Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 21.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема vapros otnosno Temnata na Lakatnik  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 20:22



Zdraveite,pak az vi tormozja,
Tozi pat otnosno T.Dupka.Misleh,che gore-dolu sam ja izhodil:varvjal sam po rekata,dokadeto mozese da se stigne,tocho nakraja imashe njakakva otbivka vdjasno, po neja napred i nagore,dokato se stignat edni ezera.Minaval sam i po kornizite v nachaloto,no te v kraina smetka me izvedoha do gorespomenatija pat.
Kakvo beshe uchudvaneto mi,kogato razbrah za njakakav treti pat, koito minaval prez njakakva "presa".Choveka, otkogoto go nauchih, obache nisto ne moza da mi kaze.Vie znaete li kade se namira tova?
Blagodarja za vnimanieto i za otgovorite.



Тема Re: vapros otnosno Temnata na Lakatnikнови [re: tarkus]  
Авторspeleo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 23:25



Пресата се намира след чатала в ляво, известна още като "комина" , а долната й част като "пързалката", но тя извежда на втория етаж в началото на сухата галерия "Кубаните". Ако повървиш по тази галерия ще стигнеш до разцепения камък и пак до реката откъдето продължаваш пак към "Пепитата". По двата пътя по които си минавал се стига единствено до "Пепитата". От там нататък само с лодка.
Тази "преса" за която ти говорят не ми е известна, или човека който ти е казал за нея нещо се е объркал.
Ти всъщност за какво по-точно питаш. За възможността да стигаш до "Пепитата" по различни пътища или търсиш нещо ново ( т.е. искаш да минеш след тях)?

Дано отговора ми е бил полезен:)))



Тема Re: vapros otnosno Temnata na Lakatnikнови [re: speleo]  
Авторminoss (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 18:57



be katose ka4i6 po purzalkata,v diasno se pada edna puknatina,koiato te pritiska otgore i otdolu.na tva mi vikat presata.posle izliza6 v labirinta na smurtta,i ot tam na kubanite.



Тема Re: vapros otnosno Temnata na Lakatnikнови [re: speleo]  
Авторшьинkя (Нерегистриран)
Публикувано27.05.01 19:01



Мерси,Спелео,
намерих комина и пресата, голямо изживяване си беше да се мине оттам!
Обаче, прав си, на мен почна малко да ми омръзва все да стигам до едно и също място.Затова наистина ще те попитам как се стига отвъд Пепитата!



Тема Re: vapros otnosno Temnata na Lakatnikнови [re: tarkus]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано06.06.01 18:25



До Кубаните /Павираната галерия, както била наричана преди/ има три основни пътя:
1. Чатала;
2. Срещу течението на реката;
3. През пързалката, като там има няколко варианта:
- през комина излизаш направо на Кубаните;
- през втора преса и лабиринта на смъртта;
- през първа и втора преса и пак лабиринта на смъртта;
-през първа, втора и трета преса и последващите тесняци /най-заобиколно е, но пък предлага емоции, предимно притискащи :-)/.
От Кубаните може да отидеш на много места, но най-посещаваното от тях са езерата Пепи. Ако те интересуват повече подробности за тях и за това, което може да се види, ако ги минеш с лодка - пиши.



Тема Re: vapros otnosno Temnata na Lakatnikнови [re: шьинkя]  
Автор Xacceл (Medium)
Публикувано09.06.01 20:10



Аааа - недйте така бре хора! - защо пропускате първият етаж на стаарата дупка!
(първи,ако броим входния като втори,чатала - води до третия - аз поне така си ги броя)
Мен лично въпросният най ме кефи
(отбивката преди стълбичките в галерията към водопада - вдясно - хорозинталната цепка и все напред)



Тема Re: vapros otnosno Temnata na Lakatnikнови [re: Xacceл]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано12.06.01 17:37



Аз лично умишлено не я споменах. Не за друго, ама да не тръгне някой сам да влиза там /към Трапезарията/, без да познава пътя. Ако някой иска да влиза в "Новата галерия" е по-добре да го направи с водач.
П.П. Прониквания там от хора, които не познават пещерата не един път са водели до неприятни изживявания.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.