Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 04.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Челник с бели светодиоди  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 17:20



Свети 7-10 часа с 2 батерии АА
Предлагаме и:
- акумулаторни батерии АА 2000mAh NiMH. Блистер 4бр. за 10лв.
- зарядно устройство за 2 или 4бр. АА/ААА батерии. Блистер 1бр. Цена 11лв.

Възможна доставка чрез куриер "Спиди" с наложен платеж. Цената е 3-4лв.

Магазин за електронни компоненти
"МТ 1 ООД"
Младост 1, блок 30 вх. Д /бившия Кореком/
tel. 9743257
e-mail: info@mt1components.com
www.mt1components.com



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Teдo]  
Авторпpилeп (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 14:02



ние виждеме и на тъмно у дупките!



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: пpилeп]  
Авторvtrendy (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 16:39



евала, бе, батман



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Teдo]  
Автор Joro S (непознат )
Публикувано26.06.04 17:00



Цена на челника?
С какви батерии? Алкални, обикновени, никел-кадмиеви?
С колко светодиода? Светлинен поток?
Производител? КИТАЙ?
Гаранция?

Производител на батериите? Производител на зарядното?

ИЗОБЩО, КАКВО СЕ ОПИТВАШ ДА НИ ПРОДАДЕШ?

Не се заяждам, преди да купя нещо от което може да ми зависи живота, държа да знам отговорите на тези въпроси.

Иначе просто няма да го купя! И не само аз!



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Joro S]  
Авторvtrendy (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 14:46



Жоре, Жорееее
Ако така беше заговорил в екстремното, да те бяха отрязали веднага. Освен това ти си имаш диодно осветление. За какво ти е ново.



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Joro S]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано29.06.04 13:55



Знаеш процедурата - отиваш гледаш, ако ти хареса видяното, купуваш, ако не - не. ;-)

Мир вашему дому!


Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: aleyan]  
Автор Joro S (непознат )
Публикувано30.06.04 09:48



Тъй де, ама там се споменава Спиди ...



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Joro S]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано30.06.04 09:53



Ааа.... пропуснал съм тоз момент. :-(
Нооооо.... пак има разрешениее - пращаш доверено приятелче.....

Мир вашему дому!


Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: aleyan]  
Автор vtrendy ()
Публикувано01.07.04 16:31



и за какво е целият този зор като всички знаем от къде да си купим диодно осветление, ако желаем, и няма да тръгнем да пазаруваме от непознати и непроверени места?



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: vtrendy]  
Автор Joro S (непознат )
Публикувано02.07.04 21:13



Верочка, ако "всички", са тия които познаваш - да, те знаят къде и какво да си купят. Ама аз написах въпросника за тези, дето нямат (рядкото) щастие да са в твоя приятелски кръг.

Тъй че, внимавай пръстите да не изпреварват мисълта ти ...



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Joro S]  
Автор vtrendy ()
Публикувано03.07.04 11:53



След като ще го удряме на лични разговори в публичното пространство - ще ти отговоря:
Не смятам, че трябва да пиша в този форум само с оглед на "просвещаването на незапознатите". Даже обратното - аз лично се забавлявам по този начин. Ако ти смяташ, че всичко трябва да бъде сериозно - ОК; знаеш къде е форумът за такива мнения. Тук аз ще пиша каквото си искам на когото си искам. Не смятам, че с изказванията си съм заблудила някого.
А що се отнася до "(рядкото) щастие" - ще приема ироничното ти подмятане за грубовата шегичка.



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: vtrendy]  
Автор Joro S (непознат )
Публикувано03.07.04 12:00



Сори Верочка, ама и аз пиша каквото си искам. А кой как го приема, си е лично негова работа.
Пък ти се замисли защо не можеш да пишеш в някои форуми ... и защо не ти отговарят в други. Ако искаш!



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Joro S]  
Автор vtrendy ()
Публикувано03.07.04 13:59



О, я стига с нравоучуния. Такъв тон ще държиш на децата си в къщи.
Аз приключих с темата. От тук нататък можеш да се заяждаш или по icq, или по gsm, или ако ме видиш на кончето.



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: vtrendy]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано04.07.04 22:09



Зорът, е че винаги можеш да намериш нещо ново, което може даже и да е по-добро от провереното старо. Аз изобщо недолюбвам диодите, ама т'ва е друга тема.
Друг е въпросът, че не всеки знае от къде.

Мир вашему дому!


Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: vtrendy]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано04.07.04 22:13



Е, те точно за това е модераторът, ако да не трие подобни "разговори", то поне да ги премести в нарочна тема със заглавие "Майната ти" или подобно. :-)

Мир вашему дому!


Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: aleyan]  
Автор vtrendy ()
Публикувано05.07.04 01:18



Хммм, дааа. Май си прав. Не сте длъжни да четете тези неща. Но нищо не мога да направя сега.
А между другото - току-що дочух, че диоди, продавани от този Тедо, са били добри.



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: vtrendy]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 13:24



Извинявам се, ако съм одтавил някой да се чуди... Просто не съм посещавал скоро вашия форум...
Цената е 20лв
Китайско е, но това съвсем не значи, че е боклук... има Китойско за 2лв има и за 20... А вече почват да правят и висококачествени стоки.... Друг е въпроса, че у нас се внасят контрабандно всякакви боклуци...
Може да се види на място /в София/, може да се достави и чрез Спиди за Ваше удобство... Преди да се изпрати, всяка бройка се изпробва. Ако получа аргументирана рекламация, не е проблем да се възстанови сумата.
Може да работи и с обикновени или алкални батерии, може и с акумулаторни /никел металхидридни или никел-кадмиеви 1.2V/. Фенерчето е с DC-DC конвертор, който осигурява постоянно напрежение на диодите...
Ако имате други въпроси по същество - тел. 088-8811914 или 02-9743257



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: aleyan]  
АвторKoтaнka (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 19:18



И все пак има ли някакво припокриване на общественото пещерно мнение относно челниците? Ето, например, аз си търся добър челник - да е лекичък, да издържа поне 20 часа, да е стабилен (да е подсилен срещу удари), по възможност и непромокаем Твърде много ли искам?! А да не споменавам и че се надявам да е все пак по-евтиничък...Ако някой се реши да препоръча нещо наистина добро, което е използвал и е останал доволен, ще му бъда благодарна. А, да, щях да забравя поредната претенция - светлината да не е бяла , а жълтеникава и да дава добра видимост в пещерките.
Е, при възможност де...ако има такива!
И да - също не зная откъде, затова и го пиша тук, дано се намери някой по-знаещ от мене.



Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: Koтaнka]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано08.09.04 21:51



Моето мнение клони в полза на кар'битките. А пък и ти много леко несъвместими изисквания поставяш.
Ако е лек няма да издържа 20 часа /при положение, че е с крушка, а не със светодиоди/. Същото става и с цените - добрите неща почват от 50 лв. нагоре. Та така.... Аз ползвам на Петзл зуум зора белт, и съм доволен. Но все пак си купих кар'битка.

Мир вашему дому!


Тема Re: Челник с бели светодиодинови [re: aleyan]  
Автор After_Dark (новак)
Публикувано09.10.04 17:50



да ви кажа и аз нещо ...
купих си за 6 лв китайски 4елник с 5 диода и го разфасовах махнах си4ко дето беше вътре - оставих диодите без електрониката и добавих само едно ключе - за 60 ст с уплътнение и изведох кабел, после залях вси4ко със епоксидна смола за да го хермитизирам и си купих за 10 лв литиева батерия за ериксон 2618 - 1400 мА/ч и зарядно за 2 лв и 4удото свети добре за 30-35 4аса и е херметично - батерията е в 2 презерватива и е на тила закачена за ластика - но това е само аварийно осветление - основното ми е с 5 Вт халоген и свети на 50 м - стандартно миньорско осветление английски модел и е не по-голяно от карбидката и свети 12-24 4аса в зависимост от силата - 2 степени. акумулатора се сменя за секунди и не е тежък и голям - колкото карбидка е




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.