Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 21.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Май е време да изберем модератор на клуба  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано19.06.04 11:08



някой против?

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Авторпитaшт (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 13:23



То лошо няма, ама какво ще модерира, като тука си цари апатийка ?!



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Авторvtrendy (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 19:58



Като чуя думата "модератор" се сещам за едни хора, които се опитват да си налагат собственото мнение над останалите. Как ще сме сигурни, че избраният модератор няма да повтори същото? А ако започне да налага цензура, как ще го отстраним?



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Авторпитaшт (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 09:50



С виртуален преврат, естествено.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: питaшт]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано21.06.04 09:56



:)))

...::CCCCC::...
We love green clouds, clean skyline and dry passages


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: питaшт]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано21.06.04 12:40



Ти апатийката не я мисли. А ще модерира неща като тези, които МУЛЕ-то пуска периодично тук. И то ги пуска като маалко от малко се размърда този клуб.

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано21.06.04 12:42



Ами общо взето си права - няма точно определен начин. Или поне не е много ясно, Търсачката на Дир-а не работи особено, така че не можах да намеря нужните отговори на тези въпроси, но мисля че е общо взето както си го направим ние - например с избори. Което не гарантира адекватност, но все пак е по-добре да има някой "правоимащ", отколкото да четем някакви тъпотии, нали? Сещам се от какво се притесняваш, но там нещата са изпаднали до крайност. ;-)
Но може пък и МУЛЕ-то да те кефи, де да знам. ;-Р

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: питaшт]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано21.06.04 12:57



Хехе, може и съвсем "реален" да е. Нали чат-пат се срещаме тук-там и "я хвани този чук, модераторе!", и готовоооо.

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Авторvtrendy (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 17:15



Абсолютно съм съгласна, че няма смисъл да четем тъпотии. Можеш да си сигурен, че муле-то не ме кефи въобще. И все пак не искам и тук, само заради разлика в мненията, да се ръсят обиди за некомпетентност, примерно, и да се трият мнения.
А за изборите - как смяташ, че могат да се организират, пък и от кого. От тук пишещите познавам двама - трима (включително теб). Голям избор ще падне. Не можем ли просто да се свържем с dir.bg (пу за теб задачка) и да ги помолим да изтрият тези мнения или да дадат съвет какво да правим.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано21.06.04 18:41



Пуснал съм тема по въпроса в "Предложения" - за модератор. Туку що пуснах и бележка на единственият ми известен администратор -fukla. Остава да чакаме. :-)

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Авторnayela (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 14:51



Бая чекане ша падне, Пич!








секо накакване е било необходимо!



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: nayela]  
Автор vtrendy ()
Публикувано25.07.04 16:43



то вече пада, за съжаление
вече повече от месец



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано25.07.04 18:50



На Мулето нещата бяха махнати. Но до колкото останах с впечатление трябва да се проведат избори и да се предложи някой на администрацията на Дир-а за поста на модератора.

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Авторvtrendy (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 11:10



Във всички форуми има избори. Лошото е, че тук само трима - четирима се знаем кои сме. Останалите от сорта на питашт, отговаряшт, лозе и пр. никой не ги знае кои са. Какво да правим в този случай?



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Авторпитaшт (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 22:43



Сще не сте избрали модератор, и вече взехте да търсите ножицата!!!И какво, като не се знаем по лице-това семеен клуб ли ще е или място, където мога да намеря хора със сходни на моите интереси?Да не би да искаш да присадиш "екстремното" на нова почва?Ако не се лъжа ти недоволстваше от тамошните порядки.И все пак с теб сме се виждали-тогава пишех тук регистриран и откликнах на призива ти да почистим Темната.Защо когато изнасях чувалите с боклуци не ми иска паспорта?



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: питaшт]  
Автор vtrendy ()
Публикувано27.07.04 00:14



опазил ме господ да присаждам разни неприятни порядки на нова почва;
може би не съм се изразила добре - безсмислено е да се прави избор от двама - трима човека - но съществува възможност някой да се подвизава с различни имена - без регистрация. Аз лично не смятам, че хора без регистрация трябва да бъдат допускани до гласуване. Така излиза, че ще гласуват трима - четирима човека. И то се губи смисълъ. Виж ако тук пишехме примерно 20 човека - тогава да.
А иначе за чистенето на Темната - много се радвам, че сме се виждали там. Въобще не ми е и минавало през ума да ти искам паспорт. Дреме ми на ... И все пак не мога да се сетя кой / коя си. Не ме и интересува. Едно от приятните свойства на форумите е да осигурява анонимност. Точно тя, обаче, пречи на избора на модератор.
Абе, въртим се в омагьосан кръг....



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано27.07.04 10:18



Модератор се избира по критерия - ангажираност към форума. Т.е. човекът трябва да прекарва достатъчно време тук, да следи (в добрия смисъл) публикациите, и да реагира уместно и точно. Не да бъде буфер между "професионалисти" и "аматьори", а диригент на добрия тон. В този смисъл, той (тя) може и да е пилот изпитател или готвач (всичко без алпинист ) по призвание, професия или интерес и да няма нищо общо със спелеологията. Колко е да прочетеш мненията на т.н. нерегистрирани, за да добиеш представа за отношението им към "проблематиката..."

...::CCCCC::...
We love green clouds, clean skyline and dry passages


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: kenoby]  
Автор vtrendy ()
Публикувано27.07.04 14:21



Здрасти, Кеноби, отдавна не си се включвал.
Абсолютно съм съгласна с теб - даже съм за още по-голяма либералност; Според мен ако има модератор, той е само за да чисти форума от спам и от откровено нецензурни мнения, както и да не допуска големи отклонения от дадена тема. И толкоз.
Модераторът не трябва да налага своето мнение, нито да определя кое мнение е технически правилно или грешно.
А за мненията на нерегистрираните - аз лично нямам нищо против нерегистрираното писане във форумите. Самата аз от време на време забравям да се логна и не вярвам това да е създало голям проблем.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Авторпитaшт (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 22:59



За анонимното гласуване-права си. Само се чудя защо е нужен модератор на клуб с толкова малко редовно пишещи.Или може би скоро тук се очаква преселение от екстремното?Е, ако се стигне до гласуване ще се регистрирам, за да гласувам за теб.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: питaшт]  
Автор vtrendy ()
Публикувано27.07.04 23:32



А помниш ли Мулето какви ги пишеше - само задръстваше форума със спам. А екстремното ще оцелее, ще видиш. Най-малкото там има суперски форум за сноуборд, в който пишат страшно много хора. А иначе спелео форума там е много задръстен. Те пишат по-малко и от нас.
А за модератор - да питаме Aleyan, той предложи. Аз смятам, че от време на време някой от админите на дира трябва да трият по някое явно спам мнение - това е. Ама ...



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор Tania79 (Тане)
Публикувано28.07.04 09:13



Приемате ли съвет от непозната

Аз съм модератор в един друг сайт и във форум с мноооогооо по различна тематика от този клуб, но ще се опитам да ви предсатвя моята гледан точка.

1. При избор на модератор чрез анкета май има възможност да гласуват само регистрирани потребители (във форума който модераторствам (ама че дума измислих) в анкети имат право да гласуват само регистрирани потребители - мисля, че и тук може така).
2. Мога да "видя" IP на всеки гост и потребител и много бързо "откривам" кой от колко различни ника е писал .
3. Мога да разделям теми
4. Мога да изтривам цели теми или отделни постинги
5. Мога да редактирам чужди постинги

И да Ви кажа не познавам лично нито еднин от потребителите във форума в който съм модератор, но сме да твърдя че повечето станахме приятелки. Разменяме си снимки и може да се каже че се познаваме (поне виртуално)


Когато отговарям на някой постинг или пиша нова тема се старая да не вземам страна в споровете. Старая се изреченията ми да започват с "Моето мнение" или "Аз смятам" или др. подобни, защото нито съм компетента по всички въпроси разисквани във форума, нито пък искам да налагам свое мнение.

Спред мен трябва да си изберете модератор "човек" с главно Ч, а не личност

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота

Редактирано от Tania79 на 28.07.04 09:17.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано28.07.04 09:59



Пишат малко във видимия от всеки форум.

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Tania79]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано28.07.04 10:01



Определено за тук трябва някой страничен. И тук, и в екстремното са се събрали прекалено много вождове, а индианци няма. Да оставим модерирането, конфигурирането и другите рирания на специалист, а ние да се отдадем на физическите удоволствия от практикуването на този спорт.

...::CCCCC::...
We love green clouds, clean skyline and dry passages


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: kenoby]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 16:43



Ако позволите и аз да изкажа едно мнение по въпроса...Смятам, че модератора освен да пресява спама трябва и да следи за умерено добрия тон на постингите. Не казвам, че трябва да има цензура като в Екстремно-то, но не трябва и да се допускат изречения от сорта на "Майка ви пещерна", "... путката вкаменена" или "Най-големата пещера е на еди си кой си гъза" и т.н., каквито имаше тук в изобилие!
Та от тази гледна точка мисля, че модератор трябва да бъде човек, който има време и желание да се занимава с това на доброволни начала, а и да има бърз и послоянен достъп до нета. Естествено не трябва да се ограничава мнението на никого, но пък и модератора трябва да разбира от тематиката на форума, трябва да е поне малко компетентен по пещерното дело, защото ролята му е и да контрира ОПАСНО некомпетентни мнения и препоръки, които биха могли да доведат до евентуални инциденти. Защото има хора, които неволно или умишлено дезинформират или дават абсолютно погрешни съвети и информации, а това може да бъде наистина опасно в сферата на спелеологията! Та така, мисля, че не е въпрос на "избори" за модератор, а по-скоро да се натовари някой с тази задача, защото модерирането не е упражняване на власт с цел задоволяване на вътрешни комплекси (както някои хора го разбират и практикуват), а отговорност и работа в името на общото благо на пишещите във форума. И още нещо-ако не им изнася, членовете на форума винаги трябва да могат да го сменят.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Fido]  
Автор vtrendy ()
Публикувано29.07.04 17:11



В отговор на:

...но не трябва и да се допускат изречения от сорта на "Майка ви пещерна", "... путката вкаменена" или "Най-големата пещера е на еди си кой си гъза"...




Мисля, че тук става дума пак за цензура, но тя е нормална - и аз не искам псувни и глупости да заливат клуба. Освен това си има и клуб за попръжни - който иска да псува - моля, да ходи там на спокойствие.

В отговор на:

...модератора трябва да разбира от тематиката на форума, трябва да е поне малко компетентен по пещерното дело, защото ролята му е и да контрира ОПАСНО некомпетентни мнения и препоръки, които биха могли да доведат до евентуални инциденти. Защото има хора, които неволно или умишлено дезинформират или дават абсолютно погрешни съвети и информации, а това може да бъде наистина опасно в сферата на спелеологията!...




Тук вече мненията ни се различават съществено. Въпросът с определянето на компетентността на едно или друго мнение или с класифицирането на дадено мнение като информация или дезинформация е строго субективен. Давам ти следния пример: Представи си, че някой започне да защитава идеята, че не трябва да се ползва водещ самохват при спускане като самоосигуровка. Масово хората тук ще кажат, че говори глупости, че това е опасно и че може да доведе до инциденти. От друга страна, обаче, французите (а няма да спорим дали те са компетентни или не) не използват водещ самохват при спускане. А, сега да видим кой е прав. И ако модераторът в стремежа си да защити читателите на постингите тук от получаване на погрешна, да не кажем опасна информация, изтрие този постинг - това би било чиста проба субективна цензура. Аз лично не съм съгласна с такова действие и бих го приела точно както ти казваш като задоволяване на вътрешни комплекси и като налагане на собственото мнение.

Не ме разбирайте погрешно. Не съм против модерирането на клуба. Просто не мога да си представя как точно ще се избегнат всички строго субективни проблеми, свързани с него. Не искам и този форум да се превърне в частно клубче на няколко човечета с неосъществени амбиции.

Редактирано от vtrendy на 29.07.04 17:13.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано30.07.04 10:00



Значи все пак се видя, че това е дискусионен форум . Дотук добре.

...::CCCCC::...
We love green clouds, clean skyline and dry passages


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 17:56



Идеята ми беше не да се ТРИЯТ постинги, определени от модератора като опасни или подвеждащи, а да се даде след него разяснение на читателите (особено на онези, които са начинаещи в бранша), че следвайки дадения "съвет" или информация могат да си докарат неприятности или инцидент. И не става въпрос за спорни теми, от типа на да се използва ли водещ или не, а примерно : "Ние за пръв път ще ходиме на пещера, хайде тази неделя на Духла-чакаме се в 09:00 на входа" примерно. Такива писания имаше тук и това според мен си е доста опасно. Най-малкото после ще се създаде излишно работа на АСО. :)))
Или пък грешна информация относно местоположението на дадена дупка-това не е опасно, но е неприятно пращане на хората за зелен хайвер. Имаше такива примери с описания за Елата-напълно неотговарящи на действителността...
Така вече съгласна ли си?



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Fido]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 18:00



Добре, виждам, че клубът за пръв път от 2 години е станал доста активен, макар и с малко участници, но поне редовни
Решете за модератора, аз малко ще изляза в почивка и ще се върна по някое време-дано до тогава да има развитие по въпроса..



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Fido]  
Автор vtrendy ()
Публикувано05.08.04 23:35



Сори, че отдавна не съм писала, но морето ме призова - то не беше пясък, то не беше бира, то не беше вода, то не беше слънце..... дай боже всекиму...

А иначе, по същество - да, така съм абсолютно съгласна.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: kenoby]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано06.08.04 00:08



Хехех, на 'страничния специалист" май няма да му е интересно да чете тук. Съответно няма да желае да се занимава с нещо безинтересно му, нали?
А и писането/модерирането не пречи на практикуването.

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Автор Sturm (Master Of Sound)
Публикувано10.09.04 13:13



Не нямам нищо против, пък и така е редно.
Най-лесно е всеки да си даде своето предложение и този които събере най-много гласове става Модератор.
Но Кой предложи Той заложи.

Музиката е в Машините!

Nur Die Besten Sterben Jung!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Sturm]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано10.09.04 19:57



Заложил съм аз, заложил, то 'щото май няма други желаещи.

Мир вашему дому!


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: aleyan]  
Автор vtrendy ()
Публикувано11.09.04 16:17



абе, за сега като че ли май нямаме голяма нужда от модератор; онзи, мулето, не се е обаждал от известно време и е спокойно; дискусиите са приятни, няма простотии...



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 13:46



Хммм...
Да, ама не! Видя ли следващата тема за "Клеченето" и банера?
Въпросната твар отново се обажда, под друго име разбира се, че и сам си отговаря от трето име и т.н.
Та какво стана с идеята за модератор? Имаше само 1 предложение, доколкото разбирам и аз нямам нищо против, даже съм "За"!
Други?



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Fido]  
АвторShamil (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 19:13



Hora da ne si slagame sami iuzdi. Cial zhivot samo s moderatori shte se razpraviame. V uchilishte - moderatori, v kazarmata MUDERATORI..... sega i v speleoto! Taka shte se moderirame che shte zaprilichame na geroi na Oruel.
A onia s klecheneto shte go klekna stiga da mi padne.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Shamil]  
Автор vtrendy ()
Публикувано21.09.04 22:24



Съгласна съм с Шамил; оня с клеченето на мен лично не ми пречи чак толкова, че да смятам, че е необходим модератор, за да го игнорирам.

Шамиле,
ти не можеш ли като пишеш на латиница да цъкваш горе в дясно бутончето за обръщането й в кирилица - на мен лично ще ми е по-приятно да чета на кирилица. 10х



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
АвторШaмил (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 09:33



Това с квадратчето била проста работа ! Вече съм на кирилица.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Шaмил]  
Автор vtrendy ()
Публикувано22.09.04 18:32



радвам се
сега ще ми е по-лесно да ти чета мненията
пак се уредих!!



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Fido]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано23.09.04 08:47



aleyan отвори тази тема и той си я подържа. Да се избере за модератор и страстите ще се поуспокоят (надявам се). Щом има желание.

...::CCCCC::...
We love green clouds, clean skyline and dry passages


Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: kenoby]  
Автор vtrendy ()
Публикувано23.09.04 12:02



аз пък не искам изобщо да има модератор; още по-малко искам алеян да бъде модератор



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: kenoby]  
АвторШaмил (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 18:23



Ама защо въобще се налага да има модератор? Какво ще модерира? А и форума е поместен в свободна зона Дир.бг. Ако има модератор логично е да е някой от стопаните на пространството. До колкото знам пък на тях и през ум не им минава да се занимават с пасмина като пещерняците . Може и да не съм прав тъй като не съм запознат с историята и създаването на този форум но съм против модераторите. Дори и аз не съм направил форумна изцепка!



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Шaмил]  
Автор vtrendy ()
Публикувано24.09.04 00:33



Ти и да направиш, май никой няма да ти се сърди



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: vtrendy]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 12:38



Нищо ново за сега.
Стари терзания в нов неизбежен вариянт.



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: elak]  
Автор Joro S (член)
Публикувано21.02.06 16:59



Коста, вариАнт



Тема Re: Май е време да изберем модератор на клубанови [re: Joro S]  
Автор darvolitco (непознат)
Публикувано21.02.06 20:02



Жоре не съм много в нещата с модераторите така че оставям на вас по начетените да си кажат тежката дума,това не е избягване от отговорност при избора на правилния човек просто не познавам почти никои ти по ги познаваш/поне по прякорите /не познавам почти никои




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.