Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема какво става с детето ми ?  
Авторselena (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 09:10



Имам син на почти две години. Досега не съм имала никакви проблеми с отглеждането и възпитанието му. Но от два - три месеца насам нещо му стана- не спи добре, много плаче през нощта, много се глези, посяга, хвърля всичко което му попадне в ръцете,когато се ядоса - с две думи,стана съвсем друг. Не ходи на градина/но мисля да го запиша в скоро време/ Водих го на лекар,но изследванията,които му направиха показват,че е напълно здрав и ни посъветваха да се обърнем към детски невролог. Аз имам едно съмнение относно тази промяна в него - това лято гоизпратих при баба му идядо му, които живеят в друг град да поседи при тях, като баба му се грижеше за него, а аз започнах работа. В рамките на 3-4 месеца той с по 2-3 седици беше при тях,с по 2-3 седмици при мен. Дали тази промяна и раздяла така го изнерви? Въпросът ми е как да постъпя , как да се държа с него за да бъде онова спокойно и нелигаво дете ?



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: selena]  
Автор simna (непознат)
Публикувано09.09.05 21:38



опитайте се да си спомните кога възникна този проблем и времето на възникването му съвпада ли с някакво "събитие" в дома вви?



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: simna]  
Авторбaмбyчa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 14:40



здравей ,
аз съм майка на 2 деца .Едното ми е доста по голямо от твоето и искам да ти кажа да не се тревожиш.Всяко дете минава през тази фаза -започва да посяга става неспокойно нощем, защото почва да сънува преживява емоциите от деня..Това от самосебе си ще премине ....не се тревожи,дръж се както и преди с его но бъди строга и справедлива .



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: selena]  
АвторPANDACHlNA (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 18:13



Cъгласна съм с теб, че може би поведението на детето ти е продиктувано от промяната, настъпила в живота му. колкото и да обича баба си, то иска да бъде с теб толкова време, колкото сте прекарвали заедно преди, и това го афектира. Той реагира по единствения възможен начин, защото не може да се изрази с думи, не може да опише чувствата си, а и вероятно му е трудно да ги идентифицира. Не се опитвай да му угодиш по всякакъв начин. Дръж се с него както и преди, но нека той почувства, че го обичаш все още толкова силно.
Разбира се, всяко дете преминава различни етапи в развитието си и е възможно това да е просто етап, който дори да няма много общо с това, че не е при теб постоянно.
Ако поведението му продължава да е такова, помисли дали да не се консултираш със специалист педагог или психолог, но мисля, че ще се справиш сама.
Успех!



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: selena]  
Авторkaпpизнaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 10:32



Спооред мен на детенцето са му пораснали изискванията за повече внимание от ваша страна към него.
Опитайте да играете повече с него, да разговаряте постоянно , да му разказвате приказки, да го водите в зоологическата градина и т.н.А за градина му е много рано.



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: kaпpизнaтa]  
Авторdete (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 23:13



Ne e rano za detska gradina,obratno:mnogo mu e nujna v takav moment!



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: dete]  
Автор vencci (ХОРОСКОПИЕ)
Публикувано17.12.05 10:46



Има нужда от контакти с други деца.
Подобно нещо се случи и при нас. Заведохме я на детска градина / ясли / .
Детето рязко се промени в положителна насока, но му беше трудно в началото. С радост и настроение я посещаваше.
Подобно отношение има днес и към училището.

Лично мниние от личен опит.



Тема Re: какво става с детето ми ?нови [re: selena]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано24.01.06 11:14



По-скоро се касае за "ранен пубертет". Става самостоятелен и е по-нервен. Децата също се изнервят, не мисли, че им е розово пред очите.
Да го изнерви раздяла...не, това е било лятото.
Запиши го на градина и свикни с мисълта, че ще става все по-различен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.