Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 24.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Арбанашката  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:24



За много години, колеги. Късмет и все от хубавото.
Някой ходил ли е на Арбанашката пещера до едноименното село? Чувах, че била над километър и имало още мегдан. Интересува ме дали има образувания в нея и ако има - в изобилие ли са? Питах тук-таме всред софиянци и не намерих неин посетител, а търновци не познавам
Предварително благодаря и наздраве.
Т-гер



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автордъpвeния (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 20:57



Лично не съм ходил в тази пещера но ще се помъча да намеря телефона на Сашо Гунешки-човека който знае повече за тази пещера.Струвами се че ще мога да ти го намеря макар че той е нещо средно между Левски и Матей Миткалото ту работи там ту някаде другаде а пък за местоживеене хептен е тъмет,не го казвам това с цел да го обидя просто е труднооткриваем.Въобще района около Търново е много слабо известен на Софиянци а пък и на не само тях а на всички ни.Ако някой знае телефона на Сашо нека да го напише.



Тема Re: Арбанашкатанови [re: дъpвeния]  
АвторShamil (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 17:43



Za purvi put chuvam za tazi peshtera.
I za men 6te e interesno da naucha ne6to za neq. Demek spodelete kato nau4ite ne6to.



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 18:04



Да кажа за какво се интересувам от образувания. През 1913-та, в Г. Оряховица, е едно от най-силните земетресения в историята на България. Тази пещера е на 4-5 км. от епицентъра му. И би трябвало да е е натрошена цялата. А може и да не е? Та ме интересуват всякакви деформации, ненормални работи вътре, пукнатини, счупени неща, поразии. Красивата Троана при Емен (в нея ходят доста хора) е с разместени еднометрови сталактони от това земетресение, а отстои на 25 км. от Горна.
Здравеца ми каза за Арбанашката, ама не е ходил. Набарах преди време уебсайт на търновски пещерен клуб и им писах на хората, ама така го написах, че са си рекли "Тоя е иманяр, кво ни подпитва за туй-онуй?" и нищо не отговориха.
Затуй питам дали някой е ходил, че не мога да намеря спътник за натам. Русенци не знам дали са бачкали точно към този край, Дървения? Тяхното владение е Емен. Хубава идея ми даде - да диря Сашо Гунешки.
Благодаря. По биричка на всички.
Т-гер



Тема Re: Арбанашкатанови [re: дъpвeния]  
Авторpichovete (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 19:49



smotan,pitai pencho ot trg.toi kato e bachkal po nekakvi karieri, e hodil s nekakav drug ot trg.na guneshki tel. e 06224044



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Typиcтyнrep]  
Автор Joro S (непознат )
Публикувано16.01.05 11:32



Май че старозагорци ходиха в тая посока преди една-две седмици. Ще питам Наско и Деян, някой от тях спомена за Арбанаси.

Редактирано от Joro S на 16.01.05 15:33.



Тема Re: Арбанашкатанови [re: pichovete]  
Авторzoro (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 19:59



Пичове когато Пенчо от Трг бачкаше на некакви си кариери въпросната пещера още не беше открита



Тема Re: Арбанашкатанови [re: pichovete]  
АвторAntemoste (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 18:36



Abe ia se razberete li4no
Tona nai malkoto e KRETENSKI



Тема Re: Арбанашкатанови [re: Antemoste]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 20:09



Ми то запалените по пещери хора, Antemoste, са най-малкото кретени. Та понеже (скръб!) съм от тях, не разбрах кое е кретенското на тона? Тонът си е направо изискан и е срам за нашия форум в този си вид.
Имам забутан из къщи един търговищки рак от Пенчо от осемдесетте на миналия век - няма грешка това изделие. Ще го диря и него да го питам по какви кариери е ходил да бачка.
Бе ако чуете нещо за тази дупка, колеги, пуснете един мейл на outdoor_k@yahoo.com. И кажете кога да се юрна към "Дървеното" да почерпя, че нещо ми се приходи (не толкова към Арбанашката, колкото към "Дървеното")
Т-гер



Тема Re: Арбанашкатанови [re: pichovete]  
АвторPencho (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 11:05



Pichove kogato mislite che sum rabotil na karieri ne e vyrno.Togava sum rabotil vurxy vashite maiki i vigdate rezultata,kakvi oligofrentcheta sa pruknali.Pogovorkata e vyrna-vliza salam izliza govedo.Eb... s. Ma.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.