Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 01.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Най-дълбоките пещери на седемте континентанови  
Автор rimisark_naskela (непознат )
Публикувано18.02.07 21:36



Всеизвестно е състезанието на редица алпинисти и милионери да покорят седемте най-високи върхове на континентите.
Все още не ми е известно да има такова мериприятие, което да се отнася за седемте най-дълбоки пещери на континентите.
И тъй като за разрика от върховете такава класация не съм виждал публикувана никъде, искам да помоля тези от вас, които са по-запознати с темата, да ми подскажат кои са най-дълбоките пещери на седемте континента.
Не знам защо, но ми се струва, че никой не се е опитвал да прави короната на пещерите, така както толкова много хора се стремят да направят короната на върховете.
Не ми е известно също така и кои са най-дългите пещери на континентите.



Тема Re: Най-дълбоките пещери на седемте континентанови [re: rimisark_naskela]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 13:20



Статистики за пещерите в света има тук: http://www-sop.inria.fr/agos/sis/DB/db.about.html



Тема Re: Най-дълбоките пещери на седемте континентанови [re: rimisark_naskela]  
Автор Xинko (нЕма)
Публикувано19.02.07 13:25



Всичко това, което търсиш, се намира в сайта ми www.hinko.org.
Въпреки че и пещерното общество се "изкилифинчи" и у нас почти не останаха хора да работят и картират пещери (последица от финансовото ни състояние), а хлапетата са го ударили само на "спелеотуризъм", но поне засега няма такава нагласа в спелеолозите по света да се "направят" най-дълбоките дупки от един човек.
А и би изисквало не само доста парички, но и сравнително голями експедиции, които не могат да се направят просто така, за "тоя що духа". Не сме милионери като Бъртън (с балоните), за да го направим само за удоволствието!

(Почти) всичко за пещерите в България -



Тема Re: Най-дълбоките пещери на седемте континента [re: rimisark_naskela]  
Автор yasen_bozhinov (непознат )
Публикувано20.02.07 20:15



За разлика от алпинизма, където един осемхилядник може да бъде изкачен и от съвсем малка група с цел един човек да се изкачи на върха - например Райнхолд Меснер или покойният Йежи Кукучка - за достигането на дъното на някоя от най дълбоките пропасти и необходима голяма експедиция с много участници, която често не е по силите на отделен клуб. Затова се комбинират няколко клуба, понякога от различни страни.
Това прави практически невъзможно един човек - с колкото и пари да разполага - да организира експедиции до дъното на повечето от дълбоките пропасти - необходим е голям сработен екип, който да иска едно и също.
Освен това - просто в пещерняшката общност не е толкова застъпено егоистично спортното самоизтъкване - интелигентните хора си дават ясно сметката, че дори сам човек да достигне дъното на пропастта, това е резултат от колективната дейност на цялата експедиция.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.