Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Необходимостта от ЯСНО РАЗГРАНИЧАВАНЕ!  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 03:35



Аз съм един от малкото....ако не единствено ИЗЯВЕН БОРЕЦ за ЯСНИ РЕГЛАМЕНТИ И ПРАВИЛА ЗА ПРАВАТА И ЗАДЪЛЖЕНИЯТА НА ЮЗЪРИТЕ И СЪЩО....И СЪЩО.....И СЪЩО.....НА МОДЕРАТОРИТЕ. / дали някой е информиран за това или не, дали го приема.......ми е все едно!/

Едно от нещата за които съм се борил от години е било:

ДА СЕ СПАЗВА ТЕМАТИКАТА НА ЕДИН КЛУБ И НЕ СЕ ПРЕВРЪЩАТ ВСИЧКИ КЛУБОВЕ В......СЕЛСКИ КРЪЧМИ ЗА БЕЗМИСЛЕН ЧАТ......./ за тази си дейност в клуб "Психоанализа и психотерапия" бях гонен, трит, баннван и накрая доведоха и "хакер" да ме елиминира......от там почна "вечното преследване"/


В този клуб пиша рядко....много рядко.
Този път се появих с ник "Трит и преследван от хакер" но темата ми беше съответствуваща на тематиката на клуба.
Лекс и др. се лепнаха за ника ми и почнаха да ме провокират БЕЗ НИКАКВО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ТЕМАТИКАТА НА ТЕМАТА МИ И КЛУБА КАТО ЦЯЛО........Започнах да се защитавам и....всички видяхте какво се получи......
Кали си получи своето и другите пухкави бройлерчета също. Бях търпелив, не се вбесих и се помъчих да съм пределно изчерпателен.....Какво всеки е разбрал - е ЛИЧЕН ВЪПРОС.


Сега искам да направя ЯСНО РАЗГРАНИЧЕНИЕ м/у 2 НЕЩА:

1. НАЧИНЪТ ПО КОЙТО Е ОРГАНИЗИРАН ФОРУМА ДИР.БГ ! В случая КЛУБОВЕ!
ПО-СПЕЦИАЛНО НЯКОИ ОСНОВНИ И НЕДОПУСТИМИ ПРОПУСКИ И ЛИПСАТА НА ВСЯКАКВО ЖЕЛАНИЕ И УСИЛИЕ ОТ СТРАНА НА АДМИНИТЕ ДА СХВАНАТ, ПРИЕМАТ И ПРИЛОЖАТ НА ПРАКТИКА ОНЕЗИ КРАЙНО НЕОБХОДИМИ ЯСНИ И ТОЧНИ ДЕМОКРАТИЧНИ РЕГЛАМЕНТИ ЗА ВСИЧКИ, С КОИТО ДА ОСИГУРЯТ НЕ АНАРХИЗМА
И КОМПЛЕКСАРСТВОТО /тип др. Муле и Кали и много други...../ И НЕГОВИТЕ ПРОЯВИ А.....ЕДНО ИСТИНСКИ ДЕМОКРАТИЧНО УЧАСТИЕ ЗА ВСИЧКИ.
При наличието на всевъзможни тематики на клубовете, интереси, нива на духовно и психично развитие и т.н. ТОВА ЗА КОЕТО ГОВОРЯ Е ПЪРВАТА И НАЙ-ОСНОВНА НЕОБХОДИМАСТ.

2. След като е направено горното и започнат клубовете да функционират регламентирано и нормално - интелигентно.....всичко останало ще си дойде автоматично на мястото. В този клуб напр. ще пишат 98% поне хора с интереси в областта на тематиката на клуба и....ще се водят интересни дебати и обмен на мнения....И същото във всички "специализирани тематично" клубове.....Но без първото - нищо няма да започне да тече плавно и нормално.....

ТОВА КАТО УТОПИЯ ЛИ ВИ ИЗГЛЕЖДА?

Като някакви "болни егоцентрични изяви на дъртофелника Оро" ли?
Как?




Необходими ли са АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ ЗА ПОВДИГАНЕ НА НИВОТО НА КЛУБОВЕТЕ-ОБЩУВАНЕТО ИЛИ.....КВО?



Тема Re: Необходимостта от ЯСНО РАЗГРАНИЧАВАНЕ!нови [re: Opo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.02.04 09:26



Уважаеми оро,

моля те да не ни даваш път в живота. остави ни сами да решим как да се изявяваме в клубовете. с какво си по-различне от хакера, който те трие? И ти искаш да наложиш виждането си както и той.

Ако би могъл да ни приемеш такива каквито сме може би и за нас ще е по-лесно да те приемем такъв какъвто си.

Съжалявам че си подложен на гонение, но може би то ще престане когато намериш за уместно да престанеш с гонението си по повод участниците във форумите.

ПОжелавам ти спорен ден и спокойни събота и неделя.



Тема Re: Необходимостта от ЯСНО РАЗГРАНИЧАВАНЕ!нови [re: Opo]  
Автор Kaily (неизбежна)
Публикувано06.02.04 12:08



За случаен ли смяташ факта, че нито веднъж не каза ясно КАКВИ СА ТВОИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ?
Не си борец за права и задължения, борец си само за права. И то не на всички, а само за собствените си права.
Ти не разбираш, че имаш и задължения.
Знаеш ли дефиницията на тази дума? Дай я.
Какво значи задължение, Оро?

В почти всички клубове и чатове пише, че ако искаш да те приемат някъде, трябва първо да се запознаеш с участниците, с начините им на общуване и после да се опиташ да влезеш в тона им. Иначе няма да те приемат.

Истината е, че не само хакерът не те приема, ти упорито се криеш от факта, че мнозинството юзери в ДИР-а също не те приемат и си насочил вниманието си само към хакера.
Впрочем- аз тук изобщо не видях изтрита твоя тема, хакерът го няма!!!

Това прави ли ти впечатление?

КОГАТО НЯМА ХАКЕР, ОРО ЩЕ СИ ГО ИЗМИСЛИ

Важното е да се говори за него, да привлича внимание. Енергиен вампир. Намери сциентолози, при теб има много, и плати някой лев да минеш курс по общуване.
Защото хакерът не е нищо друго освен въплатеното ти неумение да общуваш!

"Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече." Айнщайн


Тема ... и така....нови [re: Opo]  
Автор lex (..рохирим..)
Публикувано06.02.04 15:35



Оро, чакай малко сега, че съвсем се оплете:

1. Това, за което те провокирах беше за престъплението, което е извършено срещу теб... и всъщност разбрах, че ти нямаш ни най-малко намерение да си търсиш правата по съответния ред. А ако го направиш чрез полицията то точно това дело ще бъде катализатор на промените в ДИР-а повече отколкото двугодишните ти дълги и предълги постинги, които едва ли има и 3-ма човека, които да ги четат докрай.

2. Не съм против за борбата ти за повече административни мерки и контрол (но не прекалени, за да не се изроди в комунизъм... абе ти да не тъгуваш за комунизма?), дори бих те подкрепил. Но пък ти имаш такъв стил на говорене, че на човек може да му падне шапката... Много лъжеш, много псуваш, много обиждаш. Така не се води борба. Ако искаш да се изявяваш и като ученик на Велик Учител, научи се и на смирение и приемане на определена критика.

3. Вървиш насам натам, буниш хората за бунт да се вдигнат срещу админите, искаш да има повече контрол и т.н.... на това му се вика чисто и просто популистка пропаганда.
Това, което трябваше да направиш е заедно с тази пропаганда да набележиш точки и план за конкретни действия и него да разпространяваш.
Какво ТОЧНО трябва да се свърши, КЪДЕ ТОЧНО е проблема, КОЙ ТОЧНО трябва да отговаря, КАКВО Е НУЖНО да направят тези, които те подкрепят. Можеш добре да го разгърнеш, имаш дар слово (или по точно дар клавиатура).

Аз ли сега трябва да те уча на тия неща? То верно, че си музикант и не разбираш много от политика и бизнес, ама все пак умен човек си.

Виждаш вече две години не можеш да се справиш с проблема... защо?
Не търси грешките единствено в другите, потърси и в себе си какво си пропуснал та не си могъл да въздействаш на хората, че да се вдигнат и да си потърсят правата и да настъпи по-голям ред тук.

Айде сега като МЪЖ... седни и си напиши едно списъче с конкретни нещица, точици, подточки и запетайки и пак заповядай да си поговорим. Но да не ми изръсиш пак това, което си писал дотук, защото е пълна боза. И без много натъртвания и възклицателни, ще вземеш да (с извинение) пометнеш от напрежение.... така е братко, дедо, чичо и т.н. ОРО... спокойствие и смирение малко повече няма да са ти от излишък. По-делово и по-малко шарении за да направиш впечатление, че си наистина СЕРИОЗЕН, а не ОЛИГОФРЕНИЧЕН.

"Не ме лъжете - аз ги виждам отсъстващите!"


Тема ...Лекси, ти ме уби, направо!..:-)))нови [re: lex]  
Автор Cфaйpa (минаващ)
Публикувано06.02.04 17:11



...какво му обясняваш на този изкуфял смърдел?!...
...не мисля, че в случая възпитаната проява на отношение към едно невнятно говедо е правилна...

...оро е циклофреник...и като му дойде идиотската фаза, няма спиране...
...не можеш да налееш нищо в канчето на един разбеснял се идиот...единственото, което можеш да направиш в случая е да го вържеш в усмирителна риза...

...ти му говориш мило, а той те гледа опулено, с пяна на уста и се чуди как да те докопа за гърлото...

...мачкай говедото!!




Тема Re: ...Лекси, ти ме уби, направо!..:-)))нови [re: Cфaйpa]  
Автор lex (..рохирим..)
Публикувано06.02.04 17:31



еее ти пък
чак такова дар слово нямам... а и току виж ми харесало

"Не ме лъжете - аз ги виждам отсъстващите!"


Тема Re: Необходимостта от ЯСНО РАЗГРАНИЧАВАНЕ!нови [re: Drona]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 22:47



Ще направя ЯСНО РАЗГРАНИЧЕНИЕ м/у отделни моменти от писанието ти:

"Уважаеми оро,

моля те да не ни даваш път в живота. остави ни сами да решим как да се изявяваме в клубовете. "

Говоренето от позиция "НИЕ" е проява на слабост и стаден инстинкт. Такова животно "НИЕ" не съществува. Ако ти си избрала ролята на дойка и бавачка на др. Муле - това си е ТВОЯТ ЛИЧЕН ИЗБОР!!! Ако те води по хижи и места за пренощуване и понеже няма документи за самоличност ти го вкарваш, за пренощуване - ТОВА Е ТРУПАНЕ НА ЛОША КАРМА ОТ НЕГО в/у ТЕБЕ. И АКО ЕДИН ДЕН СЕ ОБЪРНЕШ КЪМ НЕГО ДА СПОДЕЛИ ЦЯЛАТА ЛОША КАРМА, КОЯТО СИ СИ НАТРУПАЛА ОТ ГЛУПОСТ И НЕВЕЖЕСТВО - ТОЙ ЩЕ ТИ ОТГОВОРИ ПОДИГРАВАТЕЛНО - ЧЕ НЕ ТЕ Е КАРАЛ ДА ГО ПРАВИШ И....ЩЕ СЕ ИЗНИЖЕ....В живота и тук в дира също - ВСЕКИ Е ИНДИВИД И Е НАЙ-ДОБРЕ ВСЕКИ ДА ГО ПРИЕМЕ И РАЗБЕРЕ ВЕДНАЖ ЗА ВИНАГИ.

Няма "НИЕ" в тази игра!!!


"....с какво си по-различне от хакера, който те трие? И ти искаш да наложиш виждането си както и той. "
Този въпрос е толкова ТЪП че ...дори не заслужава отговор.
И все пак:
Основната разлика м/у Оро и хакера е че Оро ПИШЕ за НЕЩА, КОИТО ДРУГИТЕ НЕ СА ОТКРИЛИ ОЩЕ. ВСИЧКО НАПИСАНО ОТ ОРО МОЖЕ /единствено при добро желание и готовност/ ДА ДАДЕ СИЛЕН ТЛАСЪК В ДУХОВНОТО РАЗВИТИЕ НА ДРУГИТЕ - ЗАЩОТО Е ДИРЕКТНО СВЪРЗАНО С ИСТИНАТА !
Хакера е комплексар, който не може да сътвори НИТО ЕДНА ОБЩОПОЛЕЗНА МИСЪЛ. Той не пуска теми, не участвува в разговори и т.н.
ТОЙ ЕДИНСТВЕНО РУШИ И ТРИЕ това, което първобитната му гаванка не може да асимилира.

Оро пишейки се възползува от демократичното си право да изказва свободно мнения. Винаги спазва един интелигентен стил и никого не нагрубява, нито се гаври /като твоя Вожд и Учител - Мулегавров/ с тези, които мислят глупаво и по-различно.
НО !!! КОГАТО Е НАПАДНАТ ДИРЕКТНО /както е в случая сега с тебе/ ОРО СЕ ЗАЩИТАВА И БОРИ ЗА УБЕЖДЕНИЯТА СИ .....ПРИЛАГАЙКИ МЕТОДИТЕ НА НАПАДАТЕЛЯ..../само без цинизми и псувни/
Хакерът нахлува и почва да трие, клонира, мести теми и НАЛАГА ДИКТАТУРА НА ПРОСТАКА - което е абсолютно в конфликт с правилата за участие в дира и
ДЕМОКРАТИЧНИТЕ ПРАВА НА ЮЗЪРИТЕ.
Влез и се информирай по-добре в




и ела пак да си говорим по тая тема.....

"Ако би могъл да ни приемеш такива каквито сме може би и за нас ще е по-лесно да те приемем такъв какъвто си
Защо го казваш това на мене, а? Защо не го повтаряш по-често на идола си др. Муле?
Ако вие самите се приемахте "каквито сте" нямаше да висите по тези клубове и да се въртите като гладни кученца около месарница.....търсейки и душейки....без да знаете какво дори...
Оро няма и хабер да се бори - да бъде приет от когото и да било!!!
За това ми е все едно кой ме приема или не като личност!!!

Оро говори само за едно нещо, което е толкова важно че е НАД НИВОТО НА ЛИЧНО ПРИЕМАНЕ ИЛИ ОТХВЪРЛЯНЕ!

Оро е единствения в Дир-а, който говори на всички еднакво:

"Това, което търсиш отвън - е вече в тебе" /от векове е предъвквано и премлянквано....
Новото е:
АКО СИ ГОТОВ/А, АКО ИМАШ НАИСТИНА ТАЗИ ЖАЖДА ДА УЗНАЕШ КАКВО ЖИВЕЕ В ТЕБ, КАКВА НЕЗЕМНА КРАСОТА ИМА В ТЕБ, КОЛКО ЧИСТА СВЕТЛИНА И ЛЮБОВ ИМА В ТЕБ......
Аз знам начина. Знам Човека, който може да ти помогне.

Без религии, без секти, без догми, без философии, без книги и писания.....
ДИРЕКТНО И ПРАКТИЧЕСКИ - КЪМ ЦЕЛТА!
ИСТИНСКОТО СЕБЕ СИ!


АКО НЯКОЙ СЕ ЗАИНТЕРЕСУВА .....ЩЕ СЕ РАДВАМ, ЗАЩОТО ЗНАМ КАКЪВ ЩЕ Е РЕЗУЛТАТА ПО СЕБЕ СИ......
Ако не - не ще загубя нито на йота от моето Изживяване.


Ако това се схване от всички - ще настъпи вярвам голямо успокоение .....

Оро не е заплаха а насока.......светулка....

Кой бе написал напоследък цитата:

"Хората не искат криле, за да полетят. Защото ще им пречат при....пълзенето!"
Колко точно казано!!!



Тема Re: Необходимостта от ЯСНО РАЗГРАНИЧАВАНЕ!нови [re: Kaily]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 23:06



"За случаен ли смяташ факта, че нито веднъж не каза ясно КАКВИ СА ТВОИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ?
Не си борец за права и задължения, борец си само за права. И то не на всички, а само за собствените си права.
Ти не разбираш, че имаш и задължения.
Знаеш ли дефиницията на тази дума? Дай я.
Какво значи задължение, Оро? "

Не "нито веднаж" а....стотици пъти казах и говорих и предлагах и настоявах и съставях Регламенти и какво ли не....от години вече...За да се изтъпанчиш сега с цялото си дебелочие, но късогледие и ми задаваш същия въпрос. Това е едно най-срещано явление - някой да не е информиран по един въпрос но да намята съдийската наметка и коли и беси с лека ръка и раздава "правосъдие".
Този пат няма да ти го дам "сдъвкано". Ако искаш ще отиде и ще поровиш в другата ми тема, където съм пуснал моите Проекторегламенти. Защото, когато човек се помъчи и поизпоти сам да открие нещо - по-дълго го помни.
В клуб "Предложи нов клуб" пуснах мое предложение за клуб от Нов Тип през септември. И въпреки че събуди огромен интерес и над 5,400 "Видяли темата"
/вкл. отвратните навлеци-кърлежи, които преследват Оро навсякъде /хакера не се мярна???/ защото имат извратени понятия за забавление.....АДМИНИТЕ НЕ ДАДОХА ЗЕЛЕНА УЛИЦА НА ТОЗИ КЛУБ. Хакера пристигна по-късно и махна темата от там и я прати в Педагогика, където складира всички теми на Оро.
Та прочети и узнай някои факти!!!
И чакам отговор на въпроса ми:
Как си представяш ролята на "модератор на клуб" ?


"Впрочем- аз тук изобщо не видях изтрита твоя тема, хакерът го няма!!! "
Нима? Каква наблюдателност?!
Хакера в момента е в Австрия и ако ти е много притрябвал можеш да прескочиш в "клуб Попържни" където се подвизава с ник "Пешо" в привичния си стил и....ниво на интелект

Може би причина да се укрие е това че много хора са му хвърлили мерака .....и то не виртуално....В "Нецензурирано" можеш да узнаеш, че се дава награда за истинското му име и адрес и вече има кандидати да платят на 2 цигани или чеченци да му отрежат пръстчетата и на двете ръчички хакерски....за да не може да хакеросва докато е жив......

Та такива ми ти работи по широкия свят....ЗА ТОЗИ КОЙТО СЕ ИНТЕРЕСУВА И ИМА ИНТЕЛЕКТ ДА ПРЕРАБОТВА ИНФОРМАЦИЯТА......ЛОГИЧНО И РАЦИОНАЛНО.....



Тема Re: ХАКЕРЪТ НЕ ТЕ ТРИЕ!нови [re: Opo]  
Автор Kaily (неизбежна)
Публикувано07.02.04 11:05



Това е фактът.
Всичко друго са твои интерпретации.
Няма за какво да пищиш. Тогава-ЩО ГО ПРАВИШ?

"Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече." Айнщайн


Тема Re: ХАКЕРЪТ НЕ ТЕ ТРИЕ!нови [re: Kaily]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 00:26



"Автор: Kaily
Тема: Re: ХАКЕРЪТ НЕ ТЕ ТРИЕ!

Това е фактът.
Всичко друго са твои интерпретации.
Няма за какво да пищиш. Тогава-ЩО ГО ПРАВИШ? "


Прочете ли това което ти дадох "за домашно" ? Ако не си - бегай го прочети.....неколко пъти ако требе.


АКО ХАКЕРЪТ Е ПРЕСТАНАЛ ДА ВИЛНЕЕ В ДИРА И ДА БЕЗЧИНСТВУВА НАЙ-ГОЛЯМА ЗАСЛУГА ЗА ТОВА ИМА ОРО И ОФЛАЙН И ТЕЗИ КОИТО СЕ ОПЪЛЧИХА С/У НЕГОВАТА ДЕЙНОСТ. ТИ НЯМАШ НИКАКВА ЗАСЛУГА А НАПРОТИВ - ТИ РАБОТИ ЗА ПРЕСТЪПНАТА КАУЗА НА ТОЯ ИДИОТ.

НЯМА ЗА КАКВО ДА ПИЩИШ - БЕГАЙ ПОД ДИВАНА.........от всяка отговорност.....!!!


И СПРИ ДА ПИЩИШ И СЕ СОПОЛЯВИШ В КЛУБ "ВЪПРОСИ И ПОМОЩ" - ТАМ ЩЕ ПОЛУЧИШ СЪЩАТА "ПОМОЩ" КОЯТО АЗ ПОЛУЧИХ В КЛУБА НА КОЙТО СИ "МОД" !!!!

ДАЛИ ЩЕ СИ ИЗВАДИШ ПОУКА ИЛИ ЩЕ ПРОДЪЛЖИШ ДА ЧАТКАШ В МУЛЕШКИ ЗАХЛАС ПО ТАЯ ПУСТА КЛАВИАТУРА.........





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.