Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 19.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дават пещерите на концесия - да го спрем  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 10:55



Позволявам си да отправя една молба към всички, които пишат и четат тук. Изглежда поне по този повод е необходимо да загърбим личните спорове за това как работи нашата федерация и да се мобилизираме да й попречим да направи това, което е започнала - унищожаването на българското пещерно движение.

Както може би сте чули, има законопроект, предвиждащ отдаване под концесия на 4000 пщери. Малко подробности може да прочетете тук: http://extremno.com/forumi/index.php?act=ST&f=2&t=642&hl=&s=90071b7e8781e89d289375fa134620eb

Федерацията има участие в това, не ме питайте откъде го знам. Ако сега не направим нещо, след година може да се наложи да ходим на пещери извън България. Включете се във форумите на екстремното, поне за да съставим едно общо писмо, което да бъде разпратено на институците.



Тема Re: Дават пещерите на концесия - да го спремнови [re: Ивo]  
Автор Cънчo (член)
Публикувано22.05.03 19:44



Това не ми звучи добре,но не е ли пресилен песимизмът ти?Не съм много напред в концесиите но този акт означава ли,че след две години ще имаме 4000 облагородени пещери?Или поне 4000 защитени с решетки пещери?Във всеки случай се радвам,че няма начин да ги изнесат като зърнена реколта 95-96Смятам,че в основата на всичко това е желанието на Федерацията да си осигури някакви приходи-изглежда членският внос на клубовете не и достига(ако и те въобще го плащат).И ако не е тайна какви се падат хората от гореспоменатата на пещерите-настойници,собственици,притежатели на търговската марка-какви?Всъщност никога до сега не съм се замислял как се финансира тази институция-все пак има и служител(и) на щат.И ако все пак не успеем да спрем напастта Берон-Жалов-Даалиев и сие къде да си подам документите-искам да кандидатствувам за Духлата



Тема не е пресилен...нови [re: Cънчo]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 23:31



песимизмът ми... Решетките няма да са на 4000 пещери, но се боя че ще са на стотината от тях, които стават за изкарване на пари под една или друга форма. С останалото си напълно прав.
Иначе, федерацията е на държавен бюджет - оттам са заплатите. Хората в нея обаче са се самозабравили напълно и се канят да се подиграят на цялото пещерно движение в българия с едно, както изглежда, добре премислено действие. Всичко е направо нереално - с всеки изминал час получаваме нова информация и картинката, която се сглобява пред очите ми е повече от черна. Всичко е добре премислено и е много трудно да бъде спряно.
Колкото до въпроса ти, "какви се падат хората от гореспоменатата на пещерите-настойници,собственици,притежатели на търговската марка-какви?" , страхувам се, че отговорът е - всичкото това едновременно.



Тема Re: Дават пещерите на концесия - да го спремнови [re: Cънчo]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 00:15



Какво означава концесия?
Концесионер е например Софийска вода. Тя не е собственик на водата, но се разпорежда с нея.
Концесиите обикновено са дългосрочни - 10-50 години. За благозвучие думата концесионер може да бъде заменена със стопанин и да се настоява, че държавата е собственик. Това обаче е софизъм. На практика концесионерът е собственик.
Какво означва това за пещерите?
2-3 ще бъдат облагородени или поне съсипани с най-добри намерения.
Десетина ще бъдат обърнати на кръчми.
От стотина ще станат складове, гъбарници, сиренарници, кошари.
На останалите 3 900 ще се появят метални решетки с надпис "Ключът е у Еди кой си от село Еди-кое-си. Заповядайте да го вземете срещу 10 лв."
Това представляват концесиите.
Още въпроси?



Тема Re: Дават пещерите на концесия - да го спремнови [re: Bлaдo]  
Авторspeleo_man (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 21:18



M kakvo da kaza NIAMAM DUMI--------->da ne sum pesimist no v BG tova e net6to normalno.......kakvo da se u4udvame.NO TRQBVA DA SE OBEDINIM I DA SPREM TOVA !!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.