Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 27.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема peshtera Elata  
Авторperko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 21:42



Niakoi znae li kade tochno se namira "Elata".Az snam che e niakude okolo gara Bov,ama veche dva puti hodime,obikolihme celia raion,no ne ia namerihme.Niakoi koito e hodil shte mi kaje li tochno kak se stiga do neia?pls



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
Автор 3aядлив (Е, не винаги)
Публикувано02.03.03 22:52



Elata e pri selo Zimevica, vypreki che po krystoslovicite pishat, che e pri Bov. Do Zimevica ima nqkolko nachina da stignesh.
No po-dobre ne trygvaj bez chovek, kojto ne q znae kyde e, kolkoto i dobri opisaniq da sa ti dali.
p.p. Ne zabravqj da si vzemesh foto-to - struva si.



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
Автор Cънчo (член)
Публикувано03.03.03 08:42



Мота да ви заведа,но зависи от това кога смятате да ходите.



Тема Re: peshtera Elataнови [re: 3aядлив]  
Авторperko (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 09:53



A do tova selo kak moje da se stigne?
Kazvali sa mi che vhoda i bil otvesen,viarno li e?



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
Автор Cънчo (член)
Публикувано04.03.03 00:31



Братко,знам какво е да търсиш Елата,защото и аз съм го правил.Затова си предложих услугите.А входа и по-отвесен и по-осемнайсетметров от това не би могъл да бъде.Така че ако нямате въже или опит в ТЕВ-мухахахахахааааа...



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
Автор3мeй (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 02:57



Брато, да немриш Елата е лесна работа. Що не пробваш със Змейова дупка. Тя е при Враца, но ти за по-лесно можеш да слезеш в Плевен. Пък и във Враца да слезеш, има доста да я търсиш, ако се въртиш около гарата.



Тема Re: peshtera Elataнови [re: Cънчo]  
Авторperko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 15:35



Imame si vsichko i ne se pritesniavam.Blagodaria ti za predlojenieto, no predpochitam sami da se buhtim da ia dirim.Nali znaesh - nai-slavno kogato si go postignal sam



Тема Re: peshtera Elataнови [re: 3мeй]  
Авторperko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 15:36



I do tam shte stignem.



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 16:41



Слушай, братле. Аз я търсих 4 часа и половина и накрая я открих както се казва с Божията помощ и късмет. Тя е в една гора, но трябва да стигнеш първо до тази гора, а гори там-много. После трябва да отидеш до 1 дърво и ще я видиш едва когато стигнеш до нея. Дупката е метър на метър в земята и е похлупена с капак! А как ще разбереш кое е дървото и в коя част на гората е-трябва некой да те заведе и да ти я покаже, иначе е абсурд да я намериш!!! Аз също бих могъл да ви водя, но трябва да се разбереме от доста по-рано.



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
Автор Cънчo (член)
Публикувано05.03.03 05:42



Успех тогава!И не се доверявайте много-много на местните-досега не съм чул някой да я е намерил по тяхна навигация.



Тема Re: peshtera Elataнови [re: Cънчo]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 10:26



Абе аз точно така я намерих, ама с навигация по мобилния, насоките на една краварка и както казах Божията помощ и късмет! И това ми отне 4 часа!



Тема Re: peshtera Elataнови [re: Fido]  
Автор Tarkus (минаващ)
Публикувано07.03.03 22:21



Аз пък с "помощта на местните" 2 дена обикалях местността, къде ли не се навирах, но неуспех!

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Ами не се надявай много...нови [re: perko]  
Автор Tarkus (минаващ)
Публикувано07.03.03 22:27



Едни познати също я търсели и накрая се оказало даже, че били обядвали върху входа и, но не разбрали!
И все пак успех,голямо шоу е да търсиш Елата.Аз вече 4 години ...

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: Ами не се надявай много...нови [re: Tarkus]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 11:55



Тази събота отиваме на Елата. Има 2 места в колата, има ли желаещи? Естествено трябва да имат поне малко опит в Т.Е.В.



Тема Re: Ами не се надявай много...нови [re: Fido]  
Авторprobcho (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 15:14



Миналата събота ходихме и се отказахме, защото има доста сняг. Ако ще ходите го имайте предвид.



Тема Re: Ами не се надявай много...нови [re: Fido]  
Авторhehe (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 06:35



mnogo interesno mi se stori tova za elata! hm, az za tova pi6a.haide, kajete kogato ya namerite ili probvate!
ne 4e i na men ne bi mi bilo interesno,ama ne sum speleolog nikakuv.:(



Тема Re: Ами не се надявай много...нови [re: hehe]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 10:11



Абе тва беше първоаприлска шега! :)
Аз ходих там в неделя (30.03), но снега беше до колене и неотъпкан и всека крачка беше по 1 подскок в дълбокия сняг. А за да се разрови входа трябва много ринене... И затова се отказахме! Като се постопли вече сериозно ще отидеме!



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
Автор lolo ()
Публикувано03.04.03 00:16



намери някой да те заведе ,защото е почти невъзможно да я намериш.аз познавам само един ,който е успял и то по подробно описание.преди и аз сам я търсил ,но не я намерих.когато ме заведоха по-късно се оказа че съм я търсил абсолютно не там къдети е.

om


Тема Re: peshtera Elataнови [re: lolo]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 17:53




p.s.
Виж страница 1 !



Тема Re: peshtera Elataнови [re: perko]  
АвторFlorimel (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 10:47



Никой не обясни на човека как да стигне до Елата. Има три варианта. Единия е с кола до село Зимевица и оттам пеша 2 км.Венеца зад който е пещерата се вижда от селото.Вторият вариант е да се слезе на гара Бов, да се изкачи водопада Скакля и все така 14 км до Зимевица.Третият вариант е с влак до Своге.Там от автогарата,която е до гарата се хваща рейс до Зимевица.Рейсове има само два пъти дневно.По последни дании сутринта в 8 и някъде към 17 часа.Най добре да се обадите на автогарата да питате.
Като ходих за първи път до Елата беше някаква отвратителна мъгла и едва уцелихме спирката на която да слезем.Ако ходите с рейс питайте някой къде точно се слиза(има голям навес за сено точно срещу спирката), защото селото е дълго и има 3-4 спирки в него.Ако некой местен ви покаже венеца, отивате до него и тръгвате покрай скалите.В единия му край има голям камък откъртил се от стената.Трябва да вървите към другия край-левия ако гледате към скалите.Върви се докато венеца свърши, пресича се нещо като малка каменна река, оттам все покрай склона отдясно се върви през гората 40-50 м.Пещерата е преди да стигнете до следващата скална стена, която е по ниско по склона.Такаче ако ви се наложи да слизате значи сте подминали пещерата.Както вече някой писа входа е покрит с метален капак.Въжето може да си вържете на рамката на капака или на скоба до съседния камък.Не е лошо да ползвате метална примка за да изнесете въжето точно над отвеса.Надолу няма нужда от отклонения.Ако някой ходи сега да си вземе ботуши.Точно под отвеса има огромна купчина кал, която напролет е доста лепкава.Иначе вътре е чисто.Ако ви се завира в тесняци в края на пещерата след езерото има сифон.През него се влиза в още една зала.Повечето будали които са ходили в Елата изобщо не са влизали там.Подхода е много кофти и трябва да си по дребен за да влезеш.Аз съм над 1.70 м и изобщо няма и да се опитам някога.Сега сифона обаче сигурно целия ще е във вода.Стига ви толкова описания.Ако някой чак толкова е приритал да ходи да даде някакъв email - ще му пратя карта на района( доста подробна).



Тема моля, прати ми..нови [re: Florimel]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 11:08



planinite@abv.bg

Ще съм много признателен. Отдавна ми се ходи там...



Тема Re: моля, прати ми..нови [re: Gogo]  
АвторFlorimel (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 11:47



Ще ти пратя утре или в понеделник.В къщи нямам компютър.Пиша от бачкането, а диска с картите ми е в къщи.И гледай като отидеш в Елата да не чупиш и цапаш нищо.Това е една от малкото запазени пещери, точно защото трудно се открива и е на майната си.



Тема NPнови [re: Florimel]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 23:37



Не се притеснявай. Занимавам се с п.дело от много години, само че не в България. Последното нещо което бих правил е да чупя. Просто географията на тукашните пещери не ми е много ясна.

Благодаря ти за съдействието.



Тема Елатанови [re: Gogo]  
АвторFido (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 17:46



Е, тази събота бях на Елата! Голем студ, снежна виелица... Но пещерата си заслужава - залата е една от най-красивите в България! Въпреки, че доста неща вътре са изпочупени, а не липсваха и мърсотии, найлончета, както и една счупена каска... Надявам се, ако някой от вас ходи да остави пещерата във вида в който я е намерил (освен ако не решите да изнесете боклуците )!
Защото в противен случай много скоро ще я последва съдбата на Пепелянка...



Тема Re: Елатанови [re: Fido]  
АвторBUHALA (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 09:45



NIAKOJ CHUVAL LI E ZA PESHTERATA V JARAMAZ KAIA, BILA NIAKADE V REGIONA MEJDU VARNA I BURGAS




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.