Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 01.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Един въпрос към всички  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:19



На брега на Маслен нос, от северната страна преди заставата се намира голяма пещера, доколкото знам без име. Викат и просто пещерата.

Като младеж през седемдесетте плувах в нея и стигах до едно стеснение, където водата свършваше и започваше една стръмна скала, която беше така послана с прилепско гуано и толкова хлъзгава, че беше невъзможно да се продължи. Влизал ли е някой там и знае ли се какво става по–навътре. Преди да ги изтребят в нея се размножаваха тюлени но в тази част преди скалата просто няма къде да се стъпи а камо ли да с еражда и отхранва тюленче... Сега тюлените отдавна ги няма, но ми е интересно какво знаете за тази пещера...

Вовата



Тема Re: Един въпрос към всичкинови [re: Boвaтa]  
Автор pipistrellino (хвъркато)
Публикувано18.01.02 09:02



Аз, за съжаление, нищо не знам, но звучи интересно. Вход само откъм морето ли има? И колко (приблизително) е дълга?

"Някъде, нещо невероятно чака да бъде открито"


Тема Re: Един въпрос към всичкинови [re: pipistrellino]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 18:10



Входа е само откъм морето, ако се исключат няколко "комина" през които струи светлина. Тя е грамаден, полунаводнен процеп, надводната част е около пет–десет метра висока, а подовдната пет шест метра дълбока. Навътре, дотам докъдето аз стигнах, е около 15 – 20 метра...

Но тези размери са много приблизителни – не съм бил там от 1976 година.

Вовата



Тема Re: Един въпрос към всичкинови [re: Boвaтa]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 23:33



Zdrasti,
miastoto e super! biahme tam tova liato - nablizo se provejdashe i lekovodolazen kurs. No ne hodih - hodih po-natam v predishnia zaliv (sever) kudeto vidiahme stado ot okolo 35-40 delfina (dosega tolkova mnogo ne biah vijdal)
Peshterata e procep (ne e varovik skalata). Edin moi priatel vliza v neia po vreme na lekovodolaznia kurs - ste govoria s nego i ste ti kaja podrobnosti.
Nishto chudno predi da e imalo tuleni. miastoto e vse oshte divo. (dano da si ostane takova)



Тема Благодаря ти, Наско!нови [re: Hacko]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 19:07



Ще ми бъде интересно.

А тюлени е имало. Аз преди много години лично съм виждал веднъж. Може би е бил един от последните. Тази пещера, заедно с тези около Калиакра (където не съм бил), а и някои около Резово са и едниствените места, където тюлените са се размножавали. Дълги години са били преследвани от рибари, заради убеждението, че навлизали в даляните заради рибата в тях и късали мрежите. Но мене, ако питаш, туризма ги довърши (както и всичко останало). Няма ги вече "морските мечки".

Вовата



Тема Re: Благодаря ти, Наско!нови [re: Boвaтa]  
Автор Hacko;) (karai)
Публикувано21.01.02 19:27



zdrasti,
hodil sum v tezi okolo Kaliakra - dori predi niakolko godini vidiahme tiullen tam, hodil sum i na Rezovo - tam ne sum zasichal....

Loshoto e che predi .... 5-10 godini imashe mnogo seriozno zamursiavane na cherno more (togava raboteh v edna eko-laboratoria v Sozopol :) i za niakolko godini mu biaha razkazali igrata. Edva naposleduk se zabeliazvat obnadejdavashti rezultati... i moje pak da se poiaviat tulenchetata ;).

no ot vsihckite mesta - za momenta nai-zapazeno e na Maslen Nos za kudeto govorim i predi Rezovo, sled barierata. Vse oshte horata ne sa go osrali s tehnite .....

priatela za koito ti govoreh e v kazarmata v momenta i neznam koga ste go chuia ;))))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.