Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 03.06.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Що си къткате пещерите? Те не са ли на всички?нови  
Автормeнтeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 16:09



Не че съм супер опитен по проникването в дупки, но имам усещането че се справям чат-пат. Въпросът ми е от къде да взема информация за пещерите в България - къде какви пещери има, степен на трудност, дължина, карти на пещерите и местността, където се намират, дали са красиви, колко са опасни и т.н. Трябва ми нещо като справочник за младия пещерняк. Спомням си преди време как така по един справочник тръгнах по планините по разни хижи, а сега вече редовно водя групи из Рила, Пирин, Стара Планина и Родопите. Не е трудно, само да имаш малко инфо и много ентусиазъм. Имам чувството, че тази информация нарочно хорицата, които си я знаят си я къткат и не искат да пропеят освен ако не им кацнеш в пещерното клубче. А на мене проблемът ми е че не мога да идвам 2 пъти в седмицата на курсовете за пещерняци или нещо такова, щото все пак ходя на бачкане и то до късно. Да не говорим, че не съм от София. Знам че вандалите разрушават всичко хубаво, което е лесно достъпно, но трябва ли заради това всички да са лишени от информация. А може би греша? Може би пещерите трябва да се знаят само от "посветените", за да се опазят. Как мислите? А може пък да има някъде инфо по темата. Аз доста порових из нета, ама йок... Много ще се радвам ако ми препоръчате 5-6 места като за начало. Бих помогнал и за изграждането на сайт, където да публикуваме информация за пещери, щото разните клубчета явно не правят нищо в тази посока. Сори, ако не съм прав. Нямам нищо против клубчетата, но нямам възможност да ги посещавам.





Тема Re: Що си къткате пещерите? Те не са ли на всички?нови [re: мeнтeтo]  
АвторKalin Extreme (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 23:52



Stoto batka pesterata e hram, a wseki ne moze da wliza w hrama, osobeno ako e s nechisti pomisli. Az lichno sam hodil 5 godini po pesteri bez da sam w club. Nikoga ne sam imal problem da namiram informatsia, no za da ia namerish triabwa naistina towa da ti e mania.
I opste nesto 5 godini sam hodil po pesterite i ne sam imal nito edin incident. Towa e obache zastoto biah minal kursa zadochno-tyrsejki sam informatsia za wsichko.
Oswen towa predi da se zapisha na curs i az si misleh che niama da imam wreme. KAto se zapishesh obache pochwash da mislish za wremeto po drug nachin. Sledi www.clubexteme.org , ot oktomwri maj pochwa now kurs.
I nakraia za da widish che ne sam losh chowek na caves.hit.bg ste namerish edna moia stranitsa ot wremeto, kogato ne biah w Extrem



Тема Значи си ги къткаме, а?нови [re: мeнтeтo]  
Автор pipistrellino (хвъркато)
Публикувано17.09.01 09:28



Правилно предполагаш, че вандалите ги унищожават и вече човек се замисля, преди да насочи непознат към някоя дупка. Неизбежно е да не се сблъскаш с предпазливостта на ценителите на пещерите .
Не е нужно и на клуб да се записваш - достатъчно е да си в тези среди. Но виж за "екстремната" част учител си трябва. Аз научих почти всичко, което знам извън клуб, но не забравяй, че е необходима материална база (а тя не е евтина за сам човек) и способен инструктор (и това е жизненоважно). Де що книжка имаше, ми е минала през ръцете, т. е. и книги има, и сборници с лекции има, и страници в интернет има, стига мерак да имаш да търсиш. И за да не ни се ядосваш чак толкова: free.bol.bg/bosnek, www.edelweis.com, www.kashkaval45.com (ако не се лъжа), страница на ПК Прилеп (адреса можеш да видиш по-надолу в темите), страница на БФСп (там има много чуждоземски линкове) и т. н. и т. н. Просто порови, човече! Нали знаеш - няма не мога, има не искам (шегувам се, да не се впрегнеш).

"Някъде, нещо невероятно чака да бъде открито"


Тема Re: Що си къткате пещерите? Те не са ли на всички?нови [re: Kalin Extreme]  
Автормeнтeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 11:49



мерси за отговора. ти ме насочи към разни места, където мога да си намеря инфо за пещери. явно не съм се ровил достатъчно в нет-а. 10x



Тема Re: Що си къткате пещерите? Те не са ли на всички?нови [re: Kalin Extreme]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 11:51



www.clubextreme.org ne baca.
imash li idea koj e wsyshtnost sajta na tezi "Extreem" ako ne e tozi?



Тема Re: Значи си ги къткаме, а?нови [re: pipistrellino]  
Автормeнтeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 11:55



10x. samo 1 ot linkowete bachka, no kato imam wreme shte gi izdirq i drugite. waznoto e che sym meraklia. a towa stiga, kakto i ti kazwash...



Тема Re: Що си къткате пещерите? Те не са ли на всички? [re: Niki]  
АвторGrigor (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 11:25



weche baca.
imashe problemi do skoro, ama sega wyrwi.
hodi go wish pak:

http://www.clubextreme.org



Тема Re: Що си къткате пещерите? Те не са ли на всички?нови [re: мeнтeтo]  
Автор aleyan (известен)
Публикувано23.09.01 13:21



Привет! За съжаление информацията, дето я търсиш не е много разпространена (няма много публикувани книжки). А в нета явно не си потърсил както трябва-пловдичани имаха нещо, което ще ти свърши работа. А за курсовете не си прав! В пещерите все пак от време на време си трябват специфични умения и знания. За книжки провери в библиотеката (има едно старо издание - "Пещери - туристически обекти"). Освен това наскоро публикуваха и пътеводидел за част от врачанските дупки.
Успех!



Тема emi ste si gi.... taka sedqt nehstata...нови [re: мeнтeтo]  
АвторYory (Нерегистриран)
Публикувано30.09.01 14:11



Slushai pich...
poznavam nqkaolko kato tebe... koito trugnaha po peshterite i po planinite samo s karta i putevoditel..... ediniqt go vijdam vsqka sutrin v ogledalaoto....
No za men ti si poredniqt samoubiec...
Towa ne e shega rabota.... ne e kato sled kato te izmokri dujda v planinata da vleznesh v toplata Hija i da piesh edin chai v konqk....
tam ti e studeno.... izlizash na vun i na vun ti e studeno... diskopatiqta i revmatizma.... i te shte te spohodqt rano ili kusno.... kolko chesto ti ne e sluchvalo da se preoblichash.... i da oseshtash (-10) gradusa kak priqtno te poshtipvat...kojata...... ili da si jaden... da imash woda.... no tq da e zamrujnala.....
da te boli vsqka stava ot tqloto..... sled kato si rabotol chaove pod zemqta....i to za kakwo za da produljish....peshterata.... men me zadovolqva zerultata...puk makar i toi da e che sus sigurnost nqma produljenie.... a teb... bi lii te zadovolilo... ili iskash samo da gledash..... da ama towa e turizum...
Peshtetite sa Osmiqt kontinent ...i tam ti si samo GOSTENIN.... pomni towa....
Ako iskash da stanesh dobur.... i da si siguren v sebesi.... klubchetata sa varianta... Shte namerish vreme...ne se opravdavai.....
Towa ne e shega rabota.... i ako doidesh pri men i mi kajesh dai info.... ei taka...nali se seshtash koi prust shte ti pokaja..... a imenno...sledniq....
zashtoto mi pisna da gledam razni pishlemeta koito si vzimet suveniri ot vsqkude....napivat se kato puberteti....a v povecheto sluchai te i sa takiva.... nadrusvat se i sled towa....nie sme bezsmurtni.... dai da pokorqvame....

Ako naistina si entusuast obache.....
Moje da otdesh vuv Federaciqta o speleologiq... (namira se na 6 etaj vuv Sportnata palata) i pitai za Aleksei Jalov... toi moje i da ti dade info.... a ako si po-golqm entusiast.... ICQ No: 39133835... ela i se zapoznai s men... pitai i shte ti se otgowori...
kak ne znam...



Тема Re: emi ste si gi.... taka sedqt nehstata...нови [re: Yory]  
Авторmenteto (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 12:21



struwa mi se che w goliama stepen si praw. che e opasno - opasno e... no ako kazesh na edin takyw kato mene "pich ne hodi po dupki, che e opasno", wqrwash li che shte te poslusha? oswen towa, az ne sym chak takyw maniac, che da hodq mokyr pri minusowi temperatiri i da pia zamryznala woda, ili pyk da se gmurkam prez sifoni i da se spuskam stotici metri s wyzeta, za da widq, che imalo prodylzenie. iskam po-obiknoweni neshta, kakto ti kazwash - da gledam (towa e turizym). narechi go peshteren turizym. shte se zapisha w Extreem. kwo mislish za tqh? dobyr wariant li sa? pyk za suwenirite - predpochitam da si gi gledkam i da si gi snimam, wmesto da gi otnasqm. wse pak mersi za konskoto ;)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.