Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 21.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тая Темна...  
Автор 3aядлив (Е, не винаги)
Публикувано09.09.02 17:08



Носят се слухове за открити нови части. Някой да е чул нещо по-конкретно?!



Тема Re: Тая Темна...нови [re: 3aядлив]  
Автор Cънчo (минаващ)
Публикувано09.09.02 19:51



Ако е за слухове-носеха се такива и за Рижишката,че уж след блокажа имало затрупани две рускини,които имали кофтия късмет да проникват точно по време на земетресението от Вранча-1977 година.Е,опитахме се да индианаджоунствуваме,но ядец-все още една загадка от близката древност тъне в паяжини и дано поне в новия слух да има канче истина!



Тема Re: Тая Темна...нови [re: Cънчo]  
Автор 3aядлив (Е, не винаги)
Публикувано10.09.02 13:31



Т'ва за двете рускини и аз го знам. Само че, на мен ми казаха, че ако се тръгне от "След Пепита" нагоре към Режишка, било по-лесно. Не ги намерих, но както и да е - търсенето продължава.
Също така от достоверни източници /местни пастири/ дочух, че поне трима от тях са ходили до Враца, влизайки през Темна, а единия, понеже бил от Миланово, си открил връзка Режишка - Леденика, като си прекарвал и стадото със себе си.
Според други, неназоваеми /по разбираеми причини/ източници /"пещерняци"/ от Темна се стига за около два часа до Свинска, но не както мнозина лаици биха си помислили - през Изкуственото и после по пътеката, а под земята. Даже по средата на пътя били намерили съкровището на Баязид Светкавицата, но не могли да го вземат, защото Бялата жена го пазела.
Явно някой чак сега е чул за тези отколешни открития, и пуска слух, че е намерил нови части, искайки да се окичи с титлата Откривател.
Не на нас тия...





Тема Re: Тая Темна...нови [re: 3aядлив]  
Авторblacky (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 16:33



Пичове, не се занимавайте с глупости. Преди много години (~20 ) копахме като ненормални цяла зима блокажа на Рижишка и никакъв ефект, освен че щеше да ме затрупа малко. След нас и други са копали и пак не е минато. Преди копането се правиха геофизични изследвания - демек сканиране с едни жици от повърхността и наистина се доказа теоретично, че дупката продължава, но просто не може да се мине.
За Темната незнам - има вероятност за нови части, но дано някой да ги е намерил. Познавам я достатъчно добре, но си признавам, че не съм търсил.



Тема Re: Тая Темна...нови [re: blacky]  
Автор Cънчo (минаващ)
Публикувано10.09.02 17:37



Ефект от копането ви за малко е щяло да има-сега щяха да се разнасят слухове за затрупан изследовател и темата можеше да е посветена на теб.А Баязид Светкавицата ми се струва подходящ прякор за Любо фотографа от нашия блок-почвам така да му викам.



Тема Re: Тая Темна...нови [re: blacky]  
Автор 3aядлив (Е, не винаги)
Публикувано11.09.02 12:48



Преди около 10-ина години, при едно солидно качване на водите /Жеково миеше подстъпите на Пързалката и Пясъчниците бяха езерце/ на Кубаните и натакък към Въжето прелитаха стотици прилепи /беше около обяд/ в посока към Чатала. Такова гъмжило от прилепи само тогава съм виждал в Темна. Сигурно галерията, в която спят /явно неоткрита от човек/, е била наводнена. Но къде ли да я търсим?!?!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.