Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 28.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
*Кратък преглед

Тема Ima li njakoi tuka...нови  
Автор Tarkus (непознат)
Публикувано18.04.02 12:30



Ima li njakoi,koito da e prekarval poveche vreme v pestera,bez da izliza,primerno 3-4 dena? Mnogo me interesuva kakvi sa izzivjavanijata,mislite na takav chovek vatre i kak vazpriema toi nestata,sled kato izleze!

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: Ima li njakoi tuka...нови [re: Tarkus]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано19.04.02 00:39



Ми можеш да питаш Емата от Троян. Тя преди 3-4 години преседя май около месец в (брех как ми избяга името на дупката) в Троянския балкан.

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Re: Ima li njakoi tuka...нови [re: aleyan]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 09:54



Експериментите "измън времето" започва французинът Мишел Сифр, първоначално той е финансиран от НАСА. Първия път престоява три месеца, после шест, после 1 година. Абсолютния рекорд май принадлежи на сърбин, който - в края на 70те изкара, струва ми се две години под земята. В България, пак ако се не лъжа, в началото на 70 те години, четирима пещерняци от Пловдив, изкарват 30 дни в пещерата "Топчика", на долния етаж. През 1977 (да бъркам най - много с година) Алексей Жалов и Стефан Цонев, прекарват 60 дни в пещерата Сухия печ. За последните две неща има книги, за съжаление вече бибилиографска рядкост.

До 3-4 дни престоя без излизане, практически не води до никакви промени, освен ако не си се затворил с хубава девойка, тогава може да има охлузвания.

При увеличаване на престоя обаче, при всички експерименти се забелязва едно и също нещо. Увеличаване на цикъла спане - будуване. Ако не ме лъже паметта се отиваше към 24 часа сън и 40 часа бодърствуване. Най щуравото, но не невероятно обяснение е, че това е естествения биологичен ритъм на човека. Настоящия му е бил наложен от денонощието на новата плането на която се е настанил.

Във всички експерименти хората под земята са имали телефон само с микрофон. По него са давали непрекъснато информация за състоянието си. Алекси Жалов беше провеждал и някакви експерименти за промени във физиологията и физическото състояние, но в тях нещо особено изненадващо, особено за неспециалисти, нямаше.

На психиката обаче, дългите престои се отразяват зле- Когато се запознах с Мишел Сифр, той вече си беше откровенно изкукуригал.

Радвам се ако съм бил полезен имоля да бъда извинен за някоя неточност. Тя не ще да е от принципно значение. Множко ми станаха годинкитееееее



Тема Re: Ima li njakoi tuka...нови [re: Дъpтakът]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 10:49



А за двегодишния рекорд на сърбина Милутинович - къде го имаше това, не мога да се сетя, наскоро излезе, ама в сръбски сайт ли бе? Та голяма веселба - по време на експеримента, Милутинович бил честичко засичан в кръчмата на съседното село (от другата страна на баира). Човекът намерил втори вход (т.е. изход)



Тема Re: Ima li njakoi tuka...нови [re: Tarkus]  
Автор Гиpoc (Шефо на ОлЧЗ)
Публикувано19.04.02 11:09



мда
ами бех по напушен на излизане отколкото на влизане
но затова повече може да разкаже Креша



Тема Re: Ima li njakoi tuka... [re: Дъpтakът]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано22.04.02 14:46



Да, книжките за българските опити ги имам, мисълта ми беше за последното - Птичата дупка. Детелина Маринова (Джес) май даже напоса дипломна работа по резултатите от експеримента.

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Re: относно експериментитенови [re: aleyan]  
АвторJess (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 14:16



Я аз да се намеся с малко информация: Споменатата дипломна работа касаеше промени в организма при кратковременни прониквания и съдържаше проект за изследвания при продължителни престои. Ама не вярвам да я намерите, защото някой много бързо я открадна от библиотеката на Спортната академия.
А Емата (ТОВА Е ТАЙНА!) не изнесе НИКАКВИ резултати от престоя си в Птича дупка.
Навремето имах идея да правя малко наука с резултатите от продължителни престои в пещера, ама не - в тая държава парите се раздават не за наука, а за "демокрация".
На който му е интересно, нека да знае, че такива експерименти за продължителни престои са правени много, но резултатите, по обясними причини, са засекретени от заинтересованите институции. Или се предлагат в усреднен и напудрен вид. Та аз имах късмета да изровя части от дневниците за девет такива опита. И познайте какво става (с малко математика): Независимо къде и от колко хора е провеждан опита, в течение на месец и нещо субективното им денонощие расте, спазвайки ЕДИН и СЪЩИ математически модел, докато се закове на стабилните... 72 часа! Любопитно, а? Особено за военните... А университетските физици не можаха да изровят космически цикъл с такъв период. Обяснението оставям на вас...






Тема men me interesuvasheнови [re: Дъpтakът]  
Автор Tarkus (непознат)
Публикувано24.04.02 07:44



Blagodarja za informazijata! Interesno!
Men obache poveche me interesuva psihologicheskata strana na nestata - promenja li se vizdaneto ti za prirodata ili ,da rechem, za sveta kato zjalo sled prestoja, obhvasta li te dalbok strah, ili pak, naprotiv, chustvash se sjakash si nameril doma si?
Zalko che gi njamam tezi knigi.

A twinkling light,hidden behind the mirror.


Тема Re: men me interesuvasheнови [re: Tarkus]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано24.04.02 20:12



Хмм.. Какво да ти кажа! Отговор на тези въпроси може би ще намериш ако сам проведеш подобен експеримент!

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.