Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 27.04.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vaprosche  
Авторpili pili (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 11:01



Iskam da vi popitam - na kolko godini biahte,kogato za purvi pat stupihte v peshtera,koga razbrahte che iskate da izuchavate podzemnia sviat,i nai vajnoto kakvo napravihte za da poluchite neobhodimite umenia za da pronikvate v trudni,otvesni i propastni dupki?



Тема Re: Vaproscheнови [re: pili pili]  
Автор lescargot ()
Публикувано08.04.03 18:16



Za pyrvi pyt vlqzoh v Syeva dupka na 10 godini. Pyrvoto mi vlizane v "neoblagorodena" peshtera beshe 2 godini po-kysno, otkogato peshterite me uvlqkoha seriozno i zapochnah da hodq vseki weekend na razlichni rajoni s peshteri. Tova prodylji nqkolko godini, dokato osyznah, che po-dobre bi bilo da se zanimavam s peshterno delo, vlizajki v specializirana za tova organizaciq - peshteren klub. Tam se preminavat kursove, na koito se podgotvqsh teoretichno i prakticheski za prouchvaneto na peshterite. Ako iskash da nauchish poveche za podobni kursove, poseti

www.extremno.com

ili

www.prilep1962.hit.bg



Тема Re: Vaproscheнови [re: lescargot]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 18:48



Ами аз не бях толкова малък като lescargot, но ме заведоха за пръв път на Темната на Лакатник без да имах никаква представа от пещери. След това мое първо проникване в необлагородена пещера (в което не ми спестиха никое от най-опасните места) аз изпитах такова удоволствие, че от този ден нататъка се запалих по пещерното дело. Но с кого да ходя на пещера-този, който ме заведе вече го мързеше, а другите ми познати дори да имаха желание не можеха да ме научат на нищо, защото и те не бяха достатъчно подготвени. И тоава един мой стар съученик ми спомена, че ходи в някакъв клуб. Заведе ме там, записах се в курса, завърших го и съм доволен, че съм вече от 3 години член на клуба! Иначе нямаше да науча много от нещата, които знам и мога сега!




Тема Re: Vaproscheнови [re: Fido]  
Авторpili pili (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 00:32



Az sum v sushtoto takova polojenie,predi 1 godina me zavedoha i mane v Temnata na lakatnik i ot togava neshto trupna v men,hodih tam oshte nikolko pati,no povecheto beshe navodnena i ne mojeshe da se mine.Zapochnah da se interesuvam ot peshterno delo,razgledah vsichki vazmojni saitove za peshteri i kursove, pisah do extremno i do dr. i stignah do tuk i neznam sega nakade.
Shtiah da znam ako ne biah na 16 godini i ne spadah kum "nejnia" pol!
Za da vliaza v nikoia dupka triabva da imam umenia,koito az niamam.Niama ot kade da gi naucha osven da se zapisha na kurs!A za povecheto kursove triabva da si palnoleten,a dori da ne e taka kak shte se meria sus silnia pol-fizicheskite im sposobnosti sa mnogo po golemi ot moite!
A i niamam priateli,koito da sa navutre v neshtata.



Тема Re: Vaproscheнови [re: pili pili]  
Автор lescargot ()
Публикувано09.04.03 09:26



Tova, che si na 16 god. ne biva da te pritesnqva, naprotiv - smqtam, che tova e mnogo podhodqshta vyzrast da zapochne chovek da se zanimava s peshterno delo. Za kursovete - ne e zadyljitelno da si pylnoleten. Ako nqmash 18 god., dostatychno e da ima nalice syglasie na pone ediniq ot roditelite ti, izrazeno pismeno.
Po fizicheska sila "nejniq" pol ne moje da se meri sys "silniq", no tova ne znachi, che damite nqmat mqsto v peshternoto delo. Kogato navlezesh v tezi sredi, shte chuesh za mnogo i trudni pronikvaniq v slojni peshteri, izvyrsheni ot jeni.



Тема Re: Vaproscheнови [re: pili pili]  
АвторKucki (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 10:38



Zdrawi, moeto momitsche!
Naistina li trjabwa da si palnoletna? Mnogo sa se promenili neschtata! Az bjach na 16 god., kogato se zapisach w peschternija klub waw Widin. Sled towa (az sam ot Plewen) bjach i w plewenskija. Posle sledwach waw Warna i tam saschto bjach aktiwna. No towa besche ot 1977 do 1984. Sega sam na 41 god. i ne w Balgarija. Ne moze li da se zapischesch, ako ima razreschenie na roditelite ti? Schto se otnasja do "slabija pol", njamasch problem. Dori imasch predimstwo, tsche mozesch da se pachasch na nai-tesnite mesta.
Samo smelost!
Ako imasch waprosi, e-maila mi e: Fun2914198@aol.com



Тема Do Pili Piliнови [re: pili pili]  
АвторGeko (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 12:10



Procheti TUK:







Тема Re: Vaproscheнови [re: pili pili]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 00:15



Особено при хоризонталните дупки (а те съвсем не са малко и точно те са за начинаещи) има много малко места, при които ти е нужна сила. За разлика от това има много места, по които трябва да се кънеш и да се провираш. Затова винаги съм бил на мнение, че в много отношение жените са по-добри пещерняци от мъжете. Проблемите им са обаче, че първо родителите им, а след това съпрузите им не ги пускат. Ако решиш този проблем, ще ти е по-лесно.
Бих те поканил на пещера, но самият аз не мисля, че ходя по правилния начин и се опасявам да не те науча на вредни навици. Определено смятам за нужно да се отиде в клуб, ако трябва дори да се сменят няколко клуба, но да се изкара курса. Адресите на клубовете ще ги видиш в extremno.com Аз бих ти препоръчал Екстрем или Прилеп. А доколкото знам в момента и екипът на Екстремно прави нещо като клуб.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.