Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 27.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Lakatnikнови  
АвторSpas (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 13:26



Iskam da pitam kade tochno e Temnata, kolko e golqma, kolko prohodima e(v sravnenie s Duhla i Akademik, zashtoto samo tam sym bil) i ako ima nqkoq druga podhodq6ta za na4inae6ti peshtera blizo do Sf.
Blagodarq



Тема Re: Lakatnik [re: Spas]  
Авторion4ev (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 02:10



Темната е най-подходяща за първи стъпки в пещерното дело, много от пещерняците са прохождали точно с нея. Намира се точно на гара Лакатник, като се обърнеш към скалите ще я видиш. Дълга е 4 500 метра. Не е невъзможно сам да си я разучиш, но ще бъде далеч по-лесно, ако някой те заведе.
Пещера, в която със сигурност можеш да влезеш сам (но дори и там с дублирано осветление!!!) е Ръжишката, която е над Темната, пада се точно под паметника на скалите.
Академик също е за начинаещи, но там си бил. Близо до нея е Пепелянката, която е лесна, някога е била хубава, но е потрошена.



Тема Re: Lakatnikнови [re: ion4ev]  
АвторSpas (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 09:18



A kolko tqsna e Temnata v sravnenie s Duhla ( do sintrovo maze ) i Akademik?



Тема Re: Lakatnikнови [re: Spas]  
Автор Cънчo (член)
Публикувано30.05.03 10:42



За съжаление е достатъчно широка,че да я посещава и осира всеки.



Тема инфо + въпроснови [re: Cънчo]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано05.06.03 18:09



бяхме събота там.

аз не съм пещерняк, никой от групата не беше, но сме влизали тук-таме. В темна имаше адски много вода, на всяка крачка локви по 50-80 см дълбоки. Водопада беше направо ад :)

Та имам въпрос... входът, който е в ляво от основния (един такъв, прилича на сметище и с нещо като преграда на входа - като прозорец и врата), къде води? Вървях в него известно време, но понеже бях сам и ме чакаха отвън, се наложи да се върна. Подминах някакъв разклон. В дясно допуснах, че може да се отива към водопада. Тръгнах в ляво и стигнах до стеснение, където не ми се изкачваше сам.



Тема Re: инфо + въпроснови [re: dzver]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 11:22



Ами не мога да разбера за кой вход ми говориш, дали е изкуствената галерия на около 30 метра вляво от входа, в която влиза тръбата или е просто някоя от галериите на главния вход? Във всички случаи противно на това, кото писа Йончев аз НЕ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ да влизате навътре сами, ако никога не сте ходили там и нямате опит като пещерняци. Особено ако пък се заврете по някаква случайност във Фурни и тръгнете към Трапезария-там е доста опасно когато времето е нестабилно като сега, защото при един порой галерията може да се наводни ДО ТАВАНЕ за броени минути и ... сещате се нали? Освен това е голем лабиринт! Иначе в другите части (с изключение на галерията след водопада) няма чак такава опасност, но не е изключено човек да се загуби, ако влиза за сефте
Иначе имам една молба към тези, които са решили да ходят:
НЕ ЗАМЪРСЯВАЙТЕ ПЕЩЕРАТА!!!
Не хвърляйте фасове, боклуци, храна, консерви, бутилки, карабит, абе изобщо нищо вътре! Скоро я почиствахме, нека да остане едно приятно и чисто място!



Тема Re: инфо + въпроснови [re: Fido]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано08.06.03 20:08



не е изкуствено прокопаната галерия...
не е и някоя от многото на входа

а си е самостоятелен вход, на броени метри от главния
и не знам къде води.



Тема за зиданка говори човекът...нови [re: dzver]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 09:43







Тема Re: инфо + въпроснови [re: dzver]  
Авторkuki (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 15:03



Ta за входа в ляво...предполагам, че питаш за Зиданка...поне аз така я знам...има иззидани няколко камъка на входа...Не съм влизала много навътре, но съм чела по стари книги, че продължава доста навътре като е само тесняци и доста кал, а някъде в дъното се предполага ,че може да се пробие към Трапезарията на Tемната...демек си е част от голямата пещера, но трябва да се копае.



Тема Re: инфо + въпроснови [re: kuki]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 18:29



Та значи ако ми говорите за Зиданка, входа й наистина е на 10 метра от ляво на главния вход на Темна. Но там няма решетка! Та тя не се свързва с Темна (все още), още по-малко пък при Трапезария. Входа й се използва за кенеф, ама на вътре не е толкова мръсна. Общо взето нищо интересно няма в нея, но не е много малка, аз не съм ходил също до края...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.