Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Писна ми...нови  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 17:43



...от министри в образовонието, които не само не знаят и не разбират проблемите на учениците и учителите, но и се чудят как да измислят по-големи небивалици в училище. 9 май щял да бъде Ден на ученическото самоуправление и няма искаш-неискаш - ученик ще ти преподава урока.Добре! Но ти трябва да му го разясниш, да му напишеш план и т.н. и в часа да си там и да му помагаш ...И това във всички класове.И защо е нужно това. Утре ще ми каже ученикът, че учителството е лесна работа и учениците дори може сами да се оправят.Всяка жаба да си знае гьола!



Тема Re: Писна ми...нови [re: yчитeлka]  
АвторИмпpиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 21:46



Душа, това не го измислил той, а зам. министърът му, Кирчо..., но все тая.



Тема Re: Писна ми...нови [re: yчитeлka]  
Авторyчeниk (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 16:44



Някои ученици ще се справят по-добре от някои учители.

Все пак не всички учители са на Вашето високо ниво на преподаване.



Тема taka e [re: yчитeлka]  
Автор morti6a (непознат )
Публикувано18.05.06 09:07



ne se iadosvai!
pogledni go ot kam hubavata strana-pone edin den niama da predava6
to po dobre niama da stane,prosto se primiri.



Тема Re: Писна ми...нови [re: yчитeлka]  
Автор Refine (ycмиxнaтa) ()
Публикувано18.05.06 11:43



Типична реакция на учител с ограничено мислене. Прощавайте, г-жо/г-не, но вие излагате тази достойна професия.
Изглежда, вие по презумпция смятате учениците си за идиоти, щом ви безпокои това, че ученикът няма да оцени и разбере сложността на професията ви. Не желаете да правите никакви промени в остарелия начин на преподаване - от 50-те години на миналия век! - нито в архаичния стил на общуване "учител-ученик". Става ми ясно, че и много щадите усилията си, щом писането на план за часа ви се струва нещо извъндерно и неправилно да правите. Апропо, доколкото знам, преподавателите ТРЯБВА да имат планове и разбивка за темите на часовете си (независимо как ги наричате)

И да ви светна, този почин хич не е нов. Завършила съм езикова гимназия през 1987 ние всяка година имахве такива дни на самоуправление и преподаване на уроци вместо учителите. И аз, и моите съученици с удоволствие и същевременно с респект към работата на учителите участвахме и се борехме за правото на участие в тези дни! И наум не ми е идвало да принизявам професията и способностите.

Професията я принизяват такива като вас - с остарели, закостенели методи, с нежелание да научат нещо ново, с непознаването на съвременната техника и с нулевите си знания по чужд език. За компютри няма да говорим....Жалко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.