Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 27.07.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Арбанашката  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:24



За много години, колеги. Късмет и все от хубавото.
Някой ходил ли е на Арбанашката пещера до едноименното село? Чувах, че била над километър и имало още мегдан. Интересува ме дали има образувания в нея и ако има - в изобилие ли са? Питах тук-таме всред софиянци и не намерих неин посетител, а търновци не познавам
Предварително благодаря и наздраве.
Т-гер



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автордъpвeния (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 20:57



Лично не съм ходил в тази пещера но ще се помъча да намеря телефона на Сашо Гунешки-човека който знае повече за тази пещера.Струвами се че ще мога да ти го намеря макар че той е нещо средно между Левски и Матей Миткалото ту работи там ту някаде другаде а пък за местоживеене хептен е тъмет,не го казвам това с цел да го обидя просто е труднооткриваем.Въобще района около Търново е много слабо известен на Софиянци а пък и на не само тях а на всички ни.Ако някой знае телефона на Сашо нека да го напише.



Тема Re: Арбанашкатанови [re: дъpвeния]  
АвторShamil (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 17:43



Za purvi put chuvam za tazi peshtera.
I za men 6te e interesno da naucha ne6to za neq. Demek spodelete kato nau4ite ne6to.



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 18:04



Да кажа за какво се интересувам от образувания. През 1913-та, в Г. Оряховица, е едно от най-силните земетресения в историята на България. Тази пещера е на 4-5 км. от епицентъра му. И би трябвало да е е натрошена цялата. А може и да не е? Та ме интересуват всякакви деформации, ненормални работи вътре, пукнатини, счупени неща, поразии. Красивата Троана при Емен (в нея ходят доста хора) е с разместени еднометрови сталактони от това земетресение, а отстои на 25 км. от Горна.
Здравеца ми каза за Арбанашката, ама не е ходил. Набарах преди време уебсайт на търновски пещерен клуб и им писах на хората, ама така го написах, че са си рекли "Тоя е иманяр, кво ни подпитва за туй-онуй?" и нищо не отговориха.
Затуй питам дали някой е ходил, че не мога да намеря спътник за натам. Русенци не знам дали са бачкали точно към този край, Дървения? Тяхното владение е Емен. Хубава идея ми даде - да диря Сашо Гунешки.
Благодаря. По биричка на всички.
Т-гер



Тема Re: Арбанашкатанови [re: дъpвeния]  
Авторpichovete (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 19:49



smotan,pitai pencho ot trg.toi kato e bachkal po nekakvi karieri, e hodil s nekakav drug ot trg.na guneshki tel. e 06224044



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автор Joro S (непознат )
Публикувано16.01.05 11:32



Май че старозагорци ходиха в тая посока преди една-две седмици. Ще питам Наско и Деян, някой от тях спомена за Арбанаси.

Редактирано от Joro S на 16.01.05 15:33.



Тема Re: Арбанашкатанови [re: pichovete]  
Авторzoro (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 19:59



Пичове когато Пенчо от Трг бачкаше на некакви си кариери въпросната пещера още не беше открита



Тема Re: Арбанашкатанови [re: pichovete]  
АвторAntemoste (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 18:36



Abe ia se razberete li4no
Tona nai malkoto e KRETENSKI



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Antemoste]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 20:09



Ми то запалените по пещери хора, Antemoste, са най-малкото кретени. Та понеже (скръб!) съм от тях, не разбрах кое е кретенското на тона? Тонът си е направо изискан и е срам за нашия форум в този си вид.
Имам забутан из къщи един търговищки рак от Пенчо от осемдесетте на миналия век - няма грешка това изделие. Ще го диря и него да го питам по какви кариери е ходил да бачка.
Бе ако чуете нещо за тази дупка, колеги, пуснете един мейл на outdoor_k@yahoo.com. И кажете кога да се юрна към "Дървеното" да почерпя, че нещо ми се приходи (не толкова към Арбанашката, колкото към "Дървеното")
Т-гер



Тема Re: Арбанашкатанови [re: pichovete]  
АвторPencho (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 11:05



Pichove kogato mislite che sum rabotil na karieri ne e vyrno.Togava sum rabotil vurxy vashite maiki i vigdate rezultata,kakvi oligofrentcheta sa pruknali.Pogovorkata e vyrna-vliza salam izliza govedo.Eb... s. Ma.....



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Pencho]  
АвторPENCHO (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 20:25



Azsekazvam Pencho i sam ot trg.Nqmam nishto obshto sas prednite pisheshti.Nito s maikite im!Tova go e pisal nai-vqrno edno govedo na ime Jonson!!!



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автордъpвeния (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 21:47



Еврика,както казвал един велик човек днес говорих с Евгени от Търново който е ходил лично до тази пещера,за жалост само до входа защото има една малка подробност-трябва да си много гръчав сиреч слаб за да можеш да проникнеш през отвора на пещерата но клизмата не срършвала до тук ами имало тесняк някаде около 40 метра които охлаждал мераците на много дупкажии след това нямало проблеми ставала широка и не била проучена до края ? абе с две думи дупка клизматура ама иначи слънце за който се интересува телефона на Евгени е0889710188.Забравих да кажа че Евгени е човек от малко известния Търновски пещерен клуб който в момента е позападнал не че някога се е въздигал много високо та да го знаят другите клубове в България



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автор vtrendy ()
Публикувано25.02.05 12:17



Човекът, който в момента работи в тази пещера, се казва Желязко Мечков.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.