Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема "Оплакванията" на Оро или "Диктатура на простака"  
Автор Opo-roнeн и тpит oт xakep (всепознат)
Публикувано04.02.04 07:19



Доста ме изненада оживения дебат в темата на Lex и ще се опитам да хвърля малко светлина по въпросите, защото като се изключат няколкото зрънца разум....всичко казано е една дълбока мъгла.....

Относно становището: "Оро се оплаква" имам да кажа и заявя на висок глас следното:
Откакто почина майка ми /преди ~ 40 год./ не съм се оплаквал никому и за нищо !!! А тук във виртуала, където всеки плаче за нещо и търси помощ и съчувствие ОРО Е /може би/ ЕДИНСТВЕНИЯТ, КОЙТО НИКОГА /дори и на майтап/ НЕ Е ОПИСВАЛ СВОИ ПРОБЛЕМИ И НЕ Е ТОВАРИЛ НИКОГО С ТЯХ.
Тогава за какво става дума?
Става дума за нещо коренно различно!!! Става дума за ПРИНЦИПНИ ПОЛОЖЕНИЕ ! Или нека да си дойдем на думата в прав текст: Става дума за:

"Диктатурата на простака"

Харесвате ли я? Одобрявате ли я? Приемате ли я?
/ и ако НЕ - какво правите с/у нея?/
Няма смисъл да ви обяснявам, че в БГ настъпи Царството на Мутрите, на бившите ченгета от ДС и др. олигофрени и мутанти от номенклатурата. Адски примитивни глави с огромни амбиции да командват и владеят.
Оро НЕ ЖИВЕЕ В БГ от 25 год. перманентно. 14год. не беше се завръщал в страната......Защо, няма да обяснявам сега. Само ще спомена, че това му беше наложено от същата измет, която управляваше 50год. при Тошо - явно. А сега по-прикрито.....
Оро живее в една страна, която се слави и се гордее с демократичните си принципи на управление и при много международни конфликти Норвегия е канена в качеството си на "помирител". В тази страна всичко тик-така и има РЕД и СИГУРНОСТ. До така степен, че.....можеш да си умреш от скука......Всеки си знае правата и при най-малкото им нарушение се вдига такава патаклама, че.....проблемите се разрешават незабавно в полза на потърпевшия....Хората за разлика от българите - РЕАГИРАТ ОСТРО И НАСТОЯВАТ ОТ ОРГАНИТЕ НА ВЛАСТТА ДА СПАЗВАТ ЗАКОННОСТТА И ПРАВИЛАТА ЗА РЕД. НАРУШИТЕЛИТЕ /на всяко ниво/ БИВАТ ИЗОБЛИЧАВАНИ И НАКАЗВАНИ ДОСТА ЖЕСТОКО ОТ ОРГАНИТЕ, КОИТО КОНТРОЛИРАТ ДЕЙНОСТИТЕ НА ВСИЧКИ СЛУЖБИ. Гледам, че и в БГ откриха длъжност по скандинавски образец "Омбудсмен" - човек на когото можеш да се оплачеш при нарушение на правата ти и при нередности.

Оро е роден, отрасъл и живял в БГ 37 год. Обича страната и свестните хора в нея и всичко, което е правил и постигнал в Норвегия е правено за името на БГ. Благодарение на дейността на Оро като музикант и педагог и диригент, за когото са писали вестниците тук не веднаж - стотици и може би хиляди хора са си променили становището за БГ - като продажна страна, сателит на мракобесието на СССР империя...което създадоха по света
комунистите като бащите на др. Муле и Кали/Селеста напр.


При първото ми завръщане в БГ преди около 10год - шокът бе страхотен! Все едно, че се върнах назад във времето поне 100год. Междучовешките отношения....работата на различни служби.....Нередовност, престъпления, кражби /апартамента ми бе обиран тотално до шушка 4 пъти и ....вече спрях да го обзавеждам...../ нагрубявания, обиди, псуване, заебавания и простотия.....и всеки пуши ли пуши с фанатично безсъзнание - на всяка крачка и в обществения транспорт.....Не бих се заемал дори да започвам да описвам безбройните ми конфликти с таксиджии, пушещи в бусовете до Пловдив, Варна, бруталното отношение в разни магазини и служби и т.н. и т.н. и т.н.

Ееееее какво да прави човек.......Има 2 избора:
Да си трае и понася безропотно /като 95% то населението/ като удавя в долнопробен алкохол-менте безсилието си...
или
Да се бори както и колкото може с ......."Диктатурата на простака"
Вижте, ако всеки си каже: "Абе кой съм аз да променям каквото и да било. Няма да оправя света я...." нищо няма да се промени. А ако всеки започне да реагира остро с/у незаконноста, мутрите, рекетите, крадците, беззаконията, мафиите.....ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ ЕДНА МОЩНА ЕНЕРГЕТИЧНА ВЪЛНА В КОЯТО ЩЕ СЕ СБЛЪСКА ВЪЛНАТА НА НАСИЛИЕ И ИЗДЕВАТЕЛСТВА НАД ЧОВЕШКИТЕ ПРАВА И СВОБОДИ И.....ЩЕ НАСТЪПЯТ ПРОМЕНИТЕ......

Тук във виртуала съм от създаването на Дир-а.
Около 2 год. "стаж" в Лафчето преди да пропиша в Клубове. Моята стая "Философска" и после " Оро и приятели" събираше всяка вечер българи от цял свят и си водехме незабравимо готини дискусии по най-различни философски и житейски теми....
Още от това време датират първите конфликти с навлеци-кърлежи, които бяха на лов за "мацки" и гаджета /за разлика от мен/ и се вбесяваха на Оро за това, че в стаята му винаги имаше поне 20 участници....повечето от женски род....почнаха да нахълтват с най-вулгарни псувни и правеха невъзможен всякакъв чат. Задръстваха цели страници с някаква псувня......и никой не можеше да пише повече....Админите бяха алармирани и взеха мерки. Имаше един Цецо Цветков - по-неграмотен и от др. Муле, който обаче взе мерки и /Оро има заслуга също за това/ дадоха модераторски права на този, който си открива стая. Т.е. можеш да дадеш "червен картон" и изриташ от стаята си някой пубер-навлек който прекали....Може би по това време /преди около 3 год/ съм гонил от стаята си настоящия "хакер" и се е озлобил смъртно на мен.......
С влизането си в Клубове Оро пусна много интересни теми в много клубове и скоро стана ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОПУЛЯРЕН. Защото водеше разговорите с респект към всички и настояваше с поведението и примера си за ЕДНО ПО-ВИСОКО НИВО НА ОБЩУВАНЕ.......
Ето ви само 2 теми от онова време:

[url=http://clubs.dir.bg/showthreaded2.php?]"Привет на всички българи в чужбина"[/url] в клуб "Българи в чужбина" стр. 72 в Архив с 6,713 Видяли
и
[url=http://clubs.dir.bg/showthreaded2.php? ]"До Маями и назад"[/url] в клуб "Пътешествия" стр.19 от Архива с 4,642 Видяли. Тук можете да видите и много орови снимки.....за да си зададети логичния въпрос: "Защо др.Муле и др. наричат Оро изкуфял дъртак пред умирачка.....? " А също и да видите изявите на Кали - по онова време Селеста - солташак на др. Муле, която гонеше Оро от клуб на клуб да.....защитава своя идол и вожд - др. Мулегавров. /Защото са номенклатури и двамата и атеисти/

Но да се върнем на темата!

Т.н. "хакер" се появи и развилня из клубовете преди около 2 год. Триеше не спам и псувни /Оро не е напсувал никой жив човек в живота нито в дира....а още по-малко някой умрял......./ а СЕРИОЗНИ И ИНТЕЛИГЕНТНИ ТЕМИ, КОИТО НЕ МУ БЯХА ПО ВКУСА И ПЪРВОСИГНАЛНАТА ПСИХИКА.........
Тоя комплексар заяви на Оро: "Докато съм АЗ жив Оро няма да пише в клубовете!" и започна поголовно преследване.....Защото Оро вместо да му прави метани като "модите" на Психоанализа - Ариела Шарон и Чернсия а по-късно и Кали в Процесинг ....взе да му се подиграва.......
Ако прескочите до новооткрития форум "Нецензурирано" Стария форум - ще откриете цитати от НАСТАВЛЕНИЯТА И КОМАНДИТЕ НА ТОЯ ЛУМПЕН - дословно.
В момента тоя се подвизава в "Клуб за попържни" /намери мястото..../ и от писанията му можете да добиете пълна представа с какъв идиот си имате работа Някой написа че тоя е бил админ и после изгонен....но е запазил кодовете и може да манипулира юзърите, защото не са направени никакви нови кодове и защитни стени против хакери.

Та:

Оро НЕ СЕ ОПЛАКВА ! Оро ОБВИНЯВА!!! Оро ВИ ПРОВОКИРА ДА ВЗЕМЕТЕ СТАНОВИЩЕ КЪМ ЕДНО ОТВРАТИТЕЛНО ЯВЛЕНИЕ ТУК В ДИРА - явлението "хакер" ! Защото Оро не е единствения потърпевш....много са пострадалите и.....утре и вас може да почне да ви трие и псува като хамалин.....ВЪПРОСА Е ПРИНЦИПЕН !!!

Многократно пусках темата " Без правила - няма игра" и бе трита всеки път.
БЕЗ ЯСЕН РЕГЛАМЕНТ ЗА ПРАВАТА И ЗАДЪЛЖЕНИЯТА НА ЮЗЪРИТЕ И МОДИ-ТЕ НИКОГА НЯМА ДА ИМА МИР И РЕД.

Кали, която пропищя орталъка да стане "мод" /че чак срам ме беше хванало от наглостта и ревовете и пред ОвчиС/, а наскоро в "Въпроси и помощ" че не можела да си сменя цветовете на ника - ЕДИНСТВЕНАТА И ДЕЙНОСТ КАТО МОД ДО ДЕН ДНЕШЕН БЕ .....ДА ЗАДРЪСТИ КЛУБА САМО СЪС СВОИ ТЕМИ /това и остана от стажуването при Вожда и Учителя и др. Муле..../ ДА ОСТАВИ БЕЗНАКАЗАНО ХАКЕРА ДА ТРИЕ ОРО И.......да се оправдава: "Какво ме интересуват отношенията ти с хакера. Оправяй си ги сам, какво ми се криеш зад полата......"
И това ми ти било "модератор". И това е човек, който ми проповядва напоследък за ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ми а не за свободите ми.......А НЕЙНИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ .......НЯМА ТАКИВА.../типична българщина..../


Та....надявам се че хвърлих малко светлина по въпроса - т.е. КАК СТОЯТ НЕЩАТА ОТ МОЯ ГЛЕДНА ТОЧКА.

Др. Муле съсипа клуб Беинса - за да го направи "Циркаджийница за мулеумия" и да събира фенове......Оро му провежда терапия на ЕГОто и манията му за величие, но това добиче не се усеща.......

Оро не търси фенки.....не се оплаква, няма никакви амбиции да спори, оборва, преследва, ругае и подиграва никого.
Ако това, което превеждам или пускам като информация ви харесва - четете и дори си принтирайте....Ако не - отминете и си продължавайте с всекидневните пререкания и дрязги. Не ме интересува!

На никого не давам акъл какво да прави и мисли - НЕ МИ ДАВАЙТЕ И ВИЕ АКЪЛ!!! Разликата в нивата е......опропастителна......

Казах го и преди: Изпитвам само симпатия към юзърите в този клуб! Като ви видях снимката от последната сбирка ме обзе топла вълна на любов към всички.....Защото сте......търсещи души. И то не алкохол и наркотици и секс и самоубийства....като много млади и пухкави бройлерчета като вас......



Не се трие туй що не гасне !!!


Тема Re: "Оплакванията" на Оро или "Диктатура на простака"нови [re: Opo-roнeн и тpит oт]  
Автор BлaK (минаващ)
Публикувано04.02.04 08:29



Zdravei Oro,

tai kato me zasegna tvoeto otno6enie kam Bulgaria/ne znam za6to/, re6ih da ti drasna tia niakolko reda.
Parvo, ako sam presmetnal pravilno, ti si na okolo 62 g.!! Az sam s okolo 10 g. po-mlad/ne znam za6to ti go kazvam/!!
Vtoro, kade misli6, 4e bi se realiziral/usavar6enstval/ kato li4nost po-dobre, v Bg ili v Nornegia? Tozi vapros e aktualen, ako priema6 tova za 4ast ot smisala na 4ove6kia jivot.
Treto, tsitiram te - "Do taka/va/ stepen, 4e....moje6 da si umre6 ot skuka...." , kato povod za zadalbo4en razmisal/meditatsia/ ot tvoia strana.
I posledno, ne prestavai da provokira6 MULE-to, 4e ina4e 6te mu svar6i hasa i togava 6te nastane palna skrab.
Pozdravi



Тема Re: "Оплакванията" на Оро или "Диктатура на простака"нови [re: BлaK]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 08:54



Случих се "онлайн" и ти отговарям веднага:

Годините нямат никакво значение. Физическото тяло е обречено по рождение на разпадане на атомите си и с възрастта настъпват не до толкова
лицеприятни промени. Духът е безсмъртен и ако човек го поддържа - се запазва вечно млад...и на 100 год и повече дори.

"Vtoro, kade misli6, 4e bi se realiziral/usavar6enstval/ kato li4nost po-dobre, v Bg ili v Nornegia? Tozi vapros e aktualen, ako priema6 tova za 4ast ot smisala na 4ove6kia jivot. "
"Реализация като личност" ?
Аз мисля, че по-точно е да се каже " Професионална реализация" и "Духовна реализация" - това са 2 различни неща.
Професионално въпреки, че бях щампосан от комунистите като от семейство на "врагове на народа" /защото ни отчуждиха и награбиха по най-криминален начин имоти спечелени с честен труд и родителите ми не скриваха своето отвращение / успях да зъврша Консерватория и съм свирил по концерти с най-големите наши поп звезди като Лили, Богдана, Йорданка, Роси, Емил, всички.......и артисти от Сатиричния театър, бях студиен музикант в радиото и БТВ и съм писал аранжименти на песни и реклами и т.н.и т.н. но.....не можех да изляза от БГ. Нямах переспективи с това досие и......сега като се връщам и виждам бившите си колеги как умират от глад - не съжалявам че се махнах навремето.
Духовната Реализация?
Получих Познанието тук от Живия Учител и сега си давам сметка, че това, че бях сам тук ми помогна страшно много. Липсваха вечните купони и приятели и познати и момичета от БГ.....които биха ми пречили. Значи всичко си дойде на мястото.

"Treto, tsitiram te - "Do taka/va/ stepen, 4e....moje6 da si umre6 ot skuka...." , kato povod za zadalbo4en razmisal/meditatsia/ ot tvoia strana. "
Какво да кажа.....това за което мечтае всеки българин е постигнато отдавна от тази нация тук. Ами на всяка крачка можеш да разчиташ на КОРЕКТНОСТ, УСМИВКИ, УВАЖЕНИЕ И ВСИЧКО РАБОТИ ТОЧНО И БЕЗОТКАЗНО.......като почнеш от изрядно чистите трамваи и бусове отоплени до 20 градуса през зимата, службите, пощата, .....всяко нещо......функционира перфектно и безотказно. Никакви нерви и разправии. Хората си говорят тихо и културно....навсякъде. Никакви конфликти......
Аз съм оптимист /научих се отдавна да мисля позитивно..../ и виждам огромните промени в положителен смисъл в БГ всяко лято......Но много има за правене още преди да станем европейска страна и мисленето на хората да стане...."демократично"....
Иначе има личности в БГ, които бият по много показатели местните личности......



Тема Опитах...нови [re: Opo-roнeн и тpит oт]  
Автор White rose in the heart (жизнерадостна:))
Публикувано04.02.04 09:34



... да отворя темите, за които си писал:
"[url=http://clubs.dir.bg/showthreaded2.php?]"Привет на всички българи в чужбина"[/url] в клуб "Българи в чужбина" стр. 72 в Архив с 6,713 Видяли
и
[url=http://clubs.dir.bg/showthreaded2.php? ]"До Маями и назад"[/url] в клуб "Пътешествия" стр.19 от Архива "
но не успях, може да е временен проблем.
Добре си направил, че разказа тези неща...
Хвърлянето на светлина по въпроса беше интересно за тези, които не са запознати със същността на проблема...
Мисля, че когато не те провокират и дразнят, може да разкажеш интересни неща
Приятен ден

Винаги вярвай и винаги имай мечти:)


Тема Re: Опитах...нови [re: White rose in the he]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 09:41



Не зная защо не стана с пускане на линк.
Опитай да отидеш "ръчно" в посочените клубове и като чукаш на Архив ще откриеш страницата.

Ти ли ме беше питала за "акашиевите записки" ?
Открих ги случайно днес и ги пускам в отделна тема.....



Тема Да...нови [re: Opo]  
Автор White rose in the heart (жизнерадостна:))
Публикувано04.02.04 09:44



...аз те питах за тях:)
Ти ще идваш ли пак в Бг?

Винаги вярвай и винаги имай мечти:)


Тема Re: Оро, искам да се разберем нещо с тебнови [re: Opo-roнeн и тpит oт]  
Автор Kaily (неизбежна)
Публикувано04.02.04 11:13



Аз имам право да избера дали да ти защитавам правата или да не ги защитавам.
Избирам да не ги защитавам из ДИР-а. И те моля да уважаваш това ми право.
Айде де, и ние имаме права, стига си вампирствал вече! До гуша ми дойде да ми теглиш енергия и внимание по тоя долнопробен начин.
Уважавай правото ми да избера да не се занимавам с теб!

"Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече." Айнщайн


Тема Re: Оро, искам да се разберем нещо с тебнови [re: Kaily]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 15:17



"Аз имам право да избера дали да ти защитавам правата или да не ги защитавам.
Избирам да не ги защитавам из ДИР-а. И те моля да уважаваш това ми право. "

Това моето момиче НЕ Е ВЪПРОС НА ЛИЧЕН ИЗБОР И ВЪПРОС НА ВКУС.......!!!

То е ВЪП-РОС НА ЗА-ДЪЛ-ЖЕ-НИЕ !!! /казано бавно и с натъртване!/
Веднаж станала мод - ТРЯБВА ДА ИЗПЪЛНЯВАЩ ТОЧНО, СТРИКТНО и най-вече БЕЗПРИСТРАСТНО !!! ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ НА ТАКАВА !!! Всичко друго си е чиста проба "българщинка".......т.е. анархия......корупция....мафиотство..... шуробаджаначество....


"Айде де, и ние имаме права, стига си вампирствал вече! До гуша ми дойде да ми теглиш енергия и внимание по тоя долнопробен начин. "

Ако си имаше и хабер откъде Оро черпи Енергия / не че не съм говорил за това многократно...../ Нямаше да си тракаш с пръстите по клавиатурата безпаметно и по инерция......Има един Безкраен Океан в мен откъдето се зареждам всеки ден ЗАЩОТО ВСЕКИ ПЪТ КАТО НАПИША НЕЩО ЧУВСТВУВАМ КАК ИЗСМУКВАТЕ ВИЕ ЧИТЕТЕЛИТЕ ОТ МОЯТА ЕНЕРГИЯ.....Но не се оплаквам.....
Та изтичането на енергия става.....но в обратна посока.....

Не ме бъркай с вампира Мулегавров-роб на ума си. На него достъпа до Океана не е разрешен.....и смучи от вас....




Тема Re: Да...нови [re: White rose in the he]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 15:26



Май се запалих да преведа и останалото в книгата.....Може да я издам.......ако някой не ме изпревари....







Тема Re: Да... [re: White rose in the he]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 15:30



Май се запалих да преведа още от тази чудесна книга.....




Връщам се в БГ средата на юни за около 2 месеца.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.