Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Социално-педагогическото консултираненови  
АвторNikcho (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 19:26



Някой има ли нещо статии, реферати, дипломни на тази теми!?!?!



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: Nikcho]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 16:40



Виж:

Мерджанова, Яна; Наръчник на професионалния консултант, София, 2001 г.
Има го по библиотеките.
успех



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: aaa]  
Автор nikcho.az (непознат )
Публикувано22.09.06 12:20



Благодаря, ще погледна

А я кажи ти какво си завършил, да не излезем състуденти нещо:):):)



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: nikcho.az]  
Автор rashi ()
Публикувано26.09.06 15:57



Здр., аз съм "ааа" ;) Завършила съм "социална педагогика" във ФНПП, а дипломната ми беше свързана с консултирането на семейства. А ти?





Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: rashi]  
АвторPhD (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 21:15



Az dokturant po socialna pedagogika. Obshto vzeto socialno-pedagogicheskoto kobsultirane, ako trqbva da budem chestni e edno izmisleno poniatie. Za sujelnie trqbva da go izpolzvame, zashtoto taka iskat nqkoi profesori, za da moje tqhnite ruski diplomi da sa validni. "Socialno-pedagogicheskoto konsultirane" e na praktika socialno konsultirane s cel podpomagane na individite izpadnali v trudna situacia ili s cel prevencia na takiva iavlenia. Literatura ima mnogo. Taka che nqma da imate problemi. Venka Kuteva ima takava kniga kudeto e prepisala ot dosta mesta, taka che moje da ia polzvate.



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: PhD]  
Автор nikcho.az (непознат )
Публикувано28.09.06 13:07



Абе и на мен ми се струваше, че този термин "социално-педагогичеко консултиране" е нещо натруфен някак си, а то какво било:) Иначе темата е почти готова и трябва да сядам аз да се подготвям и за моята:):):):) Та в този ред на мисли, да сте срещали някакви материали за консултирането чрез специализираните печатни издания(примерно сп.Бебе, Аз жената и т.н. от този род, които са пълни със съвети), интернет консултиране - това чрез различните странички и всякакъв вид натрадиционо (пак)социално-педагогичеко консултиране. Нещо като теория има ли някъде!?!?! А RhD ти във ФНПП-то ли си докторант или другаде. И колеги, я къжете къде може да се реализират такива като нас, защото за наще длъжности търсят или психолози или социални работници, но не и социални педагози!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Въобще нас май ни няма никъде на пазара на труда!?!?!



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: nikcho.az]  
АвторPhD (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 22:03



Първо, няма по света такова животно "социален педагог". ФНПП го направиха,за да са в контра на "Социалните дейности". Истината е,че и "Социални дейности" няма по света. Социални дейности е тотално размито понятие и влиза в него:образование, подпомагане, заетост, застраховане,социология и т.н Хората са си казали "Социална работа", но в БГ всеки гледа да изкриви понятието, разбира се в своя полза.
Написаха го Социална педагогика, за да може да четат лекции професори по педагогика. А, Социални дейности направиха,за да могат да четат всякакви други, дори и хора с физкултура,четат в БСУ и НБУ /доц.Мария Ганева/
Второ, вие учите за помагащи специалисти и ще си търсите работа в тази сфера. Хубавото е,че имате и педагогическа правоспособност.
ФНПП или ФП , според мен и в двете е ниско качеството и се разминава от всякъде със световните стандарти. Повечето професори и доценти,освен руски и тук-там френски друг език не знаят. Повечето нови източници са англоезични.
От сега търсете реализациа,особено в неправителствения сектор.
И трето, няма значение къде съм доктурант.



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: PhD]  
Автор nikcho.az (непознат )
Публикувано29.09.06 00:42



Ок. Извинявай за въпроса за докторантурата

Иначе за дипломата, аз много се издразних, като на нея пишеше само педагог. Първо немога да бъда педагог в нието едно учебно заведение, само в специализираните такива. Второ в сосиалната сфера не ни искат, защото именно четата на дипломата педагог!?В неправителствения сектор има работи, но за психолози и социални работници(социални дейности).В държавният сектор-първо връзки, второ заплата около 250лв.За нивото на фнпп съм съгласен, за др. незнам. Учат се много интересни работи, но без ниакква реализация и наистина всичко изглежда като изкуствено зашито, просто за да има такава специалност!?Та така - интересна и хубава специалност, но без преквалификация към психологията е без реализация лично за мен:)



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: nikcho.az]  
АвторPhD (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 13:51



Не е така. Имаш възможност за реализация,но парите са малко. Колкото за връзките,да трябват най-вече в държавните учреждения. Аз лично съм против за сливането с психологията. Помагщия специалист работи на много по широка основа. А себе си може да приемаш за социален работник, защото учебния план е много общ с този на социалните дейности. И на Вас и на тях им преподават хора,които и хабер си нямат от социална работа и са главно педагози. От теб зависи да избереш твоя път.Никой няма да те вземе на рабта само заради дипломата.Междувпрочем един съвет, опитай като начало доброволен труд в някое НПО.



Тема Re: Социално-педагогическото консултираненови [re: PhD]  
Автор nikcho.az (непознат )
Публикувано29.09.06 17:06



За съжаление си много прав/а - дипломата не значи, осигуряване на работа. Поне един център за кариерно развитие да имахме във фнпп, ама и това нямаме;) За нпо-то, ами пробвах-изкарах известно време в една организация(доброволен труд), но е такова гадно отношение към нас, че направо

Абе здраве да е, все някак си ще се подредят нещата, ако не ние ще си ги подредим:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.