрая: Как може да се направи фактор по-голям от 2? Виждал съм го изпълнено преди години по "Ушуая"





Тема Re: Фактор на паданенови [re: Prascho]  
АвторKoнфyзия (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 18:47



Пише се "Ушая", пиле шарено пардон Прасчо.

Изтрито. Следва бан!

Редактирано от JoroS на 27.03.08 07:37.



Тема Re: Фактор на паданенови [re: Koнфyзия]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 19:23



В отговор на:

Пише се "Ушая", пиле шарено пардон Прасчо.




Мамка му, Wikipedia пак се ебава с нас...



В отговор на:


Ако човеко е жена, под(движи се нагоре след) двата корема(поетичното название за задник ли е това?), и гайката от клинеца е в собствения и стомашночревен такт ... какъв е дефакто въпросът?




Това честно казано не можах да го разбера, сигурно щото съм много тъпичък и постоянно бъркам имената на разни южни градове...



Тема Re: Фактор на паданенови [re: Prascho]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 14:20



Прасчо, как става това с повече от двойка? Ужким ги следях Ушуаите едно време, но не помня точно това и сега се напъвам над задачката.
Висш майсторлък ще си требе за подобно падение





Тема Re: Фактор на паданенови [re: Typиcтyнrep]  
АвторГorичa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 16:28



Такаааа, сега аз също така си гоизчислявам ,НО защо тогава ми беше направена забележка от пещерен клуб Хелектит , за точно тази система ?
Ситуацията беше следната:


където система А-Б-В е системата на клуб Хелектит, коята според мен е по добра от моята W-D-В НО ТОВА НЕ ПРАВИ МОЯТА СИСТЕМА ГРЕШНА?
МНЕНИЯ?



Тема Re: Фактор на паданенови [re: Гorичa]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 16:48



А, сега ми се изясни смисълът на въпроса.
Факторът на падане изобщо не ти е проблем - и за двете системи той е еднакъв. Така че, насочи се в друга посока. Оставям сам да си отговориш, само подсказвам, че отговорът го има (даже нарисуван) в "АБВ на ТЕВ" и при всички случаи се казва в курсовете "Пещерняк".



Тема Re: Фактор на паданенови [re: Typиcтyнrep]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:15





Ситуацията е следната - използва се High-end динамично въже с някакви невероятни характеристики - мисля, че беше австралийска разработка.

Човечето А, скача от скалата. Човечето В го осигурява, като закрепването не e фискирано а преплъзващо. В момента на скока човечето В започва да обира въжето и в крайна сметка фиксира закрепването, когато човечето A се озовава при него в нишата с елегантно махало . Реално височината на падане е около 20 метра, а въжето което понася динамичното натоварване е около 5 метра, т.е. факторът на падане става около 4

Хората, които го демонстрираха, казаха, че е желателно едно въже да се използва само веднъж

Извинявам се за нескопосаната графика, ама това успях да скалъпя в бързината.



Тема Re: Фактор на паданенови [re: Typиcтyнrep]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:15





Ситуацията е следната - използва се High-end динамично въже с някакви невероятни характеристики - мисля, че беше австралийска разработка.

Човечето А, скача от скалата. Човечето В го осигурява, като закрепването не e фискирано а преплъзващо. В момента на скока човечето В започва да обира въжето и в крайна сметка фиксира закрепването, когато човечето A се озовава при него в нишата с елегантно махало . Реално височината на падане е около 20 метра, а въжето което понася динамичното натоварване е около 5 метра, т.е. факторът на падане става около 4

Хората, които го демонстрираха, казаха, че е желателно едно въже да се използва само веднъж

Извинявам се за нескопосаната графика, ама това успях да скалъпя в бързината.



Тема Re: Фактор на паданенови [re: rOГИЧA]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:19



Жоро, моля да ми изтриеш единия пост, че без да искам го пуснах 2 пъти (ех тези бързи пръсти...)



Предварително благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.