Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 19.04.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано15.02.04 18:14



Любители на пещерите, здравуйте!
Аз съм нов и искам да разбера подробности относно,
Пещера,Орлова чука,която се намира около Русе,с.Пепилина.
Моля информирайте ме за всичко.
Ще ви бъда страшно благодарен.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: redsuzi]  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 17:50



Имам телефона на човекът, който така да се каже "държи ключа" от пещерата. Казва се Иван Иванов. Тел. 0889 205625
Благоустроената част на пещерата - тази, в която развеждат туристите, които са си платили вход, няма много образувания. Водачът ми обясни, че може да се разгледа и другата част, но за целта трябва да се съберат повече хора /5-6/ и той ги води. Цената не беше много висока.
Районът на Национален парк Русенски Лом, в който се намира Орлова чука е много красив и пълен с пещери. Виж този сайт http://www.bsc.rousse.bg/rousse/rlom/index_bg.htm
Еди



Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: redsuzi]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано25.02.04 22:24



Пещерата според мен си заслужава да се посети,макар най-интересната част да е входа на пещерата и висящите пирамиди.Друг голям плюс е че пещерата се разглежда с фенери,а така тръпката е много по-голяма.А и от всички благоустроени пещери които съм посетил като чили Иван на-хубаво разказва.Има асвалтиран път до 500 м преди пещерата.Ако си решил да я посетиш преати на Иван почздрави от един колоездач от Пловдив който му беше на посещение преди 2 години



Тема Малко инфо--и си намери клубнови [re: redsuzi]  
Автор Mиcлeщ (имам мнение)
Публикувано26.02.04 09:40



Пещерата е една от големите макар честно казано не от най-красивите (според мен). А щом толкова ти се ходи по пещери намери си пещерен клуб в твоя град и изкарай един курс за Пещерняк. Защото колкото повече научисх за пещерите, толкова повече ще ти харесат.

Да се учим от миналото, живеем с настоящето и мислим за бъдещото !!!


Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: redsuzi]  
АвторMecтeн (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 13:16



Орлова чука е втора по големина в България!Туристическият маршрут е 1 км от общо 13,6 км галерии. За да се разгледа качествено пещерата ти е нужен водач каквито има в пещерните клубове в Русе. Ако си от Русе можеш да се свържеш с мен e-mail:tedich@abv.bg.



Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: redsuzi]  
Авторhaymo (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 22:08



www.orlovachuka.bol.bg



Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: haymo]  
АвторДъpвeния (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 22:46



Е, не само хората от Русе знаят пещерата има хора и от Търговище --------------------- darvenia@abv.bg.можеш да разчиташ на нас за водачи ако искаш да ходиш на там.



Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: Дъpвeния]  
Авторpichovete (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 22:17



Pichovete pitat GIDA ot Targovishte dali sluchaino pravi svirki,ako li ne,nie shte go nauchim v zala"Kosmicheska"!!!



Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: pichovete]  
Автордъpвeния (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 23:28



Ние от гилдията на гидовете от Търговище и аз като техен представител предлагам да минете през 110 метра с препятствия първо, после през 8- мицата след това да погледнете нагоре към ЛАИНОТО ако и след това не са се видели как изглреждат да продължът на пред и след това да завият на ляво в една галерия с особенна форма / с тази форма ги опреличавам / тия ПИЧОВЕ .Ако и след тази кратка разходка не им е станало ясно на тия ПИЧОВЕ за какво стават и на какво мязат могат да минат през "Христо Ботев" и някъде там из пендиците може да извъртите по една свирка на нас и по точно на мен ,пък и може да се наденете на нещо стърчащо ис тесняка.Но стига съм ви пълнил ушите /които са ви пълни с една мътна лепкава течност-от свирките ни/ и преминавам в по учтива форма -с четири думи-ПИЧОВЕ Я СИ ...... МАЙКАТА ЩОТО ЗА НИЩО ДРУГО НЕ СТАВАТЕ. ЧАО ПУТКОПИЧОВЕ.



Тема Re: Пещера Орлова Чука-с. Пепилина,Русенско.нови [re: дъpвeния]  
АвторMecтeн (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 17:13



Хора не си изпускайте нервите!
От това няма да спечели нито пещерата, нито вие!
Орлова чука е била там, там е и ще си остане на същото място дълго след като ние си отидем.
Не трябва да се величаем чрез "подвизите" си из пещерите. Обратното -ходейки по пещери трябва да показваме на останалите хора какво велико творение на природата са те!
Теодор Кисимов-ПК"Приста"Русе




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.