Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 02.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Абе, пещерняци...нови  
АвторXepпeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 21:54



Кой от вас ще ми открие пещерния протей (Protaeus anguinus), та да влезе в Акта Зоологика за вечни времена, че и някой лев (долар) да изкара?

Животното е замноводно (като саламандър) и е чисто бяло, около педя и нещо, с червени външни хриле, които приличат на две храсчета от двете страни зад главата, сляпо е, краката му са несъразмерно мънички като задните са много далеч от предните, опашката му е странично приплесната.

В целия свят го има само в пещерата Постойна край Адриатика, но не е изключено да се намери и в други пещери на Балкана.

Хайде наработа и на слука.

Не го трепете!!! Много рядко животно е и е напълно безобидно.



Тема Re: Абе, пещерняци...нови [re: Xepпeтoлor]  
Автор (*) (spestiavam)
Публикувано11.11.01 13:39



[

Редактирано от (*) на 11.11.01 13:42.



Тема Re: Абе, пещерняци...нови [re: Xepпeтoлor]  
Автор Smol (Непредсказуем)
Публикувано04.01.02 16:55



Info:
Протея е и рекордьор в животинския свят по продължително гладуване - издържа до 5 (ПЕТ) години без да яде нищо.



Тема Re: Абе, пещерняци...нови [re: Smol]  
АвторXepпeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 21:11



Това добре. Ама аз не събирам информация...имам достатъчно.

Ама, хайде де, кой ще го улови,та да се покрие с вечна слава (а и парици ще има).



Тема Re: Абе, пещерняци...нови [re: Xepпeтoлor]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 15:17



are ne se izlagai s tia gluposti s parite i t.n a, stava li?
che sum mnogo chustvitelen na tema "neshta ot peshteri" <-> "pari"

znaesh mnogo dobre che protei tuka niama da namerish, nai-mnogo niakoi internet-protei - ako iskash ste ti pratia bezplatno.



Тема Ти се излагаш с фобиите и предразсъдъците синови [re: Hacko]  
АвторXepпeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 23:20



ако някой намери Протея (защо в Постойна да го има, а никъде другаде на балканите) ще сподели част от хонорара за публикацията (освен ако не е и зоолог и не си го публикува сам). Това е ставало и става при открития всеки ден. Така е честно.

А на този свят (за зло или за добро) мотивировката "пари" е реалност. Все пак като идеш в магазина, няма да ти датат сирене безплатно само защото си открил едно земноводно.

Така стоят нещата. А ти си бъди чувствителен на каквато искаш тема и върши неща безплатно. Утопиите и саможертвата също са човешки привилегии...

И се оглеждай за протейчето! Не е сигурно дали го има и даже е по–вероятно да го няма, но и никой не може да каже със 100% сигурност и че липсва в България. А нищо не пречи на този форум да се предупреди пещерното братство да си отваря очите.



Тема Re: Ти се излагаш с фобиите и предразсъдъците синови [re: Xepпeтoлor]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 18:07



znaesh li che mi e pisnalo ot niakakvi psevdo ucheni koito se motat po peshterite i si misliat che praviat neshto koeto se kazva nauka.

sled tova praviat niakvi glupavi publikazii deto i edno dete moje da napishe po-dobre ot tiah.

daje se e stigalo i do sluchaite kogato "uchenite" sa troshili i razrushavali peshteri u nas i unikalni obrzuvania, fosili i t.n.

taka che zareji tova s moite fobii i predrazsuduzi ami si pomisli za tova che kato tolkova mnogo iskash da otkriesh neshto - idi i go otkrii - vmesto da mi govorish niakakvi gluposti che ste si razdelim parite ot velikata ti publikazia hahahahah, ako si pecheleh taka parite hahah - leleeee ;))))).

taka che proteia te chaka - znaesh kude moje da go namerish eventualno i u nas - hodi i go debni, ima dostatuchno peshteri po Iskurskoto defile s podzemni reki - ako e niakude - tam ste da e ;). uspeh ;)



Тема Псевдоучени???нови [re: Hacko]  
АвторXepпeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:16



Много ми е интересно да чуя дефиницията ти за псевдоучен.

Още по интересно ми е как ги надушваш на интернет. С кристално кълбо?

И не се прави на покровител на скалните образувания, защото ако НАИСТИНА те беше грижа за тях щеше да си противник на пещерното дело. Защото пък на мене ми е омръзнало от двуличници–"покорители на природата", които лазят по канарите за спорт и да лекуват комплекси, дупчат ги със халки, овесват ги с въжета и ги смятат за своя собственост.

Колкото до протея и пещерите с подземни реки, има една теория на вероятностите. Колкото повече очи гледат... – нали се сещаш. Ако не се, късно е....

А наука се прави и с публикации. Иначе всеки щеше да е откривател на калинката и тя щеше да има толкова имена, колкото са откривателите и...

Аз ще предложа половината от приходите от евентуална публикация (па дори и да са общо два лева) на човека който е помогнал, колкото и странно да ти е това. Честните хора така постъпват. Ако си ти, виждам че няма да приемеш, защото ти е унизително. Но не всички са на твоята морална и финансова висота. За щастие!

Гледай да не си затриеш фенерчето по дупките, че имах един приятел пещерняк на времето – за три дни лутане из тъмницата му побеля косата. И преди да седнеш, опипвай за сталагмити, да не строшиш някой случайно, че е природена забележителност. А има и по–длъжки.

Успех и на тебе.



Тема Re: Псевдоучени???нови [re: Xepпeтoлor]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 15:30



niama da si gubia vremeto da ti otgovariam



Тема Re: Псевдоучени???нови [re: Hacko]  
АвторXepпeтoлor (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 16:49



В твоя случай, това е най–после една мъдра реакция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.