Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 27.07.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Душника, с. Искрец  
Автор pipistrellino (хвъркато)
Публикувано30.07.01 16:39



Можете ли да ми разкажете нещо за вътрешността й - има ли ръкави, чупки, дълбоки езера и на коя е подобна по външен вид и "степен на трудност"?
Предварително благодаря!
Поздрави

"Някъде, нещо невероятно чака да бъде открито"


Тема Re: Душника, с. Искрецнови [re: pipistrellino]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано31.07.01 06:39



Ami ne znam dali Dushnika e veche tova, koeto e bil edno vreme.Blizo do pesterata se namirat edni karieri i vzrivovete ot tjah sa razrushili goljama chast ot pesterata.Taka che kato vlizash, badi siguren, che rabotnizite sa v obedna pochivka!
Inache az kato hodih proletta, ot dolnija vhod izobso ne mozeshe da se vleze - zaradi vodata i niskija tavan.Ot gornija vhod beshe po-priemlivo-imashe edno prijatno razklonenie vdjasno,koeto bavno se stesnjavashe i se nalagashe palzene v pjasak do zadanvane, kadeto ne mozesh i da se obarnesh i se nalaga da izpalzish obratno s krakata napred!Ot druga strana obache razklonenieto vljavo beshe perspektivno, ama zasto li ne si vzeh lodkata...



Тема Re: Душника, с. Искрецнови [re: pipistrellino]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано03.08.01 17:16



Здравей, Хвъркато,
Не съм ходил нанатам от няколко години. Иначе е общо 550 м дълга. Има чудна книжка на Панайот Нейковски - "Понор планина", малка тур. библиотека, някъде от 80та г. Та там има карта и хубаво описание на Душника. Иначе си спомням разходка (като влезеш от шосето, голямата зала и у ляво), малко лазене по фасетки и езеро-сифон накрая. Събира маса води от планината и сега й е времето, че е по-суха:))
Поздрави,
Т-гер



Тема Opasnostнови [re: Typиcтyнrep]  
АвторKalin (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 22:07



Az sam Kalin ot club Extreme.
Prosto iskam da wi predupredia, che towa e edna opasna pestera. Wyzmozno e sled walezi da byde zapylnena do gore s woda i da se izdawite kato kucheta. Predi 3-4 godini tam zagina nemska turistka.
Dori i ako niama izgledi da wali e wyzmozno walezi ot predi mnogo wreme da se otpristiat ot niakyde i pesterata da byde zaliata.
W pesterata pochti niama obrazuwania, no e interesna. E pone na men mi beshe. Wyw suho wreme sam pronikwal sled wtoroto ezero okolo 500m w sewerna posoka i e goliam gurch.
Ajde "have fun" i umnata!



Тема Re: Opasnostнови [re: Kalin]  
АвторJess (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 12:53



Вярно, че дупката се пълни с вода. Но думата ми е за немската туристка. Всъщност това е докторката на немска водолазна група, дошла да гмурка нелегално сифона на Душника. И не е загинала случайно. Толкова им е била подготовката...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.