Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Искам да уча педагогика-какви са условията  
Автор yoanence (непознат )
Публикувано06.09.06 21:50



Кажете,какво трябва да направя ,за да запиша педагогика.Изпит ли се дьржи и по какво и в кой университет е най-изгодно,може ли да се вземат ,по бьрзо изпити,като срок и колко време се изучава.Почти нищо не знам ,но ми трябва за много важна дльжност.Моля Ви помогнете



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: yoanence]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 12:58



Zdrasti. V Sofia pdagogika se uchi v SU. Ili FNPP ili f-tet po pedagogika. kandidatstva se po ustanovenia red t.e. chrez polagane na izpit (po litertura, istoria, geografia ili drugo - ne pomnia tocno koi biaha opciite). Idi do universiteta i proveri, ili si kupi kandidatstudentski spravochnik.
Za srokovete na izpitite ne zanm - vsichkoz avisi ot individualni ugovorki s prepodavatelite.

Uspeh ;)



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: aaa]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано12.09.06 17:28



Благодаря ти много ,само ще те помоля отново да ми напишеш но по разтьлкувано другите 2 унижерситета които си изброила след Софиискиз.Значи сьс географиз може да се кандидатства,страхотно.Защото аз сьм завьршила икономика и когато ме приемаха ,кандидатствах именно с география ,но явно ще трябва да се заема да проверя .Благодаря ти много



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: yoanence]  
АвторNikcho (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 11:16



Другите 2 не са университети, ами факултети към Софийският университет:) ФНПП=Факултет по начална и предучилищна педагогика и др. е педагогическият факултет. Във ФНПП се учи главно педагогика за малките, 1-4клас или за в детската градина. МОжеш да учиш и социална педагогика, но там си излизаш "социален безработник" и не те съветвам, иначе е интересно де:) Иначе и в Пловдивския и в Благоевградският университет, а и почти във всички университет в БГ може да учиш педагогика, като изпитите са со горе долу еднакви. Само в частните си с тест, а понякога даже и него прескачаш:)



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: Nikcho]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано14.09.06 14:21



А кои са частни,и каква е разликата в заплащането .Сьс сигурност предполагам ,че е огромна,та значи в частните се кандидатства чрез тест а в Софийския с изпит ,правелно ли сьм разбрала и там факултетите кьм него.Понеже аз сьм "Магистьр"-икономика,та ми трябва за преподаване в университет.Кое е най доброто в случая.В Софийския ли.И ако да кога трябва да подам документи,чак на пролет ли.До колкото разбрах и с география може да се кандидатства.Благодаря ти за сьвета,но ако можеш ми отговори и на тези вапроси,защото явно е ,че си на вьтре в нвщата ,за разлика от мен.Благодаря ти още ведньж.



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: yoanence]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 18:08



Здрасти пак. Ти защо не казваш, че си магистър :) На теб ти трябва доквалификация. Няма смисъл учиш 4-5 години. Просто кандидатствай за втора магистратура в някой от педагогическите факултети в цялата страна. Учи се около 1.5 - 2 години.
http://www.fnpp.uni-sofia.bg/ - това е сайта на ФНПП към СУ Климент Охридски. Най-добре се обади там или отиди лично и разучи как стоят нещата - къде можеш и къде не можеш да кандидатстваш. Документи се подават от 25.09.2006 до 03.10.2006.
http://www.uni-sofia.bg/faculties+bg/edu+bg/about+bg.html - ето ти и сайта на факултета по педагогика.
Таксите незнам какви са. По принцип за платено обучение са високи, за държавна поръчка са към 300 лв редовно и 160 задочно. Но държавна поръчка приемат обикновено студнти от същия факултет и университет.
Изпитите са събеседване и т.н. (но не съм сигурна - просто се обади)
:)



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: aaa]  
АвторNikcho (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 00:00



Чакай, чакай!!!АКо искаш да преподаваш в университет, не ти трябва да изкараваш допълнителна квалификация, ами просто да запишеш следващата степен. Т.е. сега както си магистър по икономика, кандидатстваш за докторска степен и ако те приемат почваш да водиш и лекции или упражнения. Това е пътя в университетите. Педагогическа магистратура може да изкараш, само ако вече преподаваш и искаш да си подобриш работата:):):)



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: Nikcho]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано18.09.06 12:30



Благодаря Ви много и на двамата,да аз опитах да стана доктурант,учих като побьркана 3 месеца,писменниа изпит го взех но на устния решиха ,че не е достатьчно,а буквално сляпо вярвах и не 100 а 1000% бях сигурна ,че сьм вьтр,защото бях и единствен кандидат,но накрая ми казаха,че много знам ,положила сьм усилие,но не е достатьчно.Буквално разбиха абсолютно всичко в мен.Исках го с цялата си душа и сега ще опитам пак и няма да спра да опитвам,но незнам защо сьм се самонавила ,че като имам педагогика ,"ще си вьржа гащите малко по стабилно"може би.Да вярно е,че там кьдето кандидатствах не сьм завьршила сьщия университет,аз живея в момента в София ,но изобщо не сьм учила в нито един университет в София.Дали това сьщо има значение.Да вярно е и това ,че на устния изпит се запьнах на някои места и ,буквално блукирах ужасно се притесних и сигурно тази моя несигурност и това ,че не сьм и завьршила техния университет,ги накара да ме отрежат.Но от друга страна познавам доста хора започнали именно доктурантура,по много бьрз и лесен начин дори и с не толкова добра степен на езика и това ме кара да се чувствам още по ужасно.Но мисля си,че сега сьм по амбицирана от всякога и сьдейки по сьпруга си който беше приет преди 3 години без врьзки и без да е завьршил сьщия университет,си мисля ,че трябва и аз да успея .Но мился си ,че не би навредило ако запиша и педагогика.Ще разуча.Преди дни ме посьветваха парво да стана асистент и тогава да трьгвам кьм доктурантура,но познавам себе си и знам ,че неудовлетворя ли целите ,мераците ,мечтите или каквото и да е там,няма да се спра.Неможе да не стане когато силно го иска човек.а вие какво мислите.



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: yoanence]  
АвторHиkчo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 15:22



Сега картинката ми е вече съвсем ясна

Моят съвет е, недей да се забиваш на педагогиката. По-добре си седни и си поправи грешките, които си допуснала на изпита за докторксата степен. А и наистина съществува малко "гледане на криво", като не си завършила тяхният университет, а пък искаш при тях да работиш. Доста трябва да се поузориш. Успех



Тема Re: Искам да уча педагогика-какви са условиятанови [re: yoanence]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 16:06



Здрасти! Никчо е прав. Разбира се, че няма нужда да записваш педагогика, след като вече си стигнала до някъде.
Няма проблем, че си от друг университет - ако си научиш материята добре, ще ги разбиеш с познания и ще станеш докторант. Не се отказвай.

Единственият ми съвет е да си погледнеш малко правописа (допускаш някои грешчици) - без да се обиждаш ;)

Стискам палци






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.